Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Zmiany w systemie emerytalnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(...) Wink
Nowy vel Spracowany vel Pani Nova vel ....
Przestań pieprzyc tylko powiedz, że chcesz wysłać swojego szefa na emeryturę i dlatego siejesz panikę ...
A z tej paniki już nawet nie pamiętasz, na którym forum jaką podałeś datę przejścia na hipotetyczną emeryturę
(03-12-2011 23:38 )NOWY napisał(a): [ -> ]Skąd ty czerpiesz dane o dacie mojego odejścia ??? Zadziwiasz mnie Lenek. A jak ci zdradzę w wielkiej tajemnicy że odszedłem w grudniu 2010 to co ty na to ?
Cytat:Zamieszczono: 16 sty 2011 09:03
Nowy pisze: Jak będę na emce to napiszę który oddział i wydział

(03-12-2011 23:38 )NOWY napisał(a): [ -> ]Po 4. Widzę że prowadzisz jakieś archiwum starego forum. Ciekawe po co i dla kogo ??? zakładając oczywiście że te cytowane wypowiedzi są moimi bo ich nie kojarzę (wybacz upływ czasu). Wszystko masz sklonowane czy tylko moje posty zasłużyły na uznanie ? ciekawe dlaczego ???
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Wstydzisz się własnych słów ? Czy nie pamiętasz co w którym wcieleniu/nicku pisałeś ?

(03-12-2011 23:38 )NOWY napisał(a): [ -> ]Słowo za bardzo kogoś boli ??? zaprezentowanym powyżej projekcie MON jak byk widać zarówno plan szybkich zmian niektórych przepisów przed zaprezentowaniem głównej ustawy emerytalnej określającej wiek i staż. 80% chorobowe to pikuś ale mamy tam naliczanie emki z etatu na którym trzeba siedzieć 12 miesięcy. I ma to dotyczyć wszystkich. Czyli rozmowy związków można sobie wsadzić wiesz gdzie. Kilkudniowe konsultacje społeczne w MON gdzie niektórzy nawet nie zobaczą tego projektu i 14 dniowe vacatio legis to wg ciebie norma ???
Widzę, że nie tylko nie znasz się na procesie legislacyjnym, ale nie umiesz liczyć - od 25 listopada do 9 grudnia jest 14 dni na konsultacje. Tyle samo jest przy tworzeniu aktów prawnych w SG. Tylko, że później pójdzie uzgadnianie zmian, konsultacje pozaresortowe, konsultacje społeczne itp. Jak ustawę wdrożą w życie w maju to będzie dobrze. I 14 dni też zostanie zmienione.

(03-12-2011 23:38 )NOWY napisał(a): [ -> ]W pierwszym poście oferujesz gościowi aby przy max wysługi ryzykował pozostając jeszcze 6 miesięcy - a co powiesz temu człowiekowi jak mu (zakładając hipotetycznie) grzmotną 1 za 1,5 i inne. ... A w drugim piszesz że ktoś kto ma pełną wysługę i jest w służbie ma mocną motywację. Ciekawe.
Co widzisz w tym złego, że piszę o tym co i kiedy funkowi się należy. Chce to skorzysta, nie chce to nie - ma pełne prawo wyboru.
Przy pełnej wysłudze jednymi z finansowych motywacji są jubileuszówka i roczna pensja. Znam mnóstwo ludzi, którzy przedłużyli służbę aby je uzyskać.

(03-12-2011 23:38 )NOWY napisał(a): [ -> ]Waść jak zwykle będziesz stawał po stronie służbowej a ja zwykłego robotnika.
BUHAHA Big GrinBig GrinBig Grin To znaczy, że jak pisałeś o wejściu ustawy w życie w maju 2011 (jak OFE) brałeś pod uwagę zwykłego robotnika.
Ja tylko uważam jedną rzecz - decyzja o emeryturze jest jedną z ważniejszych w życiu - jak, ktoś chce to powinien ją w pełni świadomie podjąć. Nie da jej się cofnąć. Uwzględnić i plusy i minusy.
A sianie paniki i kierowanie się plotkami temu nie służy.
Twoje tezy Lenek vel TenOn wspaniale wpisują mi się do polityki/PR-u obecnej władzy. Nikogo nigdzie nie wysyłałem i nie wysyłam. A tezy z moim szefem oraz że m.in. oficjalny projekt ustawy w MON jest plotką pozostawię bez komentarza. Szkoda że tak długiego procesu legislacji nie mieli Polacy przy ustawie o pomostówkach lub np. dopalaczach - Jesteś żenujący. Ty wiesz najlepiej i tej wersji się trzymasz. Ja uważam ze proces legislacji może być różny jaki będzie w przypadku reform resortów siłowych po prostu nie wiem. Wiem jedno może być szybki lub wolny. Ty zakładasz i przekonujesz że wolny. Zastanawiającym jest jaki masz w tym cel, skąd czerpiesz wiedzę że będzie wolny. A co do siania plotek. Hmm czyli plotki sieją ministrowie konstytucyjnego rządu, prasa i oficjalne projekty ustaw ja Lenek vel TenOn tylko je powielam ale jak widzę masz z tym problem. To twoja sprawa. W całej rozciągłości podtrzymuję swoje zdania z poprzedniego postu.

