Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: W jaki sposób szybko odejść ze służby mając prawa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich. Proszę o podpowiedź w jaki sposób szybko odejść na emeryturę, aby uniknąć trzymiesięcznego okresu jaki ma przełożony na zwolnienie nas od momentu napisania raportu. Biorąc pod uwagę różne plotki dotyczące zmiany naliczania emerytury na niekorzystne i możliwe nagłe wprowadzenie tych zmian myślę, że niektórym taka rada sie przyda w przypadku gdy przełożony nie będzie chciał nas zwolnić (np. w ciągu dwóch tygodni gdy za miesiąc miałyby wejść nikorzystne zmiany).
Przełożony ma prawo zgodnie z ustawą o SG zwolnić ciebie w ciągu trzech miesięcy od daty złożenia przez ciebie prośby o zwolnienie.Oczywiście możesz napisać w prośbie datę ( np w przeciągu 30 dni) z którą chcesz być zwolniony ze służby,ale przełożony nie ma takiego obowiązku aby się do tego zastosować.Jedną z możliwości jest np. posiadanie prawomocnego orzeczenia OKL , które mówi że nie jesteś zdolny do dalszego pełnienia służby w SG ze względu na stan zdrowia.No ale na dzisiejszy dzień jest to niemożliwe,ponieważ komisje lekarskie SG nie przemielą ciebie w ciągu 30 dni.Niestety wszystko zależy od komendanta OSG lub 01 SG.
(18-12-2011 22:28 )quasimodo1 napisał(a): [ -> ]Przełożony ma prawo zgodnie z ustawą o SG zwolnić ciebie w ciągu trzech miesięcy od daty złożenia przez ciebie prośby o zwolnienie.Oczywiście możesz napisać w prośbie datę ( np w przeciągu 30 dni) z którą chcesz być zwolniony ze służby,ale przełożony nie ma takiego obowiązku aby się do tego zastosować.
... Niestety wszystko zależy od komendanta OSG lub 01 SG.
Nie do końca tak jest.
1. Jeżeli w prośbie o zwolnienie napiszesz w uzasadnieniu, że zwalniasz się ze względu na zmianę przepisów emerytalnych to organ wydający decyzję będzie musiał to wziąć pod uwagę. A wtedy uzasadnienie typu "termin zwolnienia ze służby zmieniono ze względu na potrzeby służby" będzie zbyt słabe i padnie przed każdym sądem administracyjnym. Są oczywiście sposoby wzmacniania swoich argumentów, ale o nich napiszę tylko w przypadku "W".
2. Twoi przełożeni są z tej samej gliny co i reszta. Z pewnością będą równie stratni i sfrustrowani jak reszta. I będą wszystkim szli na rękę, ile tylko będą mogli. Na emeryturze nie ma już komendantów i pułkowników Smile
3. Z zeznań świadka naocznego Smile na ostatnim spotkaniu w sprawie emerytur. "Na starcie strona rządowa powiedziała - zmiany tylko dla nowych, a 300 pln tylko dla policji i żołnierzy". Co prawda później minister powiedział, że będą szukać oszczędności, ale z tym poczekamy do stycznia.
Najszybsze to zapisać się do partii politycznej ( tylko jakiej ?) i zgłosić ten fakt do 01 OSG Funkcjonariusz nie może być członkiem partii politycznej 65 ust o sg - więc przyszpieszą twoje zwolnienie Smile
Można jeszcze poprosić o azyl na Białorusi.
(19-12-2011 11:44 )passengerLPG napisał(a): [ -> ]Najszybsze to zapisać się do partii politycznej ( tylko jakiej ?) i zgłosić ten fakt do 01 OSG Funkcjonariusz nie może być członkiem partii politycznej 65 ust o sg - więc przyszpieszą twoje zwolnienie Smile
Tak, przyspieszą w międzyczasie wszczynając postepowanie dyscyplinarne Sad
a to może tylko pogorszyć sprawę Sad

art. 45 uoSG:

(...)
3. Funkcjonariusza zwalnia się ze służby w terminie do 3 miesięcy od dnia pisemnego
zgłoszenia przez niego wystąpienia ze służby.
3a. W przypadku wszczęcia lub prowadzenia postępowania dyscyplinarnego wobec
funkcjonariusza, o którym mowa w ust. 3, zwolnienie ze służby następuje w terminie
do 6 miesięcy od dnia pisemnego zgłoszenia wystąpienia ze służby.

i du.. z tyłu jak zawsze Sad
no kadrowcem nie jestem ale zapamiętam i nie skorzystam sam ze swojej rady - nie słuchajcie pasażera
Zaczynają się pojawiać plotki o dodatku motywacyjnym który może znacząco obniżyć przyszłą emeryturę. Czy ktoś jest w stanie podać jescze jakieś możliwości szybkiego odejścia ze służby aby zdążyć uciec przed zmianami.
Kolego te Twoje posty ...sieje Mak panikę skąd masz takie informację(sprawdzone?).Czy aby za często nie siedzisz na Pudelku?Undecided
Kolego Mak. Jeżeli nie jestes oficerem, to kłopot niewielki. Do stopni oficerskich zwalnia 01 oddziału. Jeżeli nie toczy sie wobec Ciebie postępowanie dyscyplinarne datę zwolnienia podajesz w prośbie o zwolnienie. Podaj datę realną np 30 dni. 01 przychyli się do tego. Chyba, że jest nieoficjalny zakaz zwalniania ze służby szybciej niż ustawowe 3 m-ce.
Ja zostałem zwolniony w czasie 3 tygodni. Kwestia kadr. Napisac rozkaz o zwolnieniu i przygotować kwestie finansowe.
O tych dodatkach rzeczywiście mnóstwo plotek krąży po jednostkach. Wszystko to są akademickie rozważania bez pokrycia. Jednak nie wydaje się możliwym, aby starzy funkcjusze byli beneficjentami starego systemu, po reformie. Przecież pozostawienie starego systemu naliczania dalej teoretycznie pozwoli na zwiększanie dodatków przed odejściem. A o to też reformatorzy walczyli, aby to zlikwidować. Coś tu nie.gra.
Nie słuchać plotek. Rządowi nie opłaca się rozdawać kart pod stołem. Oszczędności to kilka złotych, a można po raz kolejny dostać łatkę oszusta
(19-05-2012 07:11 )Mak napisał(a): [ -> ]Czy ktoś jest w stanie podać jescze jakieś możliwości szybkiego odejścia ze służby aby zdążyć uciec przed zmianami.

http://www.youtube.com/watch?v=kwDohJ6nNrc
Przekierowanie