Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Zmiany w systemie emerytalnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Podejrzewam, że ta plotka wzięła się z przymiarek do wprowadzenia emerytury obywatelskiej pod koniec tej dekady, ale w ogólnych planach tej reformy nie określa się póki co emerytur specjalnych, w tym mundurowych.
(26-09-2017 12:09 )keyser soze napisał(a): [ -> ]Całkiem możliwe:

http://biznes.interia.pl/news/morawiecki...38407,1021

@keyser ale nie jest to o czym pisal @kszekosz.
MSWiA , MON, MS - za swoich mundurowych musiałyby w tym wypadku stać się płatnikami składek emerytalno-rentowych.
Obywatelska emka jest w pomysłach ZUS-u , Morawieckiego ,Gowina i gości z Instytutu Kaleckiego i Centrum im.A.Smitha czyli think tanków zbliżonych do Pis-u.
Po" newsie " GeWu na ten temat sprzed 10 dni - Rafalska zaprzeczyła tym planom.

http://niezalezna.pl/203307-minister-raf...-wyborczej


Temat wraca jak bumerang - jest co jakiś czas "języczkiem" uwagi .
Rok temu Morawiecki "bąknął" coś na ten temat ,że może za 5 ,10,15 lat.
Tak jak pisze quasi, plan o jakim plotkowano zakładałby przejście na obywatelskie emerytury obowiązkowo ludzi młodych, ludzie w średnim wieku pozostawiony mieliby wybór, a najstarsi odchodziliby na emerytury po staremu. W założeniu - dostajesz gwarantowane 1000zł emki, ale za to masz o kilkaset zł niższe składki, dzięki czemu zaoszczędzone składki powinieneś sobie odkładać na starość. Właśnie wyborcza, czyli źródło o niemal zerowej wiarygodności pisała ostatnio o takich planach.

Ale nie zgodzę się z Tobą, że Centrum Adama Smitha jest zbliżone do PiSu, bo to raczej "korwiniści". Morawiecki prędko się na to nie odważy, bo PiS podobnie jak większość społeczeństwa jest żyje mentalnie w socjaliźmie.
No i jednak moj zwiazkowiec mowil prawde...

https://wiesci24.pl/2017/10/02/zle-wiesc...-tej-pory/

Ale beda jaja, jak poziom wakatow siegnie z 50% Smile

Ps. Ups, zdublowalem link Bonda.
"...Dziś policjanci, wojskowi itd. mogą wnioskować o wypłatę emerytury po osiągnięciu wymaganego stażu służby. Minimalny to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia)..."

Ja to może w matrixie pałacu żyję, ale nawet tam dotarło, że wprowadzenie kryterium 25 lat służby i 55 roku życia weszło w życie z dniem 1 stycznia 2013 r. na podstawie ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym....

Nawet poprawnie nie potrafią przepisać tego co jest w Gazecie Prawnej. A pisali chyba na podstawie tego artykułu:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury...janta.html
opublikowanego 25.09.2016 r.

Chyba, że ktoś mnie poprawi.
Pozdro
(03-10-2017 17:34 )Pałacowy moniuch napisał(a): [ -> ]"...Dziś policjanci, wojskowi itd. mogą wnioskować o wypłatę emerytury po osiągnięciu wymaganego stażu służby. Minimalny to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia)..."

Ja to może w matrixie pałacu żyję, ale nawet tam dotarło, że wprowadzenie kryterium 25 lat służby i 55 roku życia weszło w życie z dniem 1 stycznia 2013 r. na podstawie ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym....

Nawet poprawnie nie potrafią przepisać tego co jest w Gazecie Prawnej. A pisali chyba na podstawie tego artykułu:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury...janta.html
opublikowanego 25.09.2016 r.

Chyba, że ktoś mnie poprawi.
Pozdro

Rok jak nic przespali Wink
(03-10-2017 15:11 )keyser soze napisał(a): [ -> ]No i jednak moj zwiazkowiec mowil prawde...

https://wiesci24.pl/2017/10/02/zle-wiesc...-tej-pory/

Ale beda jaja, jak poziom wakatow siegnie z 50% Smile

Ps. Ups, zdublowalem link Bonda.

Tutaj masz zrodelko wypocin, ktore przytoczyles:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-k...-rzad.html

Duchy przeszlosci jeszcze strasza naiwna gawiedz.

P.S. Palacowy sorry, powtorzylam Cie.
(22-09-2017 16:58 )Artek_SG napisał(a): [ -> ]
(22-09-2017 14:20 )keyser soze napisał(a): [ -> ]Mój oddziałowy związkowiec coś napomknął o jakichś zmianach w emkach od 2019 - normalnie bym to potraktował jako kolejną plotkę ale padło to z ust w miarę zorientowanej osoby, więc... ktokolwiek coś wie?

