Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
To chyba logiczne. Bierzesz jedno albo drugie, a nie oba naraz.
dlaczego logiczne? Dla mnie logiczne, że jak biorę dofinansowanie do budowy domu to go buduje a nie biorę jak chleb z półki. Budowa może trwać dwa lata i przecież przez cały okres budowy nie posiadam własnego lokalu. Może gdyby nazwa tego ustrojstwa brzmiała rekompensata za rezygnacje z braku kwatery i a nie pomoc finansowa do budowy domu to byłoby wszystko git.
(25-09-2012 14:28 )kpr. Jan napisał(a): [ -> ]a nie pomoc finansowa do budowy domu

Przeciez nie ma rozporzadzenia z taka nazwa jak mowisz. Jest wyraznie:

Cytat:ROZPORZĄDZENIE MINSTRA SPRAW WEWNETRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 23 maja 2008 r.
w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej

Jezeli byloby tak jak sobie wymysliles to wyobraz sobie ilu nagle byloby bydujacych sie w nieskonczonosc funkcjonariuszy.
Wnioskować o pomoc finansową możesz w momencie uzyskania pozwolenia na budowę domu. Dostaniesz wtedy jednorazowy zastrzyk gotówki ale zabiorą ci comiesięczny dodatek za bezdomność.
Moim zdaniem lepszym wyjściem (o ile pilnie nie potrzebujesz gotówki) jest budowanie domu i dojenie firmy co miesiąc. Mało tego - mieszkaj sobie w domu i cały czas go buduj. Dopóki nie oddasz go do użytku dostajesz co miesiąc dodatek do uposażenia. Są ludzie którzy bujają się tak od kilkunastu lat.Tongue

Rozporządzenie w sprawie pomocy finansowej:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0080960617
dzięki za wyprostowanie. Za mało zgłębiłem wiedzę i za szybko wyskoczyłem z tym na forum Smile Pozdro
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.Chciałbym podzielić się z Wami swoim problemem , który się pojawił po śmierci mojej mamy. Przed śmiercią moja mama dostała w spadku mieszkanie i jednocześnie była współwłaścicielką mieszkania w ramach wspólnoty małżeńskiej z moim ojcem. Obecnie wspólnie z bratem i ojcem przygotowujemy się do sprawy spadkowej po mamie. Po mamie przysługuje mi 1/3 mieszkania, które dostała ona w spadku i 1/3 z 1/2 mieszkania, w którym mieszkała do śmierci z ojcem. Obecnie pobieram równoważnik za brak lokalu mieszkalnego i zastanawiam się czy dalej będzie on mi przysługiwał. W naszym rozporządzeniu dot. mieszkań jest mowa o powierzchni mieszkalnej, która przysługuje funkcjonariuszowi itd. Ja obecnie jestem stanu wolnego i zgodnie z tym rozporządzeniem przysługuje mi 14 m2 powierzchni mieszkalnej czyli 2 normy. W rozporządzeni mowa jest tylko i wyłącznie o jednym lokalu mieszkalnym a nie o dwóch i więcej, i nie ma jakiejkolwiek wzmianki, że powierzchnia taka może być łączną sumą tak jak w moim przypadku z 2 mieszkań.Zgodnie z tym rozporządzeniem moje potrzeby mieszkaniowe byłyby zaspokojone gdybym posiadał lokal mieszkalny o powierzchni mieszkalnej co najmniej 14m2 Normy, które uzyskam w spadku dadzą łącznie 14,1 m2 powierzchni mieszkalnej z dwóch mieszkań. Czy należy mi się w dalszym ciągu równoważnik za brak lokalu? Bardzo proszę o odpowiedź.
Należy Ci się równoważnik, tylko pamiętaj o złożeniu oświadczenia mieszkaniowego.
(25-10-2012 14:30 )arek32 napisał(a): [ -> ]Należy Ci się równoważnik, tylko pamiętaj o złożeniu oświadczenia mieszkaniowego.

Arek32 dzięki za miłe wieści ale proszę podeprzyj to przepisami, może doświadczeniami kolegów w podobnych sprawach albo jakimiś wyrokami sądów. Z góry dziękuję. Tak na marginesie powiem, że nawet sympatyczna pani z mieszkaniówki nie była w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi.
Szanowni Państwo jeszcze raz ponawiam prośbę. Może ktoś przytoczy jakieś wiążące przepisy dotyczące mojej sprawy. Jeszcze raz z góry dziękuję.
(25-10-2012 14:39 )pit40 napisał(a): [ -> ]
(25-10-2012 14:30 )arek32 napisał(a): [ -> ]Należy Ci się równoważnik, tylko pamiętaj o złożeniu oświadczenia mieszkaniowego.

