Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Realia polskich służb mundurowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niech spoczywają w pokoju ...
Borowik dostał działę za wpisy na blogu:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat...d=po31.txt
A elita bawi się dalej http://www.tvn24.pl/-1,1731516,0,1,luksu...omosc.html. Ja bym wolał FORESTERA, ale pewnie nie prowadziłby się dobrze na autostradzie a i mieście nie prezentował by się okazale.
Te Audi to już trochę jednak przesada, ja rozumiem, że taki komendant nie pojedzie np na jakąś konferencję polonezem bo to też było by śmieszne ale Audi A6 qatro? Są tańsze Skody,VW,Fordy,Toyoty, samochody w cenach do 100 tyś zł, a nie 200 tyś takie pozostałe 100 tyś na pewno można mądrze wydać.
No co chcecie, przecież napis Quatro ma.
Policja, dziadek i niewidzialne drzwiBig GrinCiekawe kiedy w SG się zacznie wymiana....
(24-01-2012 18:21 )Valhalla49 napisał(a): [ -> ]Ciekawe kiedy w SG się zacznie wymiana....
Nie zacznie. Czytaj forum - sekretarz stanu odpowiedzialny za SG jest jeszcze z poprzedniego rozdania.
(24-01-2012 19:51 )lenek napisał(a): [ -> ]
(24-01-2012 18:21 )Valhalla49 napisał(a): [ -> ]Ciekawe kiedy w SG się zacznie wymiana....
Nie zacznie. .....

Gdybym to ja "czyścił" szafę L., to też bym spał spokojnieSmile
(24-01-2012 20:43 )keyser soze napisał(a): [ -> ]
(24-01-2012 19:51 )lenek napisał(a): [ -> ]
(24-01-2012 18:21 )Valhalla49 napisał(a): [ -> ]Ciekawe kiedy w SG się zacznie wymiana....
Nie zacznie. .....

Gdybym to ja "czyścił" szafę L., to też bym spał spokojnieSmile
I nie tylko ,zapomniałeś o szafie mjr.Jerzego Frączkowskiego.
http://www.tvn24.pl/-1,1733068,0,1,blue-...omosc.html
No i tu muszę przyznać, że w moim PSG coś takiego by nie przeszło nawet dla 01
Ciekawe czy postawią zarzuty odpowiedzialnym za to osobom ,czy znajdą kozły ofiarne w szeregowych funkcjonariuszach http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia...ensku.html . I w związku z tym jak ma się do tego "perfekcyjnie przygotowana " wizyta http://wszolek.salon24.pl/317142,za-co-d...en-janicki http://wpolityce.pl/artykuly/11207-czy-g...ch-awansow
http://tvp.info/informacje/polska/celnik...en/6373559
i sobie przypomniałem jak się mówiło, że jak SC dostanie broń to się zacznie cyrk. Ale wówczas myślałem przesadzają - No i stało sięSad
(31-01-2012 14:22 )euro stranger SG napisał(a): [ -> ]http://tvp.info/informacje/polska/celnik...en/6373559
i sobie przypomniałem jak się mówiło, że jak SC dostanie broń to się zacznie cyrk. Ale wówczas myślałem przesadzają - No i stało sięSad
Eeee tam .We wszystkich formacjach się to zdarza. Tam gdzie broń to i czxasami zdarzają się wypadki
http://www.tvn24.pl/-1,1587901,0,1,antyt...omosc.html http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-krym...69809.html
quasimodo1 może masz rację.. ale do wydawania kolejnych milionów zł na zbrojenie kolejnej formacji mnie raczej nikt nie przekona. Ja rozumiem, że podreperowano budżet FB Radom, ale kolejne mln poszły już na badziewiaste tureckie strzelby. A wiadomo jak wygląda sprawa broni i amunicji u nas czy w Policji. 6 wystrzelonych naboi na rok bo nie ma kasy, no ale kasa była na uzbrojenie kolejnej formacji. I mamy dużo ,,uzbrojonych" służb ale nie mamy potrafiących strzelać i obsługiwać tą broń.
Celnicy powinni mieć broń od dawna. Druga kwestia to szkolenie i utrzymywanie nawyków,ale to leży we wszystkich polskich formacjach mundurowych.Podali że to był celnik z Wrocławia.Powiem ci tak 50 % celników z rejonu Dolnego Śląska przechodzi szkolenie w OSS SG Lubań Śląski a drugie tyle w dolnośląskiej policji.Zresztą wejdż na aktualności do roku wstecz strony OSS SG. Szkolić się i jeszcze raz szkolić, no i dodatkowo utrwalać nawyki ale to nie w dzisiejszych czasach w RP.
quasimodo1 pozwolę sobie nie zgodzić. Uzbrojenie kolejnej formacji za grube pieniądze przy jednoczesnym braku prawidłowego szkolenia SC jak i wszystkich pozostałych służb jest błędem. To trochę tak jak kupić nowoczesny śmigłowiec pomimo braku wyszkolonych pilotów. I tak już teraz szkolenie strzeleckie w SG, Policji, SW opiera się na strzelaniu statycznym rodem z XVIII wieku gdzie dwaj panowie stawali na przeciwko siebie i stojąc jak słup soli oddawali strzał. No ale rozumiem, że aby strzelać dynamicznie trzeba strzelać min 1000 sztuk 9 mm rocznie (sam tyle wystrzeliłem w 2011 i nie uważam się za dobrego strzelca.) a nie 6 a na to nie ma kasy ale owa kasa była na nową broń dla SC. I tak pogłębiona została sytuacja powiększenia liczby nie wyszkolonych strzelców a to wszystko w biednym kraju.
(31-01-2012 15:58 )euro stranger SG napisał(a): [ -> ]quasimodo1 pozwolę sobie nie zgodzić. Uzbrojenie kolejnej formacji za grube pieniądze przy jednoczesnym braku prawidłowego szkolenia SC jak i wszystkich pozostałych służb jest błędem. To trochę tak jak kupić nowoczesny śmigłowiec pomimo braku wyszkolonych pilotów. I tak już teraz szkolenie strzeleckie w SG, Policji, SW opiera się na strzelaniu statycznym rodem z XVIII wieku gdzie dwaj panowie stawali na przeciwko siebie i stojąc jak słup soli oddawali strzał. No ale rozumiem, że aby strzelać dynamicznie trzeba strzelać min 1000 sztuk 9 mm rocznie (sam tyle wystrzeliłem w 2011 i nie uważam się za dobrego strzelca.) a nie 6 a na to nie ma kasy ale owa kasa była na nową broń dla SC. I tak pogłębiona została sytuacja powiększenia liczby nie wyszkolonych strzelców a to wszystko w biednym kraju.

Co do szkolenia strzeleckiego i nakładów na te szkolenie to się z tobą zgadzam i to we wszystkich służbach. Natomiast uzbrojenie celników uważam za dobry krok .Jak ty sobie wyobrażasz z ich zadaniami pełnienie służby bez środków przymusu a w tym broni palnej? Ponadto nie wszyscy wiedzą ale nie wszyscy celnicy są lub maja być uzbrojeni w broń palną- dotyczy to tylko funków Wydziałów Zwalczania Przestępczości SC.
Przekierowanie