Zgadzam się z tobą tylko w jednym zdaniu. Mianowicie: "Ja tylko uważam jedną rzecz - decyzja o emeryturze jest jedną z ważniejszych w życiu - jak, ktoś chce to powinien ją w pełni świadomie podjąć. Nie da jej się cofnąć. Uwzględnić i plusy i minusy."

A moje posty nie miały i nie mają na celu podpieniania atmosfery, siania paniki lub roznoszenia plotek. Moje posty mają na celu (zgodnie z tematem wątku) zebranie dostępnych informacji i zamieszczanie ich zgodnie z istotą tego wątku aby ludzie przed podjęciem tej najważniejszej decyzji w życiu mieli jaki taki obraz panującej sytuacji. A to już nie moja wina że strona rządowa zapowiada reformy puszczając bąki prasowe a projekty trzyma w szufladach wyciągając je zapewne w ostatniej chwili. Projekty powinny wisieć dostępne od roku i byłoby po problemie, ale aby tak było to nie nasza rola. Skoro tego nie robią świadczyć to może że mogą tam (choć wcale nie muszą) znajdować się zapisy niekorzystne dla obecnie służących. To dowiemy się niebawem. Jedno stało się faktem: w projekcie MON - 80% chorobowe + emka liczona z etatu na którym trzeba być przez 12 miesięcy. Zapewne będzie koniec pompowania dodatków i wskakiwania na etat pod koniec służby na czas krótszy niż 12 miesięcy. Uważam że ludzie powinni to wiedzieć bo zakładam choć mogę się mylić że zmiany w MON zapewne analogicznie zostaną wprowadzone w MSW. Ale ten projekt MON może być tylko kolejną plotką Wink

Z tobą dyskusje zakończyłem.

Dobrej niedzieli. Smile
witam

Powoli i na tym forum zaczyna się "bicie piany" zacietrzewionych nic absolutnie nie wnoszące do sedna sprawy - patrz temat wątku - lenek <=>nowy

Załóżcie panowie oddzielny wątek i tam sobie uskuteczniajcie radosną twórczość do woli.

Pozdrawiam starą gwardię z zielonej granicy.
Popieram.
Argumenty gdzieś uciekły a została pyskówka.
(04-12-2011 14:02 )michael33 napisał(a): [ -> ]Popieram.
Argumenty gdzieś uciekły a została pyskówka.

Można sobie nawrzucać w trybie priv. Ale wtedy odpada satysfakacja, że się dopiekło adwersarzowi przy świadkach.

Niech żyją argumenty - precz z publiczną pyskówką.
W luźnych tematach założyłem Hyde Park gdzie będzie można prowadzić prywatne dyskusje. Temat dotyczy emerytur Shy
My,użytkownicy, prosimy o respektowanie naszej woli.
(04-12-2011 19:30 )waldisg napisał(a): [ -> ]W luźnych tematach założyłem Hyde Park gdzie będzie można prowadzić prywatne dyskusje. Temat dotyczy emerytur Shy
My,użytkownicy prosimy o respektowanie naszej woli.

Witam
Dzięki waldisg za wsłuchiwanie się w "doły".
Pozdrawiam serdecznie
Ja ze swej strony przepraszam zostałem sprowokowany. Proszę modera o ile jest to technicznie możliwe o przeniesienie moich obronnych postów w inne miejsce. Jeżeli nie jest to możliwe to jutro je wykasuje.

Pomimo wszystko uważam że dajemy niepotrzebnie ponieść się emocjom. Lenek, TenOn jak i Psztros przepraszam jeżeli was uraziłem.