Arek32 dzięki za miłe wieści ale proszę podeprzyj to przepisami, może doświadczeniami kolegów w podobnych sprawach albo jakimiś wyrokami sądów. Z góry dziękuję. Tak na marginesie powiem, że nawet sympatyczna pani z mieszkaniówki nie była w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi.
Szanowni Państwo jeszcze raz ponawiam prośbę. Może ktoś przytoczy jakieś wiążące przepisy dotyczące mojej sprawy. Jeszcze raz z góry dziękuję.
Czy nikt nie jest w stanie podać konkretów?
Orientujecie się czy przysługuje mi dodatek mieszkaniowy w przypadku, gdy jedno z mieszkań jest przepisane na małoletniego członka rodziny a drugie mieszkanie jest przepisane na żonę?
Wow, to jednak gdzieś dobrze płacąSmile
A tak na poważnie - nie.
Dodatek nie przysługuje, jeśli którykolwiek z małżonków ma mieszkanie/dom.
chyba,że to mieszkanie czy dom znajduje się poza miejscowością pobliskiej czyli ponad 30 km od miejsca pełnienia służby. Drugim wyjątkiem jest niespełnianie przez lokal norm mieszkaniowych - do norm wlicza się powierzchnię pokoi.
Witam, ja mam taki przypadek. prosze o pomoc.
Staram sie o podjęcie jednorazowej pomocy na budowę domu ale jest mały problem w postaci tego, iż pozwolenie na budowę jest na moją małżonkę.
Co z tym fantem zrobić?

Zapis z rozporządzenia:cyt" 2. Do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające fakt ubiegania się przez funkcjonariusza lub jego małżonka pozostającego z nim we wspólności majątkowej o lokal mieszkalny lub dom w miejscowości pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej, a w szczególności...itp

4) w przypadku budowy domu jednorodzinnego - odpis księgi wieczystej potwierdzający własność gruntu (prawo wieczystego użytkowania) oraz pozwolenie właściwego organu na budowę domu.

Porsze o odpowiedz, czy mogę podjąć te pieniądze bo w mieszkaniówce odesłali mnie do radcy...
Należy CI się. Co tam u was za barany k..wa siedzą. Po ch..j do radcy? Boją się decyzje podjąć ? To wypad na trawę.
Proponuję zaprzestać chodzić i pytać się pani Hani bo pani Hania jest znajomą 01 i ma w dupie znajomość przepisów a funkcjonariusza traktuje jak zło konieczne.
Proszę złożyć pismo z konkretnym żądaniem popartym przepisami wzmiankowanego rozporzadzenia, złożyć przez kancelarię do kierownika komórki organizacyjnej i oczekiwać odpowiedzi w terminie administracyjnym.
Pozdrawiam!
Dzięki Waldi, zapis w rozporządzeniu wydał mi się jednoznaczny...ale jak widac nie dla wszystkich...Radca ma mi dać odp. końcem tygodnia...
Pozdro[/align]
(19-02-2013 10:32 )grzegorzh555 napisał(a): [ -> ]Dzięki Waldi, zapis w rozporządzeniu wydał mi się jednoznaczny...ale jak widac nie dla wszystkich...Radca ma mi dać odp. końcem tygodnia...
Pozdro[/align]

po konsultacji z innym radcą Big Grin
a ja mam takie pytanie
jezeli moja dziewczyna jest rowniez z SG. zakupila na siebie mieszkanie 31m2, bo tylko na taki metraz w miescie wojewodzkim jest stac wziac kredyt funka, zrzekla sie braku kwatery, dostala jednorazowa wyplate, to w momencie zawarcia zwiazku malzenskiego z nia, czy ja trace za brak kwatery pieniazki? ja pobieram, gdyz nie mam wlasnego mieszkania. czy skoro zona bedzie miala na siebie 31m2, to czy nie za malo to na 2 osoby? a jesli bym nie tracil, to czy wtedy moge pobierac rowniez na malzonke za brak kwatery czy nadal tylko na siebie? dziekuje za odpowiedz koledzy.
Norma powierzchni mieszkaniowej na osobę wynosi od 7 do 10 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej ( nie całkowitej czyli tylko powierzchnia pokoi mieszkalnych bez przedpokoju, kuchni, łazienki) . Jeśli jest mniej niż 20m kwadratowych to należy się Tobie brak kwatery.
Jeśli jest więcej niż 20 metrów kw. powierzchni mieszkalnej to nic się nie będzie należało
Pzdr.
waldisg
mieszkanie ma 31m2 w to wchodza: 2 pokoje, lazienka, przedpokoj, aneks kuchenny.
czyli calkowita powierzchnia. wnioskuje, ze te 31m2 podzielic na mnie i malzonke to wychodzi 15,5m2 na jedna osobe.
czyli wychodzi na to, ze nie przekraczam 20m2 na osobe.
czyli za brak kwatery moge dalej pobierac, mimo iz malzonka pracuje w sg i ma mieszkanie na siebie.
a czy w takim razie, jak sie z nia ozenie i mamy po te 15,5m2 na glowe, mimo iz mieszkanie jest jej, to czy moge pisac wtedy kwity za brak kwatery na nia rowniez? czy tylko nadal pobieram na siebie?
Przepraszam Kolego, użyłem normy dziesięć m kwadratowych. Norma jest jak pisałem wcześniej od 7 do 10. Czyli jeśli przyjmiemy najniższą wartość - 7 metrów kwadratowych pow. mieszkalnej i jeśli powierzchnia samych pokoi ma minimum 14 metrów kw. to spełnia Twoje minimalne wymagania zgodnie z rozporządzeniem i wtedy nie należy Ci się brak kwatery.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Przekierowanie