Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Zmiany w systemie emerytalnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W uwagach było "na dotychczasowych zasadach", w tym projekcie zabrakło tego stwierdzenia.
Panowie budżet zaoszczędzi "już" w 2028 roku na Was (na mnie już nieSmile)"aż" 52ml złotych normalnie powalająca cyfra i perspektywy łatania kosztem munduru dziury budżetowej która się powiększa.
(14-03-2012 14:23 )mario321 napisał(a): [ -> ]W uwagach było "na dotychczasowych zasadach", w tym projekcie zabrakło tego stwierdzenia.
Art 15.1 dla "starych " pozostaje bez zmian - jedynie policyjne związki zawodowe z partnerów społecznych wnioskowały do strony rządowej o dopisanie tych procentów dla nowo przyjmowanych do służby po 01.01.2013. Ponadto zwróć uwagę że strona rządowa ze wszystkich organizacji społecznych które przedstawiły swoje uwagi do nowej ustawy emerytalnej uwzględniła tylko uwagi NSZZFSG dot art 74 UoSG. i to w wersji przedstawionej przez KGSG w uzgodnieniach międzyresortowych.Żadne uwagi zgłoszone przez zw.zaw poszczególnych służb , OPZZ,Solidarności oprócz NSZZFSG i to w wersji KGSG nie zostały uwzględnione - a było ich sporo - strona rządowa nie uwzględniła.
quasimodo1 wiesz czemu innych wniosków nie uwzględniono - bo były korzystniejsze dla funkcjonariuszy niż projekt rządowy, natomiast "nasza" poprawka wprost przeciwnie - pozbawia nas pewnych przywilejów i tu już są konkretne oszczędności. Ktoś z zielonej miałby pełną powiedzmy w czerwcu 2013 - musi popracować do grudnia. Ilu jest takich z niepełnym stażem z "zielonej"- większość!! więc popracują do pełnej o 1,5 raza dłużej niż planowali - jak wytrzymają w tym bałaganie. Weźmy również pod uwagę to , że w przypadku przeniesienia do innej służby , lub wchłonięcia SG przez Policję - rok za półtora nie będzie zaliczony , bo dotyczy tylko funkcjonariuszy SG. Poprzednia propozycja natomiast okres służby w SG uwzględniała . I nie pieprzmy , że gdyby nie czujność i "nasza" propozycja zmiany to byśmy byli stratni, bo nie wiemy jakby było i nie wiemy jak będzie.
ale niech ktos kumaty wytlumaczy jak jest z tym naliczaniem emeryury,,,czy system emka z wybranych 3 lat od stycznia jest dla wszystkich??jezeli tak to w grudniu ewakuacja kilku osob z mojej psg poniewaz za duzo straca...pozdro
bambino1 - jak na razie system naliczania dla nas pozostaje bez zmian - 3 lata dotyczą nowych
Dla mnie kompletnie brak tu jakiejkolwiek spójności:

1. Premier pisze list, że nic się nie zmieni dla obecnie pracujących ..a jednak po zabraniu półtora za rok zmienia się bardzo dużo i to zdecydowanie na gorsze.
2. Kolejna sprawa to klepanie o wspaniałości tego rozwiązania akurat przez tą część formacji z tego nie korzystającą. Być może kiedyś korzystali ale teraz awansowali i się cieszą, że zaliczą im to co mieli wcześniej olewając tych którym cały czas ten przywilej się liczy.
3. Związki nabrały wody w usta i nie ma żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Wrzuca się jakieś bzdety dotyczące postępowań dyscyplinarnych tudzież zaśnieżone pocztówki z życia I Sekretarza - gdzie zdecydowana większość f-szy czeka na konkrety w sprawie 1,5 za 1.

