Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Zmiany w systemie emerytalnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
możesz rozjaśnić znaczenie I lini? Znaczy zielonka i kontrolerka a już II linia dłużej mimo że także robią nocki. No i kontrolerka dosłownie też siedzi za biurkiem w pawilonie Wink

No chyba że podział na I linię, II linię, służbę dyżurną, jakieś zespoły wsparcia, bwk oraz towarzystwo które pracuje do 15 i nocki śpią smacznie w łóżeczku.
No i jak z operacyjnymi?
Jednak nadzieja to potezna sila Smile
akurat, jeżeli idzie o mnie to pierwsza możliwość i mnie nie ma. Przed SG też sporo pracowałem i jakoś brak perspektyw nie zachęca do pozostania.
No to teraz zainteresowani będą wiedzieli jak się czuje emeryt który rozpoczął służbę w WOP-ie( dymną czy nie dymną). Pozdrawiam
Generalnie rekomendacje pisali cywilni doradcy ZUS - podział mundurowych robiących na ulicy i w biurze. Pierwsi tak jak jest w ustawie dla przyjętych po 01.01.2013 - minimum 25 lat służby i 55 rok życia - dla tych z biura warunek 60/65 roku życia.
Likwidacja resortowych biur i zakładów emerytalnych - ZUS jedynym organem zajmującym się obsługą emerytów.

Dziwię się tylko waszej reakcji.Temat bity od 2 miesięcy na forum.

Pomysły ZUS poszły do "archiwum rządowego".Aby je wprowadzić musi być wola polityczna rządzących. Na razie jej nie ma.
Ale w 2019 roku kolejny z mocy ustawy przegląd funkcjonujących w RP systemów emerytalnych. Założę się ,że rekomendacje ekspertów ZUS będą takie same- tyle tylko co zrobią wtedy rządzący.
Nic nie wiadomo. Dobrze też mogą być wprowadzone w przyszłości tzw emerytury obywatelskie w wysokości 1000 zeta dla wszystkich bez różnicy czy cywile czy mundurowi.
I tyle.
(10-12-2016 18:08 )Patek666 napisał(a): [ -> ]No to teraz zainteresowani będą wiedzieli jak się czuje emeryt który rozpoczął służbę w WOP-ie( dymną czy nie dymną). Pozdrawiam

Taki sam problem wg nowej ustawy mogą mieć wszyscy obecni lub byli specjalsi III RP - którzy generalnie zaczynali służbę przed 1990 rokiem w kaesach, 1Bat.Szturm oraz 18 Batalionie Powietrznodesantowym - te wszystkie jednostki podlegały pod II Zarząd Szt.Gen. WP
Na czele z generałem Romanem Polko.
A bombka tyka, tyk, tyk, tyk .......

http://promilitaria21.home.pl/autoinstal...erytalnych
tak reasumując artykuł:
- ktoś sobie/rodzinie może strzelić w łeb? Ach ta patologia w policji Wink
- ktoś może stanąć po stronie tych złych?
- no i najlepsze, w rodzinach przez pokolenia będzie pielęgnowana krzywda człowieka który służył państwu.
Hipotetyczna sytuacja:

Funkcjonariusz granice zna jak własną kieszeń, system ochrony i sposob dzialania sg rowniez.
Idzie na emeryturę.
Rząd okrada go (czyt. obcina emke).
Trafia go ostry szlag i co robi? Przechodzi na ciemną stronę...

Wbrew pozorom to może być bardzo niebezpieczna sytuacja - nie ma szans, żeby dzisiejsza młodzież złapała starego wyjadacza .

Tak samo będzie w Policji - wyobrażacie sobie jak skutecznym i nieuchwytnym dla temidy dilerem czy alfonsem będzie np. były śledź?
Zapomniałeś o strażakach :-)
(11-12-2016 17:34 )keyser soze napisał(a): [ -> ]Hipotetyczna sytuacja:

Funkcjonariusz granice zna jak własną kieszeń, system ochrony i sposob dzialania sg rowniez.
Idzie na emeryturę.
Rząd okrada go (czyt. obcina emke).
Trafia go ostry szlag i co robi? Przechodzi na ciemną stronę...

Wbrew pozorom to może być bardzo niebezpieczna sytuacja - nie ma szans, żeby dzisiejsza młodzież złapała starego wyjadacza .

Tak samo będzie w Policji - wyobrażacie sobie jak skutecznym i nieuchwytnym dla temidy dilerem czy alfonsem będzie np. były śledź?


Daj spokój. Nikt nie będzie ryzykować dla kilku stow emki. W przypadku wpadki oprócz utraty jakichkolwiek świadczeń jeszcze pozostaje perspektywa odsiadki.
A o młodych to sie nie martw. Tak zostaliby "zmotywowani" ze tych wyjadaczy wylapaliby w trymiga.

Jeżeli ktoś ma przejść na ciemna stronę to na pewno nie z powodów zmiany w systemie emerytalnym.
Policja działa a SG????? Apel wzięty z Forum Policyjnego:

LIST OTWARTY

PAN
KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI
NADINSP. DR JAROSŁAW SZYMCZYK

SZANOWNY PANIE KOMENDANCIE !
My „za wcześnie urodzeni” - polscy czynni policjanci, my polscy policjanci w stanie spoczynku, my rodziny polskich policjantów, w tym i poległych w obronie wartości najwyższych, zwracamy się do Pana Komendanta o zajęcie jednoznacznego stanowiska w sytuacji planów obniżenia nam emerytury za lata służby w polskiej Policji na rzecz demokratycznego Państwa Polskiego.

