Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Zmiany w systemie emerytalnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No i weź tu człowieku podejmij decyzję i idź na emeryturę. Policzysz sobie wszystko tzw. procenty, rewaloryzacje i inne duperele- wyjdzie ci , że niby warto wiać. A wtedy nasz kochany rzad zafunduje ci niespodziankę: najpierw zapie.....doli waloryzację z procentowej na kwotową, potem dołoży zabranie procentów na zdrowie itd. , z czasem pewnie jeszcze przyjdzie IM do głowy zabranie przelicznika- rok z półtora i po nowemu przeliczą emerytury dając emerytom z SG po dupie( czyt. portfelu) a sobie robiąc kolejne oszczędności na podwyższanie budżetów kancelarii sejmu, senatu, prezydenckiej.... TO gdzie jest w końcu ta zasada , że prawo nie działa wstecz, gdzie prawa nabyte skoro można w ten sposób ,,do tyłu" odbierać ludziom pieniądze. Przy takim stanie rzeczy i ciągłym kombinowaniu miłościwie nam panujących przy prawie emerytalnym, najlepiej na em-kę nie odchodzić nigdy i zapier....lać do momentu aż przyjdzie kostucha i zabierze do krainy wiecznych łowów
(01-02-2012 13:34 )czesław napisał(a): [ -> ]No i weź tu człowieku podejmij decyzję i idź na emeryturę. Policzysz sobie wszystko tzw. procenty, rewaloryzacje i inne duperele- wyjdzie ci , że niby warto wiać. A wtedy nasz kochany rzad zafunduje ci niespodziankę: najpierw zapie.....doli waloryzację z procentowej na kwotową, potem dołoży zabranie procentów na zdrowie itd. , z czasem pewnie jeszcze przyjdzie IM do głowy zabranie przelicznika- rok z półtora i po nowemu przeliczą emerytury dając emerytom z SG po dupie( czyt. portfelu) a sobie robiąc kolejne oszczędności na podwyższanie budżetów kancelarii sejmu, senatu, prezydenckiej.... TO gdzie jest w końcu ta zasada , że prawo nie działa wstecz, gdzie prawa nabyte skoro można w ten sposób ,,do tyłu" odbierać ludziom pieniądze. Przy takim stanie rzeczy i ciągłym kombinowaniu miłościwie nam panujących przy prawie emerytalnym, najlepiej na em-kę nie odchodzić nigdy i zapier....lać do momentu aż przyjdzie kostucha i zabierze do krainy wiecznych łowów
Czesław zagraj w to Smile http://www.giercownia.pl/gra/4477/bogaty_emeryt/
W pierwszej połowie marca do Sejmu powinien trafić projekt dotyczący emerytur służb mundurowych - zapowiedział szef MSW Jacek Cichocki. Zakłada on, że funkcjonariusze m.in. policji będą mogli przejść na emeryturę po 55. roku życia, pod warunkiem że przepracowali co najmniej 25 lat.

http://praca.wp.pl/title,55-lat-i-emeryt...&_ticrsn=3
O co chodzi z tymi dodatkami służbowymi przy okazji reformy emerytalnej?.Czyżby coś mieli mieszać przy naliczaniu emek ? http://www.rp.pl/artykul/653387,804252-B...rowek.html
Nawet nie chce mi się komentować. link
To jest zdecydowanie lepsza manipulacja

http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,1105...urowa.html
Nareszcie sensowne uwagi do nowej ustawy emerytalnej .Ciekawa analiza art.74 UoSG. Gdyby to miało przejść w wersji rządowej zachodzi obawa że będą zaliczać korzystny przelicznik dopiero za służbę od 2005 roku http://nszzfsg.org/dokumenty/uwagi_do_ustawy.pdf Ponadto wiele niejasności jak przeliczają go ale to w tym temacie http://forumsg.pl/showthread.php?tid=131
Rząd ma swoją wizję reformy z tego wynika

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,11216...RO__a.html

- W momencie gdy wysyłamy ludzi w 67. roku na emeryturę, policyjne warunki są mimo proponowanych zmian nie do przyjęcia - mówiła prowadząca Poranek Janina Paradowska. - W porównaniu z dzisiejszym systemem zmiany są dość radykalne. Nie ma szans, żeby ktoś uzyskał prawo do emerytury przed 55. rokiem życia - odpowiadał minister Cichocki.

