Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Czy ktoś wie od czego ma być podwyżka modernizacyjna, od stopnia czy od etatu?
Ja mam 595. Wszyscy w mojej grupie tyle maja. Dodatek jest chyba w VI grupie z tego co pamietam.
To nie wiem skąd 400 u mnie.. moze jeszcze usrednia Wink?
(04-11-2016 10:53 )stapless4 napisał(a): [ -> ]A czy jest jakaś zalecana wartość dodatku na grupie 04?
Nie ma czegoś takiego jak zalecana wysokość dodatku służbowego i jego wysokość w całej SG jest różna. Rozporządzenie określa jedynie minimalny i maksymalny dodatek służbowy.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 8 lutego 2008 r. w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej

3. Dodatek służbowy przyznaje się funkcjonariuszowi w wysokości wynoszącej miesięcznie powyżej 10% i nie więcej niż 50% podstawy naliczenia, określając jego wartość z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Po dawnemu chyba było 2-3, 3-4, 4-5. Jeśli u kolegi wszyscy mają 4-6 to pozazdrościć.
A czy można brać dodatek służbowy i funkcyjny jednocześnie?
Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą to tak, z samej służby w SG nieSmile
Słuchajcie. Czyli podsumowując jeśli dostałem awans na gr 04 i na rozkazie mam 400zl dodatek to mogę się spodziewać że mi usrednia(kiedy? Od kogo to zależy?i czemu odrazu nie podnieśli?) do jakieś wyższej kwoty jak u reszty? Czy może kwota 400z zostać? Taki dodatek miałem też na czas nieokreslony na gr 02
(04-11-2016 16:18 )krissg napisał(a): [ -> ]Nie ma czegoś takiego jak zalecana wysokość dodatku służbowego ...

I tu się mylisz, jest to w gestii Komendanta OSG. I na postawie jego Polecenie jest to zorganizowane w każdym OSG. I nie są to stawki ogólnostrażograniczne, nie mogą jednakże wykraczać poza ramy podyktowane Rozporządzeniem. Wszystko zależne są od puli środków finansowych będących w dyspozycji Komendanta OSG.

Czytajcie przepisy, nie jest to wiedza tajemna ani w żaden sposób zastrzeżona.
Mocno upraszczając:
Średnia dodatku na funkcjonariusza to 200 zł. Jeden bierze 100 zł, drugi bierze 300 zł. Żeby temu pierwszemu dźwignęli do 200 zł temu drugiemu muszą zjechać o 100 zł. Bez względu na to kto ile bierze średnia musi się zgadzać.
Czasami KGSG podwyższa tą średnią na czas określony i wtedy można dźwignąć dodatki na czas określony.
O ile pamiętam ta średnia to się chyba fachowo nazywa "limit dodatku".
a wiecie moze w jakich miesiacach komendanci oddzialow usredniaja dodatki?
W NOSG ostatnio w kwietniu, ale z tego co wiem nie wszyscy dostali uśrednienie. Nie wiem też czy to będzie reguła czy zupełna randomizacja.
Rekomendacja NSZZ FSG będzie ukierunkowana na podwyżkę ( ustawa modernizacyjna) do pensji zasadniczej. Podyktowane było to sugestiami wszystkich funkcjonariuszy i ich obawami o późniejsze części składowe emerytury ( na dzień dzisiejszy dodatek za stopień jest częścią składową emerytury , a co będzie za 2,5,10 lat tego nikt nie jest w stanie przewidzieć). Pozdrawiam S.D.
"Rekomendowac" ?
Wy macie o to WALCZYĆ, w imieniu i na rzecz których dzialacie!!!
Banda opaslych oddzialowych trolli. Ci na granicy przynajmniej oprócz rautow i imprezek związkowych wykonują robotę na linii.
Wiedźma - i właśnie w Ich imieniu działamy. Takie właśnie były sugestie oddolne. A jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie zabieraj zdania i nie obrażaj ludzi. Pozdrawiam.
(08-11-2016 09:58 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a): [ -> ]Rekomendacja NSZZ FSG będzie ukierunkowana na podwyżkę ( ustawa modernizacyjna) do pensji zasadniczej. Podyktowane było to sugestiami wszystkich funkcjonariuszy i ich obawami o późniejsze części składowe emerytury ( na dzień dzisiejszy dodatek za stopień jest częścią składową emerytury , a co będzie za 2,5,10 lat tego nikt nie jest w stanie przewidzieć). Pozdrawiam S.D.