Panie Generale.

Jako polscy policjanci mamy prawo oczekiwać by Pierwszy Polski Policjant Rzeczypospolitej zareagował, kiedy wobec jego aktualnych,ale i byłych podwładnych podejmowane są niespotykane działania o charakterze represyjnym.

Wielu spośród nas to oficerowie. Także i tacy, którzy obok Pana stali na placu apelowym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. My wszyscy swoja postawą udowodniliśmy w życiu zawodowym i prywatnym konieczność postępowania zgodnie z zasadami złożonego ślubowania i zasadami etyki zawodowej.
My, którzy z duma nosiliśmy mundur polskiego policjanta, słowami polityków zepchnięci zostaliśmy na margines społeczeństwa, pomimo narażania na co dzień swojego zdrowia i życia w imię bezpieczeństwa publicznego, ochrony zdrowia i życia polaków.

Panie Komendancie.

W dniu 11 października 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, podczas uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski, powiedział Pan:
„To jest zaszczyt być oficerem polskiej Policji, ale też wielkie zobowiązanie. Od dzisiaj stajecie się wzorem i przykładem do naśladowania dla wszystkich tych, którymi będziecie kierować, dla waszych podwładnych”.
W październiku 2016 r. w gazecie „Policja” mówił Pan:
”Szacunek swoich podwładnych można zdobyć tylko wydając komendę „za mną”.”

Panie Generale.

By jednak podwładny szacunek swój wyraził czynem, musi być przekonany, że przełożony jest w stanie stanąć brzemię odpowiedzialności za podwłądnych, mieć odwagę stanąć w ich obronie, albowiem być Polskim Oficerem to nie tylko prawo do przywilejów i apanaży, ale przede wszystkim odwaga.

Musimy wierzyć, że Panu, Generałowi Polskiej Policji, odwagi nie zabraknie.

Głęboko niesprawiedliwe jest bowiem odbieranie słusznie nabytych praw wszystkim polskim policjantom, ale i ich rodzinom. Także tym którzy organizowali fundamenty polskiej policji w walce ze zorganizowaną przestępczością. Tym, którzy pełnili służbę także i pod Pańskimi rozkazami na terenie województwa śląskiego, świętokrzyskiego. Tym, których ojcowie i mężowie zginęli na służbie i których nazwiska są wyryte nie tylko w naszej pamięci, ale i na murach polskich komend Policji.

Mając wiedzę, iż forum polskich policjantów jest stale monitorowane przez policjantów Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, widząc ilość osób forum odwiedzających w temacie związanym z bezprawnym odbieraniem emerytur polskim policjantom wierzymy, że list ten spotka się z Pańską reakcją.
I stad też zwracamy się niniejszym do Pana Komendanta o stawiennictwo w naszej obronie u decydentów Państwa Polskiego.

POLSCY POLICJANCI
Tylko oficerowie i oficerowie...piękny apel.
wiedźma czy ja dobrze zrozumiałem: chodzi ci o to, że emerytowany funkcjonariusz który popełnia przestępstwo traci prawo do emki? Jeżeli tak to możesz wskazać konkretny przepis.
Źle sie wyraziłam.
Emerytowi mozna zabrac świadczenie w wypadku skazania go za przestępstwo które popełnił w związku ze służbą czyli przed odejściem do cywila.
Dzięki za zwrócenie uwagi.
I to właśnie zostało poruszone we wspomnianym artykule prasowym. Emeryturę obetną m.in. szefom i zajmującym wysokie stanowiska funkcjonariuszom i żołnierzom UOP, ABW, AW, WSI, SWW, SKW czyli służb mających potężną wiedzę o szeroko pojętym bezpieczeństwie państwa (wewnętrznym, militarnym, gospodarczym). I czy te osoby, wydymane przez państwo polskie, będą miały jakiekolwiek skrupuły by z żalu i w złości dymać to państwo z wzajemnością?
co do ustawy to jeszcze np tutaj jest z działki PSP do poczytania:
http://www.zgzeirp.pl/aktualnosci/1072-l...o-psp.html
Po skierowaniu ustawy dezubekizacyjnej do Komisji SWIA i dzisiejszym jej posiedzeniu
- z ustawy wyrzucono żołnierzy służby zasadniczej
- strażaków i milicjantów słuchaczy ASW oraz pracowników dydaktycznych tejże akademii nie będących na etacie SB
- zmieniono gradację czasową - służba w organach bez. państwowego do września 1989 ( to chyba do momentu powstania rządu Mazowieckiego) liczona po 0,5% za każdy rok służby
Pozostał tzw warunek jednego dnia służby przed 12.09.1989 w jednostkach wymienionych w ustawie aby emerytura i renta służących po 1989 w służbach mundurowych MSW została obcięta do 1600 pln netto.
Związki wnioskował aby to nie miało wpływu ale nie przeszło.Po tym fakcie przedstawiciel związków opuścił posiedzenie komisji.
Projekt ustawy dezubekizacyjnej ponownie wyleciał z dzisiejszego głosowania sejmu i został ponownie po raz trzeci odesłany do prac w komisjach.
Prawdopodobnie chodzi o zapis o tzw jednym dniu służby w jednostkach wymienionych w ustawie .

http://www.tvn24.pl/projekt-ustawy-dezub...880,s.html
Sejm przyjął tak zwaną ustawę dezubekizacyjną

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc...20918.html
Przekierowanie