Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Zmiany w systemie emerytalnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hmmm... wynika z tego, ze wystarczylo sluzyc jeden dzien w "czasach nieslusznych czyt. WOP", zeby zalapac sie na obciecie emerytury? A czas sluzby w SG poszedl w piz...
Ale jaja...

Ps. http://wyborcza.pl/7,75398,21011700,jede...e#BoxGWImg
(22-11-2016 18:34 )keyser soze napisał(a): [ -> ]Hmmm... wynika z tego, ze wystarczylo sluzyc jeden dzien w "czasach nieslusznych czyt. WOP", zeby zalapac sie na obciecie emerytury? A czas sluzby w SG poszedl w piz...
Ale jaja...

Jeszcze raz powtarzam- tak .Za wyjątkiem WOP - istów,którzy pobierają emki wojskowe z WBE. A także tych ,którzy za WOP-u nie służyli w KRG GPK , wydziałach KRG Brygad WOP , Zarząd KRG Dowództwa WOP ,oraz Zwiadzie WOP.
No i jeszcze ch... strzelił weryfikacje ( chociaż w przypadku WOP jej nie było ) . Ci co ją przeszli w 1990 mają w tył lata za służbę w formacjach mundurowych po tym roku niezależnie od stopnia i etatu - emka w wys. 1600 zlp.
Sądzę że w sejmie po sporach zostanie on wykreślony z projektu.( chodzi o tych ,którzy służyli dalej po 1990 roku ).
Nasunęła mi się taka refleksja. A co będzie gdy za kilkanaście lat jakiś poseł z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uzna, że SG była organizacją rasistowską łamiącą prawa imigrantów do swobodnego przekraczania granic i osiedlania się w Polsce oraz zażąda by wszystkim emerytom tej formacji odebrać emki?
(23-11-2016 01:15 )niepokorny napisał(a): [ -> ]Nasunęła mi się taka refleksja. A co będzie gdy za kilkanaście lat jakiś poseł z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uzna, że SG była organizacją rasistowską łamiącą prawa imigrantów do swobodnego przekraczania granic i osiedlania się w Polsce oraz zażąda by wszystkim emerytom tej formacji odebrać emki?

Za te kilkanaście lat są dwie opcje
-wszyscy będą dymać do 60/65 roku życia i już nie będzie co zabierać
lub
- wszyscy będą otrzymywać po równo 1000 zeta tzw emki obywatelskiej aby nie zdechnąć z głodu
@niepokorny za kilkanaście lat nie będzie po prostu już co zabierać Big Grin
A i jeszcze jedno
wzorem starych ubeków ,najlepszym zabezpieczeniem na starość będzie kolekcjonowanie teczek - najlepsza emerytura SmileSmile oczywiście Ci co mogą Big Grin
W projekcie wpisano Zarząd KRG. Ciekawe czy będzie to miało przełożenie w dół na wydziały krg w brygadach WOP i komórki kontroki ruchu granicznego w gpk?
Z tego wynika,że jak ktoś zaczynał w WOP-ie to niezależnie od stanowiska i komórki będzie miał obniżoną emkę?
(23-11-2016 11:30 )Patek666 napisał(a): [ -> ]Z tego wynika,że jak ktoś zaczynał w WOP-ie to niezależnie od stanowiska i komórki będzie miał obniżoną emkę?


https://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-ak...Polic.html

Projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów

Art 13 b 1 Za służbę na rzecz totalitarnego państwa uznaje się służbę od dnia 22 lipca 1944 do dnia 31 lipca 1990 w niżej wymienionych cywilnych i wojskowych instytucjach i formacjach:
ppkt 5 litera:
b/ wykonujący zadania wywiadowe i kontrwywiadowcze:
- Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza

c/ wypełniający zadania Służby Bezpieczeństwa:
- Zarząd Kontroli Ruchu granicznego
Dzięki Valhalla za info.Pozdrawiam
(23-11-2016 11:30 )cymbal napisał(a): [ -> ]W projekcie wpisano Zarząd KRG. Ciekawe czy będzie to miało przełożenie w dół na wydziały krg w brygadach WOP i komórki kontroki ruchu granicznego w gpk?

Tak będzie miało przełożenie na całe KRG i Zwiad WOP.
Natomiast na dzień dzisiejszy spokojnie mogą spać żołnierze WOP w/w pionów organizacyjnych ,którzy są świadczeniobiorcami Wojskowych Biur Emerytalnych , ponieważ ustawa nie oddziaływuje na WBE . Ci żołnierze WOP w/w pionów organizacyjnych mają te szczęście że wybrali emerytury wojskowe.
Problem dotyka klientów ZER MSWiA.
(22-11-2016 19:00 )quasimodo1 napisał(a): [ -> ]Jeszcze raz powtarzam- tak .Za wyjątkiem WOP - istów,którzy pobierają emki wojskowe z WBE. A także tych ,którzy za WOP-u nie służyli w KRG GPK , wydziałach KRG Brygad WOP , Zarząd KRG Dowództwa WOP ,oraz Zwiadzie WOP.

