Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Witam na Forum SG
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Szanowni KoledzySmile

Witam na nowym Niezależnym Otwartym Forum tyczącym się tematyki SG. Przepraszam za wszelkie niedoróbki techniczne ale forum powstało w dość zawrotnym tempie. Oczywiście w miarę możliwości będę starał się je usprawniać.

Ze swej strony mogę zagwarantować absolutną swobodę wypowiedzi oraz anonimowość zarówno dla tych co mnie nie lubią jak i dla tych co mnie jeszcze bardziej nie lubią oczywiście w granicach obowiązującego w naszym kraju prawa.

Jako, że uchodzimy za elitę to pokażmy innym, że faktycznie zasługujemy na ten przydomek stąd liczę na kulturę wypowiedzi tudzież sporów opartych na merytorycznie spójnej treści a nie na wyzwiskach.

Serdecznie zapraszam do dyskusjiSmile
Cudnie to teraz będziemy mogli zamienić się miejscami.
Cytat "Widzę konkurencja szybko upadła ale tak to właśnie wygląda z darmowym hostingiemWink Jakby coś można się uzewnętrzniać na moim forum"
Mam nadzieję, że posiadając własne forum administrator PlanetaX będzie się "uzewnętrzniał" jak to określił właśnie tutaj.
Trochę irytujące te reklamy pizzy i innych produktów ale - wszystko rozumiem darmowy hosting.
A tak a propos darmowego hostingu - kolejne przeinaczanie rzeczywistości (lub co gorsza zupełny brak wiedzy) forum.strazgraniczna.info nie było stawiane na darmowym hostingu.
Cześć Planeta!

Tutaj przynajmniej nikt Cię nie zbanuje :-)

Już wiem! Forum Planety to PLANETARIUM Cool

Ja przynajmniej w ten sposób będę je popularyzował.
Na poprzednim forum Waldek proponował wspólne pisma, realne działania (nikt na apel nie odpowiedział) - ale rozumiem, że najważniejsza jest NAZWA!!
To tym bardziej nie rozumiem dlaczego tamto forum nie działa skoro umieszczone było na płatnym serwerze??? I od razu się przyznam, że żadnym specem w dziedzinie informatyki nie jestem i kompletnie nie mam zamiaru za kogoś takiego uchodzić.

Niestety jako dość aktywny forumowicz z bólem serca muszę przyjąć teraz rolę administratora gdyż wiadomo że każde administrowanie osoby bezpośrednio zaangażowanej w dyskusję może rodzić podejrzenia nadużywania przez tą osobę władzy.

Jednak przynajmniej chwilowo trzeba przeczekać ciężkie czasy cenzury, dyskryminacji f-szy tudzież terroru słowa siłowo wprowadzone przez organy z założenia obronne ..z jakże chwytnym hasłem na ustach dla naszego wspólnego dobraBig Grin

Co do reklam to niestety darmowy hosting zmusza użytkowników do ich oglądania w myśl zasady że nic nie ma za darmoSad Ale mam nadzieję że te reklamy za bardzo nie zabiją ducha tego forumSmile
To ciężki kawałek chleba i spora odpowiedzialność. I tak myślę, że będziesz miał trochę łatwiej. Życzę powodzenia.
"To tym bardziej nie rozumiem dlaczego tamto forum nie działa skoro umieszczone było na płatnym serwerze???"
Nie rozumiem sensu pytania? Co to ma do rzeczy?
Nie działa bo tak zdecydował właściciel forum. A w moim odczuciu tak zdecydował bo forum zamiast służyć ogółowi zrobiło się prywatnym blogiem.
"I od razu się przyznam, że żadnym specem w dziedzinie informatyki nie jestem i kompletnie nie mam zamiaru za kogoś takiego uchodzić."
Szczerze służę pomocą a w zamian (ponieważ znasz się na prawie) poproszę o odpowiedź na pytanie:
Kto jest właścicielem forum - instytucja firmująca je swoją nazwą czy fizyczna osoba do której należy domena i serwer?
(10-11-2011 09:36 )grzegorz napisał(a): [ -> ]Na poprzednim forum Waldek proponował wspólne pisma, realne działania (nikt na apel nie odpowiedział) - ale rozumiem, że najważniejsza jest NAZWA!!

Nazwa jest bardzo ważna. Ale najważniejsze jest meritum. Najważniejsze jest, abyśmy mogli otwarcie i jeśli potrzeba, to także w pełni anonimowo, mogli wypowiadać się w kwestiach ważnych dla nas w kontekście przynależności do formacji.