Rozumiem, że można mnie w tej formacji nie szanować, można bezkarnie mnie obrabiać, można mnie poniżać ..ale na miłość Boską - nie róbcie ze mnie idioty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(15-03-2012 08:20 )piotrek1504 napisał(a): [ -> ]quasimodo1 wiesz czemu innych wniosków nie uwzględniono - bo były korzystniejsze dla funkcjonariuszy niż projekt rządowy, natomiast "nasza" poprawka wprost przeciwnie - pozbawia nas pewnych przywilejów i tu już są konkretne oszczędności. Ktoś z zielonej miałby pełną powiedzmy w czerwcu 2013 - musi popracować do grudnia. Ilu jest takich z niepełnym stażem z "zielonej"- większość!! więc popracują do pełnej o 1,5 raza dłużej niż planowali - jak wytrzymają w tym bałaganie. Weźmy również pod uwagę to , że w przypadku przeniesienia do innej służby , lub wchłonięcia SG przez Policję - rok za półtora nie będzie zaliczony , bo dotyczy tylko funkcjonariuszy SG. Poprzednia propozycja natomiast okres służby w SG uwzględniała . I nie pieprzmy , że gdyby nie czujność i "nasza" propozycja zmiany to byśmy byli stratni, bo nie wiemy jakby było i nie wiemy jak będzie.
Piotrek 1504 jak sądzisz kto tu namieszał.Zgadzam się z tobą że pierwotny zapis czyli art 16a był najbardziej korzystny dla funków którzy przenieśli się z SG do innych służb i mieliby zaliczone 1x1,5 z SG ponieważ zapis ten znajdował się w ustawie emerytalnej a nie w UoSG. Ale tutaj NSZZFSG w uwagach upierało się żeby pozostawić ten zapis z zmianami jako art.74 w UoSG.- czyli funki z innych formacji a przedtem służący w SG nie skorzystaliby z tego . Natomiast KGSG wnioskowała zmiany jako art8a w ustawie emerytalnej- ale pojawił się dość istotny szczególik - przedtem jak w art.16a funkcjonariusz służby stałej ,natomiast w art.8a funkcjonariusz służby stałej Straży Granicznej.Strona rządowa to wykorzystała i jest oszczędność.Tylko po co kruszyć kopię o pozostawienie art 74 w UoSG jak można to było tak samo zrobić w ustawie emerytalnej.W jednym się z tobą zgodzę - nie wiemy jak dalej będzie - największa niewiadoma to co zrobią dalej "wybrańcy narodu" i oby się nie powtórzył przypadek art 15a z 2003 roku.

Co dalej ? Nie wiadomo i nie ciekawie ? http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
Rozumiem, że kto nie odejdzie do konca 2012 roku to bezpowrotnie straci przelicznik rok za półtora z tytułu służby w obecnych PSG (a dawniej Strażnice itp). Jesli sie mylę to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
Mak - mylisz się , nie straci , zostanie mu to zaliczone. Pamiętajmy , że żeby zaliczyć 1,5 za 1 trzeba przesłużyć cały rok w jednostce w której się stosuje taki przelicznik.
Ciśnienie rośnie. Sir Vincent nie odpuszcza -pomimo odrzucenia jego wcześniejszych uwag .Pismo datowane na 14.03.2012 . Przy tym 1 x1,5 to pikuś http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/218...March+2012
piotrek1504 - z całym szacunkiem, ale to chyba Ty się mylisz.

Proszę wczytać się w art. 10 projektu Ustawy o zmianie ......

Okresy służby do dnia 31.12.2012 r., o których mowa w art. 74 ust. 2 Ustawy o SG zalicza się do wysługi emerytalnej na zasadach określonych w art. 15, 15a i 15b Ustawy o zaopatrzeniu .....
Proszę wskazać, gdzie w tych trzech artykułach jest jakakolwiek podstawa do zaliczenia do wysługi półtora roku za każdy rok służby na granicy?
(16-03-2012 11:21 )mordan napisał(a): [ -> ]piotrek1504 - z całym szacunkiem, ale to chyba Ty się mylisz.

Proszę wczytać się w art. 10 projektu Ustawy o zmianie ......

Okresy służby do dnia 31.12.2012 r., o których mowa w art. 74 ust. 2 Ustawy o SG zalicza się do wysługi emerytalnej na zasadach określonych w art. 15, 15a i 15b Ustawy o zaopatrzeniu .....
Proszę wskazać, gdzie w tych trzech artykułach jest jakakolwiek podstawa do zaliczenia do wysługi półtora roku za każdy rok służby na granicy?
Artykuły te zostały nawiązane do art.10 ponieważ dotyczą/będą dotyczyć także osób które przyjmą się do służby po 01.01.2013 a wcześniej były funkcjonariuszami służby stałej SG pełniącymi służbę na granicy np pełnił służbę w SG w latach 2001- 2009 a następnie zwolnił się ze służby i odszedł do cywila.Zwróć uwagę że nowa ustawa emerytalna jak na razie ma dotyczyć tylko osób po raz pierwszy wstępujących do służb mundurowych - nie dotyczy to osób które były zatrudnione w nich przed tą datą - pózniej miały przerwę w cywilu a następnie przyjmą się ponownie po dacie 01.01.2013. Wszystko jest okey.
quasimodo1 nie był bym pewien tak do końca tego co ty mówisz.