Przyznał, że według propozycji rządu nadal utrzymany zostaje system zaopatrzeniowy, tzn. pieniądze na emerytury funkcjonariuszy zapewnia państwo. - Zakładamy, że państwo ma wobec tych, którzy służą obywatelowi, obowiązek dodatkowych przywilejów. To prawda, ten system zostaje utrzymany. Tylko że zaproponowany kształt tego systemu jest nieporównywalnie bardziej rozsądny - uważa Cichocki.

Przywilejów jest sporo: tzw. mieszkaniówki, mundurówki, lepiej płatne L4. - Każdy obywatel w Polsce, kiedy idzie na chorobowe, dostaje 80 proc. dochodów. Funkcjonariusz dostaje całość wynagrodzenia. Zmienimy to. Nie ma żadnego uzasadnienia, żeby nie dostawał 80 proc. - zadeklarował szef MSW. Czy zgodzą się na to związki zawodowe? - Związki ciągle mówią "nie". Nie słyszałem z ich strony żadnego konstruktywnego słowa. Jednak w tym obszarze związki chyba rozumieją problem - mówił Jacek Cichocki.
Tak Rząd traktuje partnera społecznego - ma ich za pieniaczy którzy nie mają nic sensownego do powiedzenia.
A co chciałbyś, żeby związki powiedziały TAK w sprawie 80% za L4?
Fajni dziennikarze na bieżąco z informacjami. Ostatni pobór był w 2008 roku, a oni piszą o nadziejach związanych ze służbą kandydacką Smile
Tylko, zeby czasem nie bylo tak, ze wszyscy przejdziemy na nowe warunki i to w bardzo szybki i prosty sposob. Zlikwiduja SG i w jej miejsce powstanie nowa formacja (Policja Graniczna czy policja Panstwowa). Zwolnia wszystkich w SG i zatrudnia w nowej firmie na nowych warunkach. Czyz nie tak bylo przypadkiem w przypadku WOP => SG i UOP => ABW ?
(23-02-2012 16:19 )qualin napisał(a): [ -> ]Tylko, zeby czasem nie bylo tak, ze wszyscy przejdziemy na nowe warunki i to w bardzo szybki i prosty sposob. Zlikwiduja SG i w jej miejsce powstanie nowa formacja (Policja Graniczna czy policja Panstwowa). Zwolnia wszystkich w SG i zatrudnia w nowej firmie na nowych warunkach. Czyz nie tak bylo przypadkiem w przypadku WOP => SG i UOP => ABW ?
A wy dalej rozwiązujecie formacje.Nic z tego .Co dalej z SG to znajdziesz tutaj
http://forumsg.pl/showthread.php?tid=79
Pytanko
Czy wiadomo komus cos o sposobie naliczania emerytur w NOWEJ USTAWIE dla starego funka...? zostanie ostatni miesiac czy wrzucą 3 lata?
,,Dobre pytanie" - powiedziałby dziennikarz odpowiadając na to. Tak po prawdzie, to nawet po ukazaniu się nowych przepisów nie będzie wiadomo o co biega. Właściwe znaczenie wielu ,,kruczków'' poznamy wówczas gdy ktoś będzie odchodził na em-kę a wtedy pewnie zacznie się ,,radosna interpretacja" strony służbowej :-)
(28-02-2012 20:59 )Fantomas napisał(a): [ -> ]Dla polepszenia humoruSmile
http://biznes.interia.pl/raport/emerytur...ze,1765487
No i sir Vincent z cicha pękł.Wymsknęło im się to o czym mówiono wcześniej - ci co nie mają stażu 15 lat z dniem 01.01.2013 po nowemu , no i jeszcze te naliczanie. Do 08.03 będą się snuć różne domysły a i może dłużej czyli cała droga legislacyjna w parlamencie.Znowu wzmożona czujność.Smile
(28-02-2012 21:51 )partyzant napisał(a): [ -> ]A tu nowość z MF....
Fora są dla tych co czytają, a nie piszą Smile. Wystarczyło popatrzeć 2 posty wyżej. I może nie powielać w innych wątkach.
Przekierowanie