Przecieram oczy!!! W końcu zostalo pojęte to o czym pisałem i o co musialem toczyc spory na lamach tego forum, za każdym razem kiedy była mowa o podwyzkach :-)
(08-11-2016 13:50 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a): [ -> ]Wiedźma - i właśnie w Ich imieniu działamy. Takie właśnie były sugestie oddolne. A jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie zabieraj zdania i nie obrażaj ludzi. Pozdrawiam.

Właśnie, typowy zwiazkowiec: zamknij morde my tu rzadzimy.
G.wno robicie dla szeregowych funkcjonariuszy. Dbacie tylko o własne interesy bo rzecz jasna kariera związkowa na szczeblu min Oddziału nie trwa wiecznie i nie warto podpaść przełożonym.

Apel do młodych funkow (starych też):
10 zł wyrzucane w błoto (bagno) co miesiąc po 10 latach służby może wynieść minimum 1200 zł l, które możecie o wiele lepiej zainwestować niż bezsensownie napełniać to koryto z którego opasaja się Wasze prosiaki.
Też pozdrawiam.
(10-11-2016 15:40 )wiedźma napisał(a): [ -> ]Apel do młodych funkow (starych też):
10 zł wyrzucane w błoto (bagno) co miesiąc po 10 latach służby może wynieść minimum 1200 zł l, które możecie o wiele lepiej zainwestować niż bezsensownie napełniać to koryto z którego opasaja się Wasze prosiaki.
Zniżka w ubezpieczeniu samochodu przewyższa składkę związkową.
A jaką Wiedźmo masz alternatywę dla młodych funków?
nonono Wiedźma toś pojechała - obrażasz ludzi i tyle
ciekawe ilu ludziom pomogłaś w starciu z przełożonymi, ciekawe
ludzie związki to my, jak wszędzie zdarzają się patologie - to trzeba przychodzić na walne zebrania, wybierać nowych; kompetentnych a dziadostwo pogonić w cholerę; ale co tam lepiej klepać na forum jak to źle, no bo przecież na DNIU WOLNYM na zebranie przyjść o co to to nie...
związek to my - a widziałem to na protestach
i rozumiem że skoro "wasze prosiaki" wynegocjowały 30 dni L4 płatnego to nie będziesz korzystać...
a co do młodych bo sporo ich się zapisuje do związku - to jeśli tylko zechcą to mogą sami się wybierać do władz statutowych - bo oni to dopiero mają o co walczyć
Za określenie prosiaki - przepraszam.
Alternatywy nie ma żadnej. Tak skonstruowany jest ten cały "twór" iż nie jest w stanie w pełni dbać o interesy szeregowych funkow.
Z l4 będę korzystała. Ale nie dzięki związkom a obecnie rządzącej władzy. Taka prawda, gdyby poprzednia siła polityczna rok temu wygrała wybory to byśmy byli ograbiani z kolejnych przywilejów.
A teraz takie pianie z zachwytu, że to dzięki związkom mamy l4 płatne. Żart.
A więc lenku alternatywa jest - uczestnictwo w wyborach do parlamentu.
Pewnie jak przywroca rok za półtora to też będzie sukces związków.
Oczywiście są pozytywne osoby, ideowcy, z którymi ramię w ramię co służbę haruje. Przepraszam je za moje dosadne wpisy. Nie jest w mojej naturze obrażać kogokolwiek.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Przekierowanie