Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Zmiany w systemie emerytalnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To takie moje wolne przemyślenia i nie bierzcie tego za bardzo do serca. No bo jeśli rzeczywiście gdzieś w zatęchłych lochach KGP , KGSG i innych trwają intensywne prace nad zmianami w naliczaniu emek i mają one wejść np od przyszłego roku lub wcześniej , to może dotyczyć nie tylko obecnie służących ale także tych co są już na emkach.Jeśli zmienią się składniki podstawy emek to nie chcę mi się wierzyć że strona rządowa czegoś nie ustrzknie już będącym na emce. Z frazesem na gębie w imię sprawiedliwości społecznej ZER zacznie naliczać po nowemu będących już na emce . Przykład już jest - emki byłych sbeków. Wymyślą slogan - wszystkim po równo i jeszcze zabezpieczą się przed exodusem będących jeszcze w mundurze - po prostu nie będzie się opłacało odejść a dymać będzie trzeba do 55 lub 65 . Tak w głowie nakreślił mi się czarny scenariusz.Confused
To nie jest czarny scenariusz, tylko realny scenariusz
Zgłupiałem . Nie wiem czy pamiętacie - zanim strona rządowa przyznała się do prac nad zmianami emerytalnymi mundurowych - to MSW też twierdziło że w ich resorcie nie są prowadzone jakiekolwiek pracę nad tym tematem a po czasie okazało się że intensywnie nad tym tematem pracuje Boni tylko w innym budynku. Oby nie było tak samo jak przedstawiono w komunikacie zw.zaw policjantów woj.pomorskiego.
(27-06-2012 09:59 )quasimodo1 napisał(a): [ -> ]Zgłupiałem . Nie wiem czy pamiętacie - zanim strona rządowa przyznała się do prac nad zmianami emerytalnymi mundurowych - to MSW też twierdziło że w ich resorcie nie są prowadzone jakiekolwiek pracę nad tym tematem a po czasie okazało się że intensywnie nad tym tematem pracuje Boni tylko w innym budynku. Oby nie było tak samo jak przedstawiono w komunikacie zw.zaw policjantów woj.pomorskiego.


Kolego to co napisałeś jest bardzo prawdopodobne! Zawsze tak jest, że jakaś informacja wypłynie (czy to na szczeblu PSG, OSG czy w przypadku Twojej wypowiedzi - ministerstwa). Zawsze zaklinają się, że nic nie dłubią, niczego nie zmieniają aż tu nagle konsternacja - to co było plotką w 70 - 80 % się potwierdza Smile
Teraz też sytuacja nie jest jasna - część wierzy w podwyżkę - ciekawe czy to nie jest jakaś mina, funków wziąć na przeczekania, a później będzie za późno żeby położyć kwita na emkę - i dadzą "z@jebiste" prawo wyboru: dymać do 55 lub iść na niższą emkę.
Z tym Bonim to pamiętam, że tłumaczyli się, że to był taki plan awaryjny! Lipa na maxa!
A to obniżenie emek funków "dawnej epoki" może mieć miejsce tak jak napisałeś i teraz i za 20 lat. Skąd możemy wiedzieć czy nie powstanie jakaś dziwna partia, która dojdzie do władzy (sama czy w koalicji) i nagle głośno zacznie krzyczeć pod jakimś pretekstem, że mundurowym się nie należy to co mają i trzeba upier.... A demagogią wiele można zdziałać! (i to raczej nie na lepsze).
Myślę jednak, po analizie. że trzeba czekać na konkrety. Moze nawet projekt. Nie ma co ulegać panice. Choć sytuacja jest napięta.
Z tym, że jak już będą znane konkrety to może być za późno. Analizując informacje, które do nas docierają dochodzę do wniosku, że być może strona rządowa próbuje uśpić naszą czujność. Otóż początkowo podwyżki dla tej "gorszej" części służb mundurowych rząd uzależnił od klęsk żywiołowych po czym ja gdyby nigdy nic, lekką ręką łaskawie je przyznaje. Może nie byłoby w tym nic podejrzanego gdyby nie fakt, że podwyższeniu ma ulec dodatek za stopień, który (jak wróbelki ćwierkają) miałby być częścią dodatku motywacyjnego. W świetle informacji, które ostatnio poznaliśmy obawiam się że 01.10 będą obowiązywały już nowe zasady naliczania podstawy wymiaru emerytury. Obym się mylił.
(27-06-2012 19:59 )martinez napisał(a): [ -> ]Z tym, że jak już będą znane konkrety to może być za późno. Analizując informacje, które do nas docierają dochodzę do wniosku, że być może strona rządowa próbuje uśpić naszą czujność. Otóż początkowo podwyżki dla tej "gorszej" części służb mundurowych rząd uzależnił od klęsk żywiołowych po czym ja gdyby nigdy nic, lekką ręką łaskawie je przyznaje. Może nie byłoby w tym nic podejrzanego gdyby nie fakt, że podwyższeniu ma ulec dodatek za stopień, który (jak wróbelki ćwierkają) miałby być częścią dodatku motywacyjnego. W świetle informacji, które ostatnio poznaliśmy obawiam się że 01.10 będą obowiązywały już nowe zasady naliczania podstawy wymiaru emerytury. Obym się mylił.