Pozdrawiam
O Jezu ale tu miłością zaleciałoBig GrinBig Grin !!!
Niech bubki z reżimowego widzą co stracili.
Szacunek Nowy za samokrytykę !
(04-12-2011 20:52 )NOWY napisał(a): [ -> ]Ja ze swej strony przepraszam zostałem sprowokowany. Proszę modera o ile jest to technicznie możliwe o przeniesienie moich obronnych postów w inne miejsce. Jeżeli nie jest to możliwe to jutro je wykasuje.

Pomimo wszystko uważam że dajemy niepotrzebnie ponieść się emocjom. Lenek, TenOn jak i Psztros przepraszam jeżeli was uraziłem.

Pozdrawiam

Heart pozdrawiam
(04-12-2011 23:06 )waldisg napisał(a): [ -> ]O Jezu ale tu miłością zaleciałoBig GrinBig Grin !!!
Niech bubki z reżimowego widzą co stracili.
Szacunek Nowy za samokrytykę !

Jak składać samokrytykę - czytaj w najnowszym LIZUSIE.
"Gotowego projektu zmian reformy emerytur mundurowych można spodziewać się dopiero na początku roku – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki. Dodał jednak, że tempo prac nad ustawą jest szybkie.
(...)Według niego początek nowego roku jest realnym czasem, kiedy projekt ustawy może być gotowy, uzgodniony społecznie i wdrożony."

Tylko co będzie zawierał i co znaczy na początku roku? Diabeł tkwi w szczegółach.

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/p...ku/5805548

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/57..._roku.html
Myślę że będzie dobrze dla tych co służą i nic nie stracą. Kwestia pozostanie tylko np .odprawa tzn jej wysokość. A może nie ma co bić piany. To tylko zasłona dymna do czegoś innego np. rozwiązanie SG i włączenie w struktury POL. Także tak czy owak czeka nas poważne przewietrzenie szeregów i może o to chodzi w tym wszystkim.
"poważne przewietrzenie szeregów" trwa w najlepsze i pewnie w tym tkwi nadzieja tych co dalej będą służyć , im mniej nas zostanie tym łatwiej będzie coś utargować patrząc przez pryzmat nie tylko EURO ale i nastrojów społecznych.
Jak na razie termin styczeń-luty 2012 na odejście na emke jak najbardziej wskazany.Waloryzacja prawdopodobnie w przyszłym roku procentowa a nie kwotowa w wysokości 4,8 %. Rząd nie przygotowany na waloryzację kwotową http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/57...rytur.html http://www.rp.pl/artykul/706205,765562-B...rytow.html
No to z waloryzacją dobra wiadomość. Przy kwotowej na pewno byłoby o wiele mniej.
12 grudnia 2011 wznowione zostaną rozmowy związkowców ze stroną rządową.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30

Pozostaje nam trzymać kciuki za kolegów z Policji oby i dla nas coś wywalczyliSmile
(07-12-2011 11:05 )quasimodo1 napisał(a): [ -> ]Jak na razie termin styczeń-luty 2012 na odejście na emke jak najbardziej wskazany.Waloryzacja prawdopodobnie w przyszłym roku procentowa a nie kwotowa w wysokości 4,8 %. Rząd nie przygotowany na waloryzację kwotową http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/57...rytur.html http://www.rp.pl/artykul/706205,765562-B...rytow.html

ale czy na pewno?

http://www.rp.pl/artykul/706672,767069-E...wyzki.html
(09-12-2011 21:18 )TenOn napisał(a): [ -> ]
(07-12-2011 11:05 )quasimodo1 napisał(a): [ -> ]Jak na razie termin styczeń-luty 2012 na odejście na emke jak najbardziej wskazany.Waloryzacja prawdopodobnie w przyszłym roku procentowa a nie kwotowa w wysokości 4,8 %. Rząd nie przygotowany na waloryzację kwotową http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/57...rytur.html http://www.rp.pl/artykul/706205,765562-B...rytow.html

ale czy na pewno?

http://www.rp.pl/artykul/706672,767069-E...wyzki.html
Dalej obstaję przy odejściu styczeń-luty 2012. Dla tych co mają 18-20 lat na granicy za dużo do stracenia- nie ma co ryzykować - jak by nie było przy zabraniu korzystnego przelicznika w lipcu 2012 ,do 10 lat w plecy.A tak z nowym rokiem dodatkowe należności za niewykorzystany urlop wypoczynkowy,kapciowy- i gdyby to nie miała być procentowa a tylko kwotowa to i tak 60-80 zeta dodatkowo do emki.Resztę można dorobić zassysając co miesiąc emkę.
Przekierowanie