Pozdrawiam wszystkich planetariuszy!
Poproszę Admina o możliwość dodawania wątków w zakładce prawo. Dziękuje! Big Grin
Podoba mi się w tym Planetarium..
Admin, usuń ten post bo już go wpisałem w dziale technicznym
(10-11-2011 09:53 )grzegorz napisał(a): [ -> ]To ciężki kawałek chleba i spora odpowiedzialność. I tak myślę, że będziesz miał trochę łatwiej. Życzę powodzenia.
"To tym bardziej nie rozumiem dlaczego tamto forum nie działa skoro umieszczone było na płatnym serwerze???"
Nie rozumiem sensu pytania? Co to ma do rzeczy?
Nie działa bo tak zdecydował właściciel forum. A w moim odczuciu tak zdecydował bo forum zamiast służyć ogółowi zrobiło się prywatnym blogiem.
"I od razu się przyznam, że żadnym specem w dziedzinie informatyki nie jestem i kompletnie nie mam zamiaru za kogoś takiego uchodzić."
Szczerze służę pomocą a w zamian (ponieważ znasz się na prawie) poproszę o odpowiedź na pytanie:
Kto jest właścicielem forum - instytucja firmująca je swoją nazwą czy fizyczna osoba do której należy domena i serwer?
Zdecydowanie właścicielem jest osoba, która posiada domenę i serwer ale czasami nie można wykorzystywać pewnych nazw z racji ich zastrzeżenia np. adidas itd. Czyli formalnie możemy np. być właścicielem takiej domeny ale ze względu na jej nazwę która jest zastrzeżona bez zgody właściciela korzystać z niej nie możemy. Adidas też tej domeny nie może sobie ot tak zawłaszczyć. Żeby adidas mógł korzystać z naszej domeny musi ją od nas odkupić.

Chyba instytucje państwowe też mogą mieć tego typu zastrzeżenia, że nie można np. korzystać z nazw rodzajowych pt. policja itd. co by mogło sugerować przynależność rodzajową do organu państwowego. Choć popadać w paranoję też nie można. Generalnie powinna występować rozbieżność między nazwą instytucji po to aby ktoś nie pomylił tego typu strony z rzeczywistą stroną straży granicznej.

Ale o konkrety trzeba by było zapytać prawnika. Co do pomocy technicznej to jak najbardziej skorzystam z wiedzy kolegi. Póki co jakoś udało mi się to uruchomićSmile Być może z czasem przeniosę się na jakiś serwer komercyjny o ile "wielki brat" i tego forum nie zablokujeWink
Bardzo dobry pomysł z tym forum, mam zamiar być czynnym użytkownikiem.
Życzę powodzeniaShy
Witam!
Dobrze ze jest ta incjatywa pod przewodnictwem Plantexa-nowe forum jest niezbedne do wyrażania swoich opinii przez WSZYSTKICH funkcjonariuszy SG a nie tylko członków związku!!!!!
Pozdrawiam i mam nadzieje, ze będzie nas tutaj coraz więcej.
Witam wszystkich. Mam nadzieję ze to forum pozostanie na stałe i zakotwiczymy tu na dłużej Wink
Witam serdecznie na forum wszystkich "wyklętych" Smile
Dzięki Planeto za inicjatywę, wszystkich witam i pozdrawiam Smile
Zmiany zmiany zmianySmile mam nadzieje ze juz wiecej nie bedzie trzeba skakac po necieSmile
Witam wszystkich banitówSmile
Cholera szkoda starego forum. To była kopalnia wiedzy. Z założenia miało to być forum związkowe ale z czasem stało się forum ogólnym. I decyzja jednego człowieka zniszczyła dorobek tylu funkcjonariuszy. Ech...
Cieszy mnie fakt, że powstała jakaś alternatywa dla, jak to nazwał <waldisg>, reżimowego forum. Zobaczymy na ile starczy administratorowi zapału by ciągnąć to nowe forum.
Witam - porządna rzecz niech się buja strona oficjalna - a moją 10 mogą zatrzymać. Wolę być tutaj. Liczę na to, że wątki nie będą ginęły bez uzasadnienia pozdrawiam wszystkich nowych starych forumowiczów Smile
Ja też melduję się w Planetarium.
Pozdrawiam Wszystkich
Witam wszystkich na nowym forum, dobra robota Planeta!
Niech twardogłowi zarządzający związkowym nowym forum pocałują się w ... !
Pozdr.
Witam starych forumowiczów na nowym forum Smile
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie