Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
(11-11-2016 06:34 )ezech napisał(a): [ -> ]...
i rozumiem że skoro "wasze prosiaki" wynegocjowały 30 dni L4 płatnego to nie będziesz korzystać...
raczej rządzący dali, bo negocjowano od 90 a było wcześniej 100% za każdy dzień.
W sumie złośliwiec powiedziałby że dano 30 dni płatnego L4 ale emka niedługo z ZUSu i po 65 roku płatna Wink

Mnie ciekawi kiedy związkowcy poruszą temat wypłaty za brak kwatery bo wypłacanie tego jest trochę patologiczne, poruszane było nawet na tym forum.
Nie rozumiem, dlaczego nie może być po równo od stopnia. Jeżeli będzie inaczej to nie pachnie dobrze.....
(11-11-2016 08:19 )wiedźma napisał(a): [ -> ]A więc lenku alternatywa jest - uczestnictwo w wyborach do parlamentu.
W 1993/94 roku moi koledzy też tak mówili, w 97 inni, a niektórzy mieli jeszcze nadzieję w 2001. Życie ich zweryfikowało. Ale Ty możesz wierzyć.
A Ci, którymi pogardzasz robili swoją robotę, raz lepiej, raz gorzej - ale generalnie opóźniali zabieranie przywilejów. Tylko, że nie o wszystkim pisze się na forum, a na pewno nie o kulisach negocjacji.
Nasze związki nie są idealne i osobiście mam wiele zastrzeżeń do ich pracy. Jednego jestem jednak pewien, bez nich było by o wiele gorzej.
(11-11-2016 23:00 )lenek napisał(a): [ -> ]
(11-11-2016 08:19 )wiedźma napisał(a): [ -> ]A więc lenku alternatywa jest - uczestnictwo w wyborach do parlamentu.
W 1993/94 roku moi koledzy też tak mówili, w 97 inni, a niektórzy mieli jeszcze nadzieję w 2001. Życie ich zweryfikowało. Ale Ty możesz wierzyć.
A Ci, którymi pogardzasz robili swoją robotę, raz lepiej, raz gorzej - ale generalnie opóźniali zabieranie przywilejów. Tylko, że nie o wszystkim pisze się na forum, a na pewno nie o kulisach negocjacji.

Ja nie wierzę tylko widziałam na własne oczy jak mi przybywało na odcinku ok 2007-2008 r. W 2017 i 2019 ma być powtórka i to jest fakt z którym nie ma co dyskutować.
A co do tych kulis negocjacji to widziałam je osobiście na zjazdach delegatów. Dla mnie był to szok. Od tamtej pory powiedziałam sobie ze nie będę sponsorowala tego towarzystwa.

(11-11-2016 19:47 )niki napisał(a): [ -> ]Mnie ciekawi kiedy związkowcy poruszą temat wypłaty za brak kwatery bo wypłacanie tego jest trochę patologiczne, poruszane było nawet na tym forum.

Nie porusza. Podejrzewam ze w większości przypadków sami biorą za bezdomność i nie będą nic robić w kierunku aby patologie zlikwidować bo...po co?
Patologię??? Bo jak ktoś nie bierze to żal dupę ściska i najlepiej zabrać drugiemu bo mi się nie należy.
1. ma 25km, siedzi w oddziale i bierze za brak.
2. dojeżdża 60km i bierze (58km chyba).
3 dojeżdża 90-120 i nie dostaje bo zryta placówka ma kwatery.

Coś gdzieś tu jest nie tak, szczególnie że K-nk oddziału niechętnie zgadza się na przenosiny bliżej domu.

PS: Przeprowadzać się w przypadku pracy za 2,8-3,2 tys pln? To się przeprowadzić tam gdzie zarobki są większe (4-4,5).
Nikt nie mowi o tym zeby komukolwiek cokolwiek zabierac tylko zmienic obowiazujace przepisy w taki sposob aby osobom ktore posiadaja na sobie mieszkania wprowadzic pewne nazwijmy to przywileje w zakresie swiadczen "socjalnych".
Tylko o to chodzi.

Przeciez nikt nie pisze, zeby wprowadzac zapisy tj. obowiazek dokumentowania rachunkami faktu zajmowanych mieszkan przez osoby pobierajace ww swiadczenie.
Uwazam, ze to byloby najrozsadniejsze i etyczne rozwiazanie.
A ja czekam kiedy ZZ poruszą temat likwidacji patologicznego dodatku za dojazdy. Skoro ja go nie biorę to niech innym też zabiorą. Albo niech zmienią prawo by mi też przysługiwał.Tongue
I jeszcze patologiczny dodatek na remont lokalu,przeciez nikt nie remontuje za tą otrzymaną kase,zreszta ja nie dostaje a remonty tez robie!
I jeszcze niech zabiorą nam mundurówkę i 13 bo za dużo zarabiamy!!!! A i dopłaty do urlopu!!!. Ogarnijcie się bo piszecie takie brednie że głowa mała
Rację mają Ci, którzy piszą, że dodatki to fake i wiążą się z nimi liczne przekręty. Powinniśmy może dążyć do zamiany różnych dodatków typu remontowe, dojazdy, kwatera na rzecz solidnej podwyżki dla wszystkich w ok. 500-1000zł. Tak, wiem, że nierealne...
(12-11-2016 19:17 )Boruc79 napisał(a): [ -> ]I jeszcze niech zabiorą nam mundurówkę i 13 bo za dużo zarabiamy!!!! A i dopłaty do urlopu!!!. Ogarnijcie się bo piszecie takie brednie że głowa mała

A kto napisał o zabieraniu bezdomnosci? Ci którzy ją biorą. Lament na całego.
Życzę każdemu kto tak tu beczy aby w pobliżu jego PSG wybudowano mieszkanka służbowe. Problem rozwiąże się w trymiga Big Grin
Ale faktycznie czuje tutaj psa ogrodnika...
Dokładnie...empatia - level 0.
Ci biedni, bezdomni funkcjonariusze mieszkający w domach/mieszkaniach figurujących na rodziców, którym siłą wciskają mieszkania..... Wzruszające...

Sprawa wprost dla Pani Elżbiety Jaworowicz.
Z chęcią zamienię dodatek za bezdomność na mieszkanie służbowe w miejscowości w której pełnię służbę.
A ja z chęcią przygarnę to lub tamto. Z góry dziękuję.
(12-11-2016 23:25 )niepokorny napisał(a): [ -> ]Z chęcią zamienię dodatek za bezdomność na mieszkanie służbowe w miejscowości w której pełnię służbę.

Ooo, idealista. W glowce sie przewraca.
Nam proponowane sa mieszkania w miejscowosci pobliskiej skad do roboty jak jest konkretna zima to nieraz i przez 3 dni nie idzie dojechac a i czynsz niemal jak w centrum stolycy. I albo je bierzesz albo tracisz za bezdomnosc.
A pomyśleć, że w MON -ie dają na start 40 tysięcy na osobę w rodzinie. Jak masz dwójkę dzieci to se mieszkanie nawet kupisz. A u nas wykańczają ludzi z kilku Placówek jednym gównianym mieszkaniem. To jest dramat.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Przekierowanie