Nie zgodzę się z Tobą Tongue
Jeżeli chodzi o WOP to w projekcie tej ustawy mowa jest tylko o "Zwiadzie Wojsk Ochrony Pogranicza"
dokładnie ten zapis:
Art 13 b 1 Za służbę na rzecz totalitarnego państwa uznaje się służbę od dnia 22 lipca 1944 do dnia 31 lipca 1990 w niżej wymienionych cywilnych i wojskowych instytucjach i formacjach:
ppkt 5 litera:
b/ wykonujący zadania wywiadowe i kontrwywiadowcze:
- Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza


Natomiast punkt "C" tego samego artykułu mówi wyraźnie:
c/ wypełniający zadania Służby Bezpieczeństwa:
- Zarząd Kontroli Ruchu granicznego


czyli Zarząd Kontroli Ruchu Granicznego w pionie Służby Bezpieczeństwa.
Jednostkami terenowymi zarządu były wydziały kontroli ruchu granicznego zorganizowane w pionie bezpieczeństwa komend wojewódzkich Milicji Obywatelskiej. Zarząd rozwiązany chyba w 1972r.

Jednym słowem to nie KRG WOP.

pozdr
Jak słusznie zauważyłeś Zarząd KRG MSW rozwiązany w marcu 1972 roku.
Zgodnie z zarządzeniem organizacyjnym MSW z 18.12.1971 Dowództwo WOP z dniem 01.01.1972 przejęło z Zarządu KRG MSW zadania związane z krg. Ponadto oprócz tego w strukturze Zwiadu WOP powstał I Oddział KRG.
No i tutaj zaczyna się problem - IPN wg ustawy z 2009 roku ( pomimo jednej wygranej /nierozstrzygniętej ? do tej pory sprawy kontrolera/zwiadowcy pionu KRG GPK) traktuje kontrolerów jako żołnierzy zwiadu WOP.
Ponadto z uwagi na charakter prowadzonych działań podstawowe czynności operacyjne w ograniczonym zakresie mogli wykonywać kontrolerzy GPK - zgodnie z decyzją szefa wydziału II zwiadu poszczególnych Brygad WOP.
Uprawnienia kontrolerów GPK rozszerzono ze względu na ich bezpośredni kontakt z ludnością pozwalający na prowadzenie działań operacyjnych.
Zwróć uwagę ,że w ustawie dezubekizacyjnej z 2009 roku Zarządu KRG MSW nie było. IPN miał z tym problem ,ponieważ wielu żołnierzom WOP , którzy są klientami ZER MSW obniżał i w wielu przypadkach próbował obniżyć z tych pionów organizacyjnych emki. Teraz obawiam się ,że będą mieli większe pole do popisu.Problem z kontrolerami KRG jest taki ,że IPN motywuje to tym iż zwalczali opozycję w ten sposób : walka z przemytem prasy podziemnej , farby drukarskiej ,papieru meldowali w notatkach służbowych o nastrojach politycznych podróżnych przekraczających granicę czy załóg polskich i zagranicznych jednostek morskich wpływających do portów PRL.
1600 brutto emerytury to chyba jakiś żart. Ludzie pracowali dla siebie i dla swoich rodzin a nie dla reżimu. Nie mieli wyjścia. Takie były czasy. Za 20 lat jakiś polityk stwierdzi, że okres władzy PIS to był reżim i okroi nam emerytury za ten okres. I to jest chore...
No co zrobić? Taka mamy obecnie władze ze dziś jest tak a jutro już inaczejSmile
Tylko czy nie muszą martwic się ci co służa obecnie w KRG?Smile
Czas pakować mandżur i jechać na zachód...
A nie zauważyliście może wzmożonej aktywności kontrolnej wszelkich niedowartościowanych typów średniej półki dowódczej? Chyba na dobre zaczęła się walka o etaty po sbkach.Każdy chce udowodnić jaki jest wspaniały i jak dużo błędów potrafi wykryć w pracy innych co by tylko się załapać na kawałek tortu.
No coś w tym jest...
(24-11-2016 10:46 )FSZ napisał(a): [ -> ]1600 brutto emerytury to chyba jakiś żart. Ludzie pracowali dla siebie i dla swoich rodzin a nie dla reżimu. Nie mieli wyjścia. Takie były czasy. Za 20 lat jakiś polityk stwierdzi, że okres władzy PIS to był reżim i okroi nam emerytury za ten okres. I to jest chore...

Za 20 lat, to politycy jakiejkolwiek opcji nie będą mieli co zabierać emerytom mundurowym, z prostego powodu - nie będzie co.
Cywilom pozabierano co się dało.
Festiwal zabierania mundurowym z zasad naliczania czy przyznawania emek, trwa juź 30 lat.
Kwestia dekady, źe wszyscy bez róźnicy czy cywile czy mundurowi będą otrzymywać emki obywatelskie w wysokości 1000 zeta.
To jeżeli tak się stanie to ciekawe kto za te 10-20 lat będzie chciał iść do służby?
Wynagrodzenie w granicach obecnego podoficera + perpsektywa emerytury w kwocie 1000 zl = korupcja na maxa.
Przekierowanie