2019 marne szanse, bo są wybory na jesień. Jak PiS chce wygrać na pewno nie będzie nic mieszał przed wyborami. Jak wygra, kto wie??? Ale niezależnie jakakolwiek partia wygra, to zanim się ogranie to i tak przynajmniej z pół roku albo lepiej minie

Podobno pomysl jest taki, ze wszyscy Ci ktorzy mogliby odejsc na emke na starych zasadach np. majac 45 lat, do 55 roku zycia, a wiec to co maja mlodzi, dostali by zamiast emki tzw. emeryture pomostowa ok. 1200 zl. Chodzi o to aby zniechecic ludzi do odchodzenia gdyz problemem obecnie jest znalezienie chetnych do sluzby. Przy okazji budzet zaoszczedzil by na emkach. I wlasnie to mialo by wejsc przed podwyzkami w 2019r. Sprawe wybadaly juz w marcu policyjne ZZ, oczywiscie nasz minister zaprzecza. Polecam lekture na ifp policyjnym. A jeszcze jedno, to wersja optymistyczna, druga mowi o zakazie pracy na emce pod grozba zawieszenia emki.
A mialem robic do 50tki ech
Użyj Laremid. Pomaga w takich przypadkach.
dobre usmialem sie, zawsze mozna na kadre liczyc
(29-11-2017 23:44 )mateusz napisał(a): [ -> ]Podobno pomysl jest taki, ze wszyscy Ci ktorzy mogliby odejsc na emke na starych zasadach np. majac 45 lat, do 55 roku zycia, a wiec to co maja mlodzi, dostali by zamiast emki tzw. emeryture pomostowa ok. 1200 zl. Chodzi o to aby zniechecic ludzi do odchodzenia gdyz problemem obecnie jest znalezienie chetnych do sluzby. Przy okazji budzet zaoszczedzil by na emkach. I wlasnie to mialo by wejsc przed podwyzkami w 2019r. Sprawe wybadaly juz w marcu policyjne ZZ, oczywiscie nasz minister zaprzecza. Polecam lekture na ifp policyjnym. A jeszcze jedno, to wersja optymistyczna, druga mowi o zakazie pracy na emce pod grozba zawieszenia emki.
A mialem robic do 50tki ech

Ciekawe, jak nie pozwolą mi odbierać emerytury po 15 latach - lub zaczną w tym grzebać na tyle że będzie to pewne to spierniczam.
Jak będą chcieli abym przechodząc na emkę nie pracował, zawiesił działalność to fikcyjnie przeniosę to na inną osobę. Kasę dostanę.
Jak nie patrzył to po tym co widzę przez te krótką historię mojej służby ja spierniczam z tego cyrku (brak motywacji, brak szkoleń, za daleko do roboty, kasa taka którą zarobię sobie w normalnie w cywilu spiąc po nocach a nie użerając się w służbie). Mi SG życia nie uratowała.
Eeeech Smile Podejmować decyzje życiowe na podstawie informacji z działu >>Magiel - plotki, czarne wizje, "sprawdzone" info<< na forum policyjnym.
W lutym pisano tam, że od października zabiorą emerytury tym mundurowym emerytom, co mają mniej niż 65 lat.
Mamy grudzień.
Ostatnia teoria jaką słyszałem mówi, że kto do 2025 nie odejdzie na emeryturę na starych warunkach to straci tę możliwość.
Niki ma rację. Nie ma przyszłości w tej firmie. Niedługo zostaną w niej tylko ci, którym uratowała życie no i garbusy...
Nie ma przyszłości.
Idzie trzeci rok od obiecanego art 15a i wielkie nic zwodzą nas, o L4 nie wspomnę. Brak jakiejkolwiek motywacji aby służyć dalej, jeśli jest to tylko dla wybranych:-).
Zapytam mądre głowy regularnie udzielające się tutaj. Czytam tą Ustawę i mam wrażenie, że jest kosmicznie zagmatwana...

..."14) w art. 18b ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Emerytura przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada ukoń- czone 55 lat życia i co najmniej 25 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej.”;"


"16) w art. 18h ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.”;"


Szukam i nie mogę znaleźć treści z rozdziału 1a - ktoś poratuje Smile?


"Art. 26. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2018 r., z wyjątkiem art. 1 pkt 16, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2025 r."

Zostałam przyjęta w 2011 roku, więc w 2025 będę miała 14 lat służby. Czy dobrze rozumiem, że w 2025 roku automatycznie przeskoczę na nowy system emerytalny ? I dalsze pytanie, do tego w/w 2025 roku albo przechodzisz na emeryture na starych zasadach albo 55 lat życia i 25 pracy minimum ?

Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie Smile Związki jakoś milczą o tym...
W dniu złożenia wniosku emerytalnego - czyli dobrze możesz go złożyć np w 2035 roku.
Przepis wyrażnie mówi "ma prawo wyboru " a nie "obowiązek".
Na dzień dzisiejszy wg ustawy jedziesz na art 15a - i tyle w temacie - nie słuchać bzdur plecionych przez nawiedzonych i wiecznie obsranych interpretatorów.
Data 01.01.2025 rok - to data od której możesz sobie wybrać emke na zasadzie art 15a lub po nowemu na zasadzie 55 / 25.
Ustawodawca tworząc ten przepis miał za debili mundurowych - no bo kto ma zamiar dymać do 55 roku życia jak może odejść np w wieku 50 lat z pełną emką w wys.75%.
Daje nie brzmi to do końca jasno, Kolega może podesłać oryginalne teksty z ustawy Smile? Pozdrawiam serdecznie
(05-12-2017 21:56 )Gotika napisał(a): [ -> ]Szukam i nie mogę znaleźć treści z rozdziału 1a - ktoś poratuje Smile?
Ręce opadają - trochę wysiłku młodzieży


http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...9940530214

(05-12-2017 22:48 )Gotika napisał(a): [ -> ]Daje nie brzmi to do końca jasno,

Po co się denerwować , najlepiej się zwolnić i mieć to z głowy. Wink
Przekierowanie