Wg mnie nie mylisz się kolego. Jestem podobnego zdania.
witam

Z forum "niebieskich":

1. W dniu 5 czerwca 2012 roku, Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych podczas spotkania z Prezydentem Bronisławem Komorowskim, przedstawiła wniosek z prośbą: „o jednoznaczne zdementowanie plotek i przecieków o toczących się pracach legislacyjnych zmierzających do pogorszenia warunków służby, uposażeń, dodatków, świadczeń i naliczania podstawy wymiaru emerytury. Fala plotek i spekulacji destabilizuje służby i negatywnie wpływa na nastroje, powodując niepotrzebnie wzrost liczby odejść ze służby”.
(http://www.nszzfipw.org.pl/aktualnosci/2012/80.pdf)

2. W dniu 21 czerwca 2012 roku, prasa i radio podały informację, że: „Rząd chce zlikwidować przywileje urzędników, w wyniku czego mają m.in. zniknąć trzynastki, nagrody jubileuszowe, dodatki stażowe, a ponadto odprawy emerytalne zostaną zmniejszone z 6 na 3 miesięczne. Reforma na początku obejmie 122 tys. członków korpusu służby cywilnej”.
(http://biznes.onet.pl/rzad-zmieni-urzedn...rasa-detal )

3. W dniu 25 czerwca 2012 roku, RZECZPOSPOLITA zamieściła na swoich łamach artykuł pt. „Podwyżki za nic na koszt budżetu”, na temat (ich zdaniem) niesłychanej patologii panującej w Straży Granicznej, w kwestii przyznawania niczym nieuzasadnionych podwyżek dodatków służbowych, bezpośrednio przed odejściem na emeryturę.
(http://www.rp.pl/artykul/653387,897615-P...dzetu.html )

4. W dniu 26 czerwca 2012 roku, delegacja NSZZ Policjantów woj. pomorskiego, złożyła na ręce pani dyrektor Biura Poselskiego premiera Donalda Tuska w Gdańsku 1745 listów, w których policyjni związkowcy nawiązując do listu premiera z dnia 25 czerwca 2010 roku, domagają się od Premiera ponownego zapewnienia nienaruszalności praw nabytych.

W trakcie rozmowy pani Dyrektor Anna Olszewska zaprzeczyła informacjom, że w MSW trwają prace nad zmianą zasad przyznawania świadczeń, natomiast potwierdziła, że w KGP takie prace trwają.

Ponadto zdaniem przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. pomorskiego Józefa Partyki, trwają prace nad obniżeniem emerytur obecnie pracującym policjantom.

(http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...zkie-nszzp )
Wszystkie prace rządowe nad zmianą systemu emerytalnego dla tzw. "mundurówek" są utajnione, więc nie ma sensu zbytnio insynuować a jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wypadków (ja obawiam się najgorszego).
Nie wierzę w ani jedno słowo Tuska i jego świty jak również słowa opozycyjnych polityków. Parę miesięcy temu na odprawie w mojej PSG komendant OSG zapowiedział, że wygodniej jest mu przenieść osobę z 2 na 4 zamiast z 4-6 a po tygodniu od tej wypowiedzi 3 funkcjonariuszy dostało "szóstki" a żaden z "dwójki" nie dostał choćby trzeciej grupy.
Politykom i ludziom władzy się nie wierzySmile

A mnie to wszystko już lotto... odebrałem dziś obiegówkę Cool
(29-06-2012 22:25 )Al.Capone napisał(a): [ -> ]
(29-06-2012 18:47 )Che napisał(a): [ -> ]

A mnie to wszystko już lotto... odebrałem dziś obiegówkę Cool


Lodówkę browarkiem napełniaj Wink
I co dalej?
(29-06-2012 22:28 )Alzheimer napisał(a): [ -> ]I co dalej?

A to nie do mnie pytanie. Zakładam, że Capone wie co robi i dla niego ta opcja jest dobra.
Jak jest kumaty to sobie poradzi, nie traktujmy jego czy innych jak niepełnosprawnych bo po niektórych postach sądzę, że po odejściu z SG stajemy się jak małe dzieci, które puszczone przez rodziców gubią się.
Każdy kto podejmuje decyzję o odejściu 100 razy przemyślał wszystkie za i przeciw a życie to zweryfikuje!
Z pewnością pozamiatają rok za półtora i dosięgnie to wszystkich funków (to kwestia czasu). Wspomnicie moje słowa.
(29-06-2012 22:52 )quasimodo1 napisał(a): [ -> ]Przyszły odpowiedzi - a może prawdę mówią ? http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30 http://www.policja.pl/portal/pol/1/78845...rutur.html

Hurrraa!
Pracujemy dalej. Big Grin
(30-06-2012 08:48 )QQ_na_muniu napisał(a): [ -> ]Z pewnością pozamiatają rok za półtora i dosięgnie to wszystkich funków (to kwestia czasu). Wspomnicie moje słowa.

Rok za półtora?
Czy półtora za rok?
Tongue
Może i prawda ale jak rozumieć te słowa "W trakcie rozmowy pani Dyrektor Anna Olszewska zaprzeczyła informacjom, że w MSW trwają prace nad zmianą zasad przyznawania świadczeń, natomiast potwierdziła, że w KGP takie prace trwają. Ponadto pani Dyrektor zobowiązała się do niezwłocznego przekazania listów panu Premierowi"?
Chyba, że pani Olszewska nie wie o czym mówi? Donio powinien wówczas poważnie się zastanowić nad współpracą z taką panią, która wprowadza nerwowość
w służbach.
http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...zkie-nszzp
No faktycznie masło maślane ,bądź tu człowieku mądryHuh jedno pismo zaprzecza drugiemu jak ja byłem tydzień temu w kadrach w swoim oddziale to w na dzień dzisiejszy nic nie wiedzą co i jak będą liczyć po 2012.Padło tylko hasło niech pan będzie czujny Wink
Te obawy i listy mundurowych w sprawie dalszych prac nad emkami to wstyd dla polityków. Bo pokazują jak mocno obywatele ufają rządowi.
Przekierowanie