Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Zmiany w systemie emerytalnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
niedawno liczyliśmy z kumplem że tak 1100-1200 po 15 latkach da się wyrwać, DG na inną osobę i dalej sobie dorabiać (rozwijać się).
Niektórzy (szczególnie ci, którzy w cywilu pracowali ostatnio ponad 10 lat temu albo w ogóle) mają zaburzone, wyidealizowane postrzeganie życia poza służbą. Bierze się to stąd, że często mają parę osób znajomych którym się udało we własnej działalności albo pracują w korpo. Na tej podstawie budują wizję, że w sumie bez problemu można znaleźć pracę za 3-4 tys. i pracować lżej niż w SG. A ta wizja ma się nijak do rzeczywistości, choć nie twierdzę że niektórym się nie powiedzie, szczególnie jeśli mają twardy fach w ręku i jeszcze lepiej są poszukiwanymi specjalistami. Niestety większość tego typu mrzonek wśród f-szy SG kończy się pracą w biedronce, czyż nie?
masz wiele racji. Dlatego fajnie łączyć służbę + DG i ciut składek/opłat mniej Wink

Najlepsze jest też to co napisałeś na samym końcu - kilku z moich kolegów z psg właśnie pracowało wcześniej w biedronce (trafiłeś akurat idealnie) a własną DG ma może z 4 osoby.

Co do pracy w korpo - tak 5-6tys idzie ogarnąć zależnie od branży ale dyspozycyjność potrzebna.

Niestety w jednym się z Tobą nie zgodzę, idzie znaleźć robotę za te 2,5-3koła (pensja niektórych plut sierż mł chor) jak się dobrze poszuka.
U mnie w okolicy jest parę zawodów gdzie nie ma speców a partacze bo spece bez rodzin siedzą na zachodzie lub tam mają rodziny. Zostawili tutaj naprawdę fajną robotę ale gorzej płatną, szefostwo aby utrzymać się na rynku podniosło płace ale speców nie ma. Ogólnie w mojej okolicy ostatnimi laty naprawdę pracodawcy zaczęli płacić lepiej. Zresztą to widać po naborach do SG w moim oddziale. Kiedyś chętnych tłumy, teraz nazwijmy to ciut ich mniej.
Fajnie będzie być emerytem mundurowym z 1000 zlotowa emeryturą.

http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/eme...77669.html
1000zł po 15latach czy po 65/67?
Aż się rwę do roboty Wink
Informacje z doniesień prasowych rozwiewają wszelkie niepewności co do losu naszych emerytur. Dołożyć do tego wywiad z ministrem Mariuszem Blaszczakiem i całość maluje się w bardzo czarnych barwach. Uspakajają nie odpowiadają na pytania dziennikarzy, tak oto zachowują się politycy, chcąc przyszłe rozwiązania zachować w tajemnicy jak najdłużej. ZUS to bankrut, nie będzie litości, chcąc zapłacić emeryturę naszym dziadkom musi się zacisnąć pasa i zabrać młodym koniom. Myślę że nie będzie sentymentów, to zmierza do pozbawienia nas emerytalnego przywileju.
Kolejny artykuł przygotowujący grunt pod cięcie przywilejów.

http://m.superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/r...09507.html
i wybiórcza do kompletu:
http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,2088...a_Wyborcza

Życzę powodzenia w znalezieniu chętnych, stare czasy wrócą gdzie będą brali piśmiennego z prawkiem jazdy Wink
Wystarczyło rzucić hasło o emkach już to widać na przykładzie W-MOSG wysyłają ludzi do szkół zatrudniaków aby znaleźć chętnych i mało kto chce na nowych zasadach służyć.
Kadry biją na alarm. I to przy największym bezrobociu w regionie. Polityka zamordyzmu i oszczędzania na f-uszach w najgorszym oddziale zbiera żniwo. F-usze, zwłaszcza młodzi rezygnują z pracy. Odchodzą do Policji i Wojska. Podobno ostatnio odeszło 11 osób. Dla MON-u już nie stanowimy konkurencji. Miała być "Dobra Zmiana" a jest jeszcze gorzej. Jak to mówią-lepiej to już było.
Jakie bezrobocie? Nie pracuja ci, ktorym sie nie chce lub nic nie potrafia. A do nas nie chca przychodzic, bo w biedronce placa tak samo a przynajmniej noca spisz a nie ganiasz duchy.
(25-10-2016 16:36 )głosmój napisał(a): [ -> ]Informacje z doniesień prasowych rozwiewają wszelkie niepewności co do losu naszych emerytur. Dołożyć do tego wywiad z ministrem Mariuszem Blaszczakiem i całość maluje się w bardzo czarnych barwach. Uspakajają nie odpowiadają na pytania dziennikarzy, tak oto zachowują się politycy, chcąc przyszłe rozwiązania zachować w tajemnicy jak najdłużej. ZUS to bankrut, nie będzie litości, chcąc zapłacić emeryturę naszym dziadkom musi się zacisnąć pasa i zabrać młodym koniom. Myślę że nie będzie sentymentów, to zmierza do pozbawienia nas emerytalnego przywileju.

