Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Jak zostać przewodnikiem psa?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Właśnie złożyłem kwity do SG i chętne podejmę służbę na każdym stanowisku ale najbardziej chciałbym pracować z psami. W jaki sposób mogę zwiększyć swoje szanse na dostanie się na to stanowisko. Czy może ktoś ma namiar na jakiś kurs cywilny który podniesie moje notowania przy rekrutacji?
Jeżeli się dostaniesz, czego Ci życzę to musisz pójść na placówkę, gdzie posiadają wolny etat przewodnika psa służbowego i spełniać warunki tj. przynajmniej służba stała. Jeżeli chodzi o kwit to coś związanego z kynologią powinno Ci pomóc.
nie musisz mieć stałej.
u mnie kapral ma psa.
Dziwne rzeczy się dzieją u Ciebie na placówce, że kapral tj.rok służby dostaje się na przewodnika. Przewodnik to 4 grupa uposażenia, a kapral na pewno nie spełnia warunków na 4 grupę tj. 4 lata służby.
U mnie w PSG plutonowy jest przewodnikiem na 02 grupie
Co oddział to obyczaj.
z tego co mi wiadomo - etat przewodnika psa służbowego w strukturach etatowych placówek SG to 4 gr. uposażenia ze stopniem etatowym st.chor. sztab. Sytuacja, o której pisze @Pogranicznik może miec miejsce bezpośrednio po powrocie f-sza z psem ze szkolenia specjalistycznego. Nie zmienia to faktu, że przewodnik po ukończeniu szkolenia powinien byc mianowany na 4 gr.
Witam mam mały problem. Pytanie już zadawałem w dziale "Przeniesienie z Policji do SG" tzn. jakie mam szansę na przeniesienie służbowe do Straży Granicznej będąc przewodnikiem psa w Policji, jestem w tej chwili na 2 grupie. Podobno w SG potrzeba wyszkolonej kadry...sam z miłą chęcią zostałbym przewodnikiem w SG jeżeli byłaby taka możliwość...Czy znacie może przewodników w SG, którzy przed tem zajmowali się tym w Policji?
jak chciałbyś przejsc ze swoim futrem tl moze byc problem bo to mienie Policji i najpierw beda szukać chętnego na przejęcie psiaka przez policjanta a jak nie znajdą to wycofaja go ze służby b oSG woli kuć nowego niz odkupić starego
jeżeli nie przejdzisz z psem a masz 2 to przejdzisz na 2 w SG i jak każdy inny bedzisz aplikowal na przewodnika, nikt z tytulu tego ze jestes przewodnikiem nie wrzuci cie na etat przewodnika czyli 4 bez szkolenia, przenosiny odbywają się zawsze na rownorzedna gr. zaszeregowania a to ze cie policja wydymala i na 2 pprzewodnikiem jesteś to juz SG nie obchodzi
No niestety...u nas od razu 4 grupy się nie dostaję. Znam takiego jednego mł. asp. który na nią czekał 15 lat - to skandal...ale podobno teraz jest lepiej i szybciej się dostaję ...czas pokaże, gdyż jestem świeżo upieczonym przewodnikiem ;-)
Czyli nie ma gwarancji, że po skończonym kursie przewodnika psa dostanę 4 grupę?
Czy mogę żądać na piśmie od przełożonego , że gwarantuje mi grupę po ukończeniu kursu?
Z dnia na dzień 4 grupy nie dostaniesz, ale z czasem na pewno. Żaden przełożony na piśmie Ci nie zagwarantuję, że dostaniesz 4 grupę - słownie owszem ... ale zazwyczaj od słowa do czynu do długa droga Wink
Powiedzcie jak to jest z teraz z zostaniem przewodnikiem psa służbowego. Łatwo się wkręcić czy to raczej wyższa sztuka ?
Teraz jest o wiele latwiej, bo zniknęły benefity wynikajace z faktu posiadania psa.
Powiem wiecej - u mnie był problem ze znalezieniem chętnego.
Jakimś wybitnym stażem w formacji trzeba się wykazać na to stanowisko czy służba przygotowawcza też jest brana pod uwagę ?
Przekierowanie