Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Ciągłość służby a służba kandydacka w SG.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie jak wyliczana jest ciągłość służby po odbyciu wcześniej służby kandydackiej w SG. nadmieniam, że "na wolnym" przebywałem 23 dni. jak to jest liczone? Czy dopiero po przepracowaniu pełnych 15 lat od momentu przyjęcia do służby przygotowawczej czy już w momencie podjęcia słuzby kandydackiej?
Ciągłość służby wliczana jest automatycznie. Po rozpoczęciu służby przygotowawczej masz wliczony rok odbytej służby kandydackiej do stażu służby, a co za tym idzie dodatkowy procent do wysługi. Dzięki temu że nie przebywałeś "w cywilu" dłużej niż 3 lub 6 miesięcy (w różnych latach były różne okresy) miałeś okres służby kandydackiej wliczany do okresu służby przygotowawczej.
(15-08-2012 20:04 )Huzar napisał(a): [ -> ]C Dzięki temu że nie przebywałeś "w cywilu" dłużej niż 3 lub 6 miesięcy (w różnych latach były różne okresy) miałeś okres służby kandydackiej wliczany do okresu służby przygotowawczej.

Zawsze było to okres 3 miesięcy.
Nawet jak przerwa wynosiła ponad 3 miesiące to po pierwsze okres służby kandydackiej wchodzi do do datku za wysługę lat, po drugie dobija procenty do wysługi emerytalnej i po trzecie przyspiesza możliwość przejścia na emkę.
Koledze prawdopodobnie chodzilo o skrócenie służby przygotowawczej okresem służby kandydackiej Huh
Przekierowanie