Politycy dawno by się zabrali za emki mundurowe , rączki świerzbią.
Młodzi ( od czterech lat ) i tak muszą dymać do pełnej emki 30-35 lat aby osiągnąć próg wiekowy - a jak się sami zwolnią to z mocy ustawy tracą prawa do emki mundurowej.
Decydentów blokuje co innego - aby zrobić rewolucję z mundurowymi - po prostu dopóki w Moskwie będzie rządzić pułkownik NKWD nie przeprowadzą tego.
Taki ch...układ polityczno - militarnyWink
Tylko czy teraz nie jest sprawdzane przez władze co im lepiej się opłaci jak będą wybory? Bo większość cywili jest za zniesieniem wszystkich przywilejów i to nie tylko mundurowym. Zabranie tego da władzy duże poparcie przy następnych wyborach( a może im być bardzo potrzebne).
Cywile może by i chcieli żebyśmy za miskę ryżu służyli ale rządzący wiedzą, że ktoś tych samych cywili musi trzymać za mordy żeby nie wzięli sie za jasniepanujacych.
(26-10-2016 20:22 )FSZ napisał(a): [ -> ]Kadry biją na alarm. I to przy największym bezrobociu w regionie. ....Odchodzą do Policji i Wojska. Podobno ostatnio odeszło 11 osób....
WMOSG?
Ja słyszałem jeszcze o 5 którzy czekają na sierż i spadają do ŻW.


(27-10-2016 17:39 )misio napisał(a): [ -> ]Tylko czy teraz nie jest sprawdzane przez władze co im lepiej się opłaci jak będą wybory? Bo większość cywili jest za zniesieniem wszystkich przywilejów i to nie tylko mundurowym. Zabranie tego da władzy duże poparcie przy następnych wyborach( a może im być bardzo potrzebne).
Przekonamy się kto jest w rządzie jak ludzie będą wychodzić na ulice na jakieś protesty/marsze/strajki. Kto będzie bronił ładu i porządku Wink
(28-10-2016 08:31 )niki napisał(a): [ -> ]Przekonamy się kto jest w rządzie jak ludzie będą wychodzić na ulice na jakieś protesty/marsze/strajki. Kto będzie bronił ładu i porządku Wink

O naiwni Smile
Jak to kto - policjanci.Czy w okresach po 1990 roku jak nie było podwyżek , obcinano zasady naliczeń i wysługi do emek mundurowych czy redukowano stany ilościowe jednostek organizacyjnych to mundurowi odmawiali wykonywania obowiązków służbowych lub przeprowadzali bunty czy przewroty w RP.
Bzdury.
Co najwyżej co cztery lata możecie wrzucić kartkę do urny wyborczej.
Ciekawe że nic nie słychać o cieciach w służbie BOR... Smile Tam jak by sie poobrażali to jeszcze by sie okazało ze zdrowie f-sza ważniejsze od takiego VIPa
(28-10-2016 09:09 )marine napisał(a): [ -> ]Ciekawe że nic nie słychać o cieciach w służbie BOR... Smile Tam jak by sie poobrażali to jeszcze by sie okazało ze zdrowie f-sza ważniejsze od takiego VIPa

A gdzie są jakieś cięcia.
Redukują służby ?
O czym Wy piszecie ?

Jedyne co to dla znalezienia dodatkowej kasy mogą w przyszłości majstrować przy emach mundurowych.
Ale to zrobi każda partia polityczna obecnie rządząca lub inna w przyszłości.Wszystko zależy od rozwoju sytuacji politycznej na świecie.Jak mundurowi nie będą potrzebni na gwałt , to wtedy można mówić o jakiś cięciach.
Oczywiscie mialem na myśli ciecia w przywilejach emerytalnych bo tego w sumie dotyczy temat.
Cięcia będą emerytur jak PIS przegra wybory i Nowoczesna dojdzie do władzy, to wtedy nam wszystko zabiorą
Przekierowanie