Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Emerytura 2024
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Ktoś w ogóle z tych osób mających co najmniej 15 lat myśli nad pozostaniem w służbie ?
Zostaną. Ci, co nie mają pomysłu na siebie w cywilu, ci co się boją, a także BMW.
Spokojnie, firma będzie dalej się kręciła Wink
(16-08-2022 06:18 )keyser soze napisał(a): [ -> ]Zostaną. Ci, co nie mają pomysłu na siebie w cywilu, ci co się boją, a także BMW.
Spokojnie, firma będzie dalej się kręciła Wink
Pomysł mam tylko trochę mało tej emerytury będzie .
No ja też nie zamierzam siedzieć na d.. tylko już dogrywam pewien biznes.
Emerytura ma służyć tylko opłaceniu rachunków, żyć będę z pracy Smile
Poza tym, chcę jeszcze trochę skorzystać z emki, a kwestią max paru lat jest jak rząd coś zakombinuje z emkami.
No właśnie wszystko rozchodzi się o to, że mogą coś pozamieniać i ,, lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu ''.
(16-08-2022 06:35 )dziunio napisał(a): [ -> ]
(16-08-2022 06:18 )keyser soze napisał(a): [ -> ]Zostaną. Ci, co nie mają pomysłu na siebie w cywilu, ci co się boją, a także BMW.
Spokojnie, firma będzie dalej się kręciła Wink
Pomysł mam tylko trochę mało tej emerytury będzie .

Ile by nie było to i tak będzie zawsze mało. Jesteś młody zdrowy , masz pomysł na biznes. Czego chcieć więcej? Nie czekaj aż wpadniesz w stagnację, znużenie. Myślisz, że jak posłużysz np 2,3,4 lata więcej to wtedy będziesz usatysfakcjonowany ze swojej emki? Realizuj swoje plany i marzenia. Dużo zdrowia Kolego życzę. Powodzenia
Dzięki pozdrawiam serdecznie.
Jest in wysokość waloryzacji -13. 8%

https://forsal.pl/finanse/finanse-osobis...-roku.html
A podwyżka 7,8%.
Oj, będzie się działoSmile
Najważniejsza w tej sprawie jest informacja o proponowanej na 2023 r. wysokości kwoty bazowej. W chwili obecnej jest to 1614,19 zł, a w wg projektu w 2023 r. ma wynosić 1740,64 zł. Zatem nie będzie to wzrost uposażeń o 7,8%, a wzrost kwoty bazowej o 7,8%. Wpływa to bezpośrednio na realny wymiar podwyżki dlatego, że uposażenie f-sza SG składa się z 4 głównych elementów- grupy uposażenia zasadniczego, dodatku za stopień, dodatku za wysługę lat oraz dodatku służbowego/funkcyjnego (są też lotnicze, morskie ale to znikoma cześć formacji i pomijam).
Zmiana wysokości kwoty bazowej ma realny i natychmiastowy wpływ na zmianę wysokości 3 pierwszych elementów uposażenia tj. grupy uposażenia zasadniczego, dodatku za stopień oraz dodatku za wysługę lat. Natomiast nie ma natychmiastowego wpływu na wysokość dodatku służbowego/funkcyjnego gdyż ten musi mieścić się w granicach od 10% do 50%(służbowy) lub 70% (funkcyjny) i jest przyznawany kwotowo. Także jeżeli ktoś ma najniższy możliwy dodatek służbowy/funkcyjny (10%) na swoim stanowisku to dodatek ten po zmianie kwoty bazowej zostanie mu podwyższony bo wyliczany jest z sumy dwóch rzeczy- grupy uposażenia zasadniczego oraz dodatku za stopień, które idą w górę. W innym wypadku spadłby poniżej 10% co rozporządzenie wyklucza. Natomiast jeżeli ktoś ma aktualnie dodatek służbowy/funkcyjny w wysokości np. 20% to po wzroście kwoty bazowej na tym elemencie uposażenia nie otrzyma żadnej podwyżki ponieważ dalej mieści się w przedziale. Kiedyś rozkazy personalne określały wysokość dodatku służbowego/funkcyjnego procentowo co byłoby idealne w tej sytuacji- rośnie kwota bazowa, dodatki rosną równomiernie z nią. Zmieniono to jednak i w chwili obecnej dodatek jest przyznawany kwotowo.
Także im większą cześć uposażenia stanowi dodatek służbowy/funkcyjny tym realny mniejszy wzrost uposażenia.
Związki dementują ale przypuszczam że mimo to wiele osób wybierze spokój ducha i rzuci kwitem. Takie to zaufanie fsza do państwa. Mimo zapewnień że wszystko będzie ok ja i tak myślę swoje. Time to Say goodbye.
(13-09-2022 16:32 )Greg napisał(a): [ -> ]https://legislacja.gov.pl/projekt/123637...0#12909300
A to forum Służby Celnej czy Celno-Skarbowej, że wrzucasz tu linki do zmian ich dotyczących? Siejemy panikę czy nie czytamy treści projektu i jego uzasadnienia? Zachęcam, wiele wyjaśnia.
Zmiana, którą podlinkował Greg dotyczy wprawdzie celników a nie nas, ale myślę, ba, nawet jestem przekonany, że fafik ma rację...
Keyser, ale o co chodzi? Co związki dementują bo straciłem wątek? Temat jest "Emerytura 2024" a wrzucają tu emerytury, waloryzacje 2023 a nawet przepisy emerytalne SCS. To ostatnie chyba dla podgrzania nastrojów, bo jeden z drugim przeczyta, a nie doczyta i dojdzie do wniosku, że mu niekorzystne zmiany w wyliczeniu emerytury szykują.
Także ja proponuje spokój, jak ktoś prawa ma to zwolnić się zawsze zdąży. Moim zdaniem problem nie polega na tym, że jednego dnia przepisy się nagle zmienią na bardzo niekorzystne i całość f-szy nie będzie miała możliwości zareagować. Historia pokazuje, że zmiany te następują stopniowo, co parę lat jesteśmy obierani jak cebulka- warstwa po warstwie.
Pozdro
No to porównajcie sobie te dwa posty tego samego autora:
1.
(13-09-2022 18:22 )keyser soze napisał(a): [ -> ]Zmiana, którą podlinkował Greg dotyczy wprawdzie celników a nie nas, ale myślę, ba, nawet jestem przekonany, że fafik ma rację...
z bieżącego wątku

2.
(09-09-2022 05:19 )keyser soze napisał(a): [ -> ]W wieku 20 lat umieliśmy czytać rozporządzenie. W szkole mieliśmy WOS.
i z wątku o finansach

Oto "jakość" funków z wieloletnim doświadczeniem. A potem dziwią się, że młodzież dostaje na "dzień dobry" tylko sto złotych mniej.
Młodą zjechał za brak umiejętności czytania i rozumienia rozporządzenia o uposażeniu ale już przepisy o emkach celników nie są wiarygodne i zrozumiałe dla doświadczonego funka. Mam nadzieję, że jak najwięcej takich "doświadczonych" odejdzie w lutym. Wcale nie zaszkodzi to formacji ba nawet wyjdzie na dobre. Nikt za takimi nie będzie tęsknił.
Czego nie zrozumiałeś w moim poście? Ze link dotyczy celników? Czy, ze zgadzam się z fafikiem bo tez uważam, ze będą próby wyrolowania funkow?
Ja rozumiem, że dla pislamisty czytanie ze zrozumieniem jest obce, ale do licha, żeby aż tak się samemu zaorać to aż wręcz nieprawdopodobne...
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie