Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: WTF?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/aktua...pracy.html
Może ktoś bardziej ogarnięty w sprawach cudzoziemskich wyjaśni mi o co biega bo z tego co zrozumiałem to:
Wietnamczycy przekroczyli granicę strefy Schengen do Niemiec na podstawie bułgarskich(!) wiz typu "D". Będąc w strefie Schengen, w Polsce, uzyskali polskie wizy w celach turystycznych. Nie dostali decyzji o zobowiązaniu tylko pouczono ich (art. 314 UoC) o obowiązku powrotu do Bułgarii(!).
No nic mi się tu kupy nie trzyma.
(04-01-2018 13:51 )niepokorny napisał(a): [ -> ]http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/aktua...pracy.html
Może ktoś bardziej ogarnięty w sprawach cudzoziemskich wyjaśni mi o co biega bo z tego co zrozumiałem to:
Wietnamczycy przekroczyli granicę strefy Schengen do Niemiec na podstawie bułgarskich(!) wiz typu "D". Będąc w strefie Schengen, w Polsce, uzyskali polskie wizy w celach turystycznych. Nie dostali decyzji o zobowiązaniu tylko pouczono ich (art. 314 UoC) o obowiązku powrotu do Bułgarii(!).
No nic mi się tu kupy nie trzyma.

nie cofnęli im wiz "D" ( może miały ograniczenie terytorialne na Bułgaria). potraktowali je jako tytuł pobytowy bułgarski.
Moim zdaniem postąpili słusznie.
Na podstawie tego co jest na stronie wnioskuję, że:
- posiadali bułgarskie wizy D, które nie uprawniały ich do wjazdu do Schengen;
- uzyskali wizy C wydane przez konsula RP w celu turystycznym;
- przekroczyli na wizach C granicę zewnętrzną w rozumieniu przepisów KGS;
- udali się do Polski gdzie próbowali złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę;
- wizę C mieli w celu turystycznym więc została im cofnięta;
- brak jest podstawy do unieważnienia/cofnięcia bułgarskiej wizy D;
- pouczono z art. 314 uoc- pomimo, że w nim mowa o tytułach pobytowych państw obszaru Schengen to w dyrektywie powrotowej, która była podstawą do tej implementacji, mowa jest o państwach członkowskich UE a nie wyłącznie stosujących dorobek Schengen. Stosujemy zatem w tym zakresie dyrektywę bezpośrednio.
Pozdro
Pałacowy moniuch tyle o i ja się domyślam. Niemniej jednak autor artykułu nieźle w nim namieszał. Ktoś nie znający realiów zrozumie go tak jak opisałem w pierwszym poście a co jest kompletną bzdurą.
Zaskoczony jestem interpretacją art. 314 UoC. Jutro jestem w fabryce to dokładniej się w tym zagłębię.
Przekierowanie