Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Praca w cywilu przed służbą w SG
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
obecnie w internetach panuje szum informacyjny odnośnie stażu pracu w cywilu przed rozpoczęciem służby w SG (generalnie w mundurówkach).

Mam już za sobą parę ładnych lat pracy w cywilu, a obecnie jestem w trakcie procesu rekrutacji do SG. Tylko nabrałem wątpliwości, czy te lata opłacania ZUS-u przed służbą mi nie przedpadną, gdybym jednak dostał się do SG. W myśl zasady, że można pobierać tylko jedną emeryturę. Szkoda by było, bo to jednak parę złotych już na koncie ZUS leży.

Czy ktoś może rzucić tu trochę światła?
Lata pracy w cywilu nie wilczą ci się do emerytury mundurowej ale do dodatku za staż tak.Takze po 25 latach dostanies emeryturę tylko za lata przepracowane w mundurze.Zycze powiedzenia
Lata pracy w cywilu nie wliczają się do emerytury mundurowej, jednak po osiągnięciu wieku emerytalnego (65 lat) otrzymasz prawo do wypłaty emerytury ZUSowskiej za okres przepracowany w cywilu. Jeśli więc uda Ci się odsłużyć 25 lat w mundurze i dożyjesz do 65. roku życia to nabędziesz prawo do dwóch emerytur: mundurowej i z ZUS. Dotyczy to wyłącznie mundurowych przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r.
Potwierdzam to napisał Grobell. Jestem w takiej sytuacji.
Przekierowanie