W projekcie ustawy jak słusznie zauważyłeś ale nie do końca jest mowa o tym że dotyczy to funkcjonariuszy przyjętych do służby po 01.01.2013r. ale:
art 18a ust. 1 mówi: funkcjonariuszowi przyjętemu po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012r. do służby w Policji, ABW .........etc. emerytura przysługuje na zasadach określonych w niniejszym rozdziale czyli w rozdziale 1a
w ust. 2 mówi się, że przepis ust. 1 nie stosuje się do funkcjonariusza przyjętego do służby po dniu 31 grudnia 2012r. jeżeli przed tym przyjęciem:
1) pełnił służbę w Policji, ABW .......etc. do której został przyjęty przed dniem 1 stycznia 2013r.
2) pełnił zawodową służbę wojskową lub służbę kandydacką, do której został powołany przed dniem 1 stycznia 2013r.

ale to jet nadal rozdział 1a

po nim jest rozdiał 1b następnie mamy szereg artykółów łacznie z nieszczęsnym art. 10 które moim zdaniem każdy stanowi odrębność a nawet jeżeli można by było pokusić się o ich zaliczenie do kontynuacji interpretacji przepisów zawartych w projekcie to i tak będą one w rozdziale 1b a nie 1a.
Ponadto tak jak wspomniałem wcześniej mowa o tym że regulacje zawarte w projekcie ustawy dotyczyć będą tylko nowo przyjętych funkcjonariuszy są zawarte w rozdziale 1a tego projektu. Natomiast nigdzie w art. 10 projektu ustawy nie ma o tym mowy. Według mnie jest to sformułowanie ogólne i dotyczyć to będzie zarówno służących już funkcjonariuszy jak i nowo przyjętych, czyli tak jak słusznie zauważył mordan wydym...li nas bez mydła z przelicznika 1,5 za 1 rok
(16-03-2012 13:31 )fenix napisał(a): [ -> ]do której został powołany przed dniem 1 stycznia 2013r.

ale to jet nadal rozdział 1a


Natomiast nigdzie w art. 10 projektu ustawy nie ma o tym mowy. Według mnie jest to sformułowanie ogólne i dotyczyć to będzie zarówno służących już funkcjonariuszy jak i nowo przyjętych, czyli tak jak słusznie zauważył mordan wydym...li nas bez mydła z przelicznika 1,5 za 1 rok
Ponieważ nowo przyjętych po raz pierwszy do służby po 01.01.2013 nie dotyczy ten zapis ponieważ fizycznie nie mogli wypracować tego przelicznika do dnia 31.12.2012 Projektowany zapis mówi - FUNK .SG OKRESY SŁUŻBY O KTÓRYM MOWA W ART 74.2 UoSG W BRZMIENIU OBOWIĄZUJĄCYM DO DNIA WEJŚCIA W ŻYCIE NINIEJSZEJ USTAWY( czyli nowej ustawy emerytalnej ) PEŁNIONEJ ZA OKRES DO DNIA 31.12.2012 ZALICZA SIĘ DO WYSŁUGI EMERYTALNEJ W ROZUMIENIU USTAWY Z 18.02.1994.
(16-03-2012 11:18 )quasimodo1 napisał(a): [ -> ]Ciśnienie rośnie. Sir Vincent nie odpuszcza -pomimo odrzucenia jego wcześniejszych uwag .Pismo datowane na 14.03.2012 . Przy tym 1 x1,5 to pikuś http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/218...March+2012
Sir Vincent tupie nogą http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc...47959.html
Kolejna nowinka której nie było w uwagach zawartych w piśmie Ministerstwa Finansów z 14.03. 2012. Są to uwagi opublikowane 15.03 2012 w BIP MSW - skan pisma MF 20.01.2012 - sir Vincentowi przeszkadza 1 x 1,5 i jego zapis w formie art.16a w projekcie nowej ustawy emerytalnej http://bip.msw.gov.pl/download/4/11782/Uwagi__MF.pdf I teraz można sobie odpowiedzieć dlaczego pojawił się projekt zapisu o zachowaniu wypracowanych przez funk.SG " lat na granicy " do 31.12.2012 w postaci art. 8a zaproponowanego przez KGSG z miesiąca luty 2012
Z tego co pamiętam to Donald zapewniał że zmiany dotknął tylko nowo przyjętych Smile ale wyszło jak wyszło ciekawe co jeszcze wymyślą nowego
Cała szopka z ustawą emerytalną już jest dawno rozpisana na role, skończy się poselską wrzutką w drugim czytaniu. Jakoś się to szybko przegłosuje, zapewne kilku posłów zatrzaśnie się w klopie. Potem Donek będzie robił wielkie oczy. Już kilka razy im to się udało, czemu nie tym razem...? Rabin Rostowski puści nas wszystkich w skarpetkach. I nie sir-ujcie już tak pejsatemu bo się porzygam...
Z zasady jest to zawsze kwestia konkretnych miejsc i konkretnych ludzi. Jak napisał jeden z policjantów na IFP - ciekawe która z opcji zwycięży - młodych wilków czy starego lisa.Decydujące chwile dla zapisów w nowej ustawie zapadną raczej dopiero w parlamencie co potwierdza ostatnie zdanie w tym artykule http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury...m_tak.html
Przekierowanie