Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: SANATORIUM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś z was zaliczył może pobyt w Szpitalu MSWiA w Cieplicach? Ile trwa leczenie i czy po takim pobycie można normalnie wrócić do służby? Czy jest jakaś komisja potem, czy normalnie się wraca jak ze zwykłego zwolnienia? Bo u mnie straszą, że po takim leczeniu i powrocie z niego z wynikiem pozytywnym już tylko trzeba uciekać na emeryturę. Bo ja, mimo że mam już nabyte prawa emerytalne chcę jeszcze trochę popracować ale w ramach odpoczynku i odskoczni od służby zaliczyć sobie pobyt w Cieplicach.
Czyli z 15 tys. funków nikt nie był
Normalnie wracasz do służby. Ci co straszą zapewne sami skorzystają jak nadarzy się okazja. Reasumując pobyt w Cieplicach w żaden sposób nie wpływa na dalszy tok służby. A trochę z innej strony - nie wiem na jakim jesteś etapie ale z tego co orientuję się to Cieplice mają długi okres oczekiwania ok. 2 lat. Szybciej około 10 miesięcy Centrum Terapii Nerwic w Mosznej. Nazwa średnia ale podobno wczasy ok.
Dzięki za odpowiedź. No ja będę się kładł do Cieplic po ok. 18 miesiącach od wypisania skierowania. A ile trwa pobyt? Jest jakaś sztywna liczba dni, czy przekracza się 30 dni? Bo po 30 dniach wyślą na komisję, poniżej 30 chyba bez komisji, a może też komisja bo to pobyt w jakby nie patrząc psychiatryku?
Znam przynajmniej trzy osoby posanatoryjne ..wszytkie dalej w czynnej służbie. Nie ma co dorabiać do tego żadnej zbędnej ideologii.
Bo tak się zastanawiam co oni w tych szpitalach wypisują w karcie na koniec pobytu (czy już wyleczony czy wymaga dalszego leczenia) i czy nasi przełożeni mają w to wgląd? Bo wiadomo pracujemy z bronią i czy nie uznają potem, że po takim pobycie nie będziesz miał dostępu do broni itp.
Nie słyszałem w toku swojej 27 letniej służby aby komukolwiek po Cieplicach zabroniono służyć. To co wypisują w karcie czy w wypisie nie trafia do przełożonego bo nie może trafić. Przełożony może natomiast wnioskować o komisję i wtedy na tej komisji musiałbyś przedstawić dokumenty z leczenia. O ile dobrze słyszałem to i tak tylko wyznaczonemu przez komisję psychiatrze, który orzeknie czy możesz służyć z bronią.
ps. pobyt 21 dni
Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam.
Ktoś jeszcze zaliczył pobyt w sanatorium i normalnie wrócił do słuzby?
Tak jak napisał kolega powyżej o wszystkim decyduje komisja lekarska ..czyli generalnie lekarz. Przełożony może jedynie na taką komisję skierować jeśli widzi ku temu jakieś racjonalnie uzasadnione podstawy.

Po sanatorium już odstresowany i w pełni zdrowia wrócisz do służby. No chyba, że wrócić do niej nie chceszWink

Pozdrawiam i zdrowia życzęSmile
To na pewno jest sanatorium? Coś mi świta, że to był szpital psychiatryczny.
No właśnie o to chodzi, że to psychiatryk. I mnie zastanawia czy po pobycie w nim poniżej 30 dni normalnie wracam sobie do roboty jak ze zwykłego zwolnienia?
(18-02-2019 20:40 )keyser soze napisał(a): [ -> ]To na pewno jest sanatorium? Coś mi świta, że to był szpital psychiatryczny.

Ja pier.... ludzie nie siejcie paniki. Cieplice to obiekt w formie szpitala gdzie tylko jedno piętro to OZ a reszta tj. 4 to sanatorium. A jakie to ma znaczenie? Chyba tylko takie, że jak masz dodatkowe ubezpieczenie to dodatkowo w ramach sanatorium dostajesz zwrot za pobyt szpitalny za każdy dzień leczenia. Zrozumcie, że żaden przełożony nie ma wglądu do waszego leczenia. Od tego jest komisja lekarska, która orzeka, że możesz służyć z bronią lub nie i w tym wypadku tylko tyle. Ale wtedy jeżeli masz przynajmniej roczne konsultacje to masz procenty do emki - 15%, ale suma za wysługę plus procenty musi nie przekroczyć 80%. Czyli masz 70 to uznają tylko 10. Podsumowując nie kombinujcie z tymi konsekwencjami. Nie ma żadnych konsekwencji z tytułu pobytu w Cieplicach. Chyba, że komisja lekarska orzeknie.
Jak jesteś na badaniach okresowych to bodajże u psychologa jest rubryka pt. czy byłeś leczony psychiatrycznie. Lekarz być może też zapyta o jakieś choroby, urazy, terapie. Jak jesteś na zwolnieniu do 30 dni to taki fakt bytności w Cieplicach nawet do komisji lekarskiej nie trafi. No chyba, że sam się do tej komisji zgłosiszWink Jeśli będziesz dłużej niż 30 dni to musisz się zaprezentować przed ową komisją. Komisja może Cię wówczas wysłać do psychiatry na konsultację ale nie musi. Jest dużo opcji przeróżnych traum i trauma traumie nie równaWink Generalnie nie ma co dramatyzować.
Czy ktoś jeszcze z pracujących f-szy zaliczył pobyt w Cieplicach lub podobnym szpitalu?
Panie i Panowie, żeby nie zakładać nowego tematu, był ktoś ostatnio w szpitalu Cieplice - oddział nerwic ?
Jaki czas oczekiwania ?
Proszę podzielić się wrażeniami z pobytu w szpitalu w Kowarach. Ktoś coś?
Przekierowanie