Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Styl przekazu niestety wciąż drewniany ("wzywa się..."), ale neandertalczyk właśnie przestał sikać z drzewa i rozgląda się wyprostowany w poszukiwaniu zapałek. To dobry krok, więc zamieszczam tu link, z wyrazami szacunku:

ruch na stronie związkowej Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Koledzy Związkowcy, "tu jest miejsce na Waszą reklamę" - wykorzystajcie tę szansę!
Nie postrzegajmy Związku jako symbolu czegoś złego. Związki zawodowe to zwykli ludzie ..i ich czyny.

Jak obiektywnie spojrzymy na obraz całości to organizacja związkowa MOSG-u jest najprężniej działającą organizacją NSZZ FSG w Polsce.

Praktycznie jako jedyni (oprócz ZO Nadbużańskiego) mamy w necie własną stronę informacyjno-poglądową. Ostatnio jak zauważył kolega Rebeliant dużo częściej aktualizowaną. A jak ważnym czynnikiem jest w dzisiejszych czasach informacja chyba nie muszę nikogo przekonywać. Po drugie mało kto zdaje sobie sprawę jak ta właśnie informacja może wpływać na kształtowanie się pozytywnego PR...

Później czytamy coś takiego cyt.:

"Przewodniczący KKW NSZZ FSG kol. Mariusz Tyl składa podziękowania dla funkcjonariuszy z PSG Gdańsk Rębiechowo, którzy wzięli udział 17 września 2011 roku w manifestacji we Wrocławiu.

Po raz kolejny funkcjonariusze z lotniska w Gdańsku Rębiechowie pokazali, że ich determinacja i zaangażowanie związkowe stoi na wysokim poziomie."


http://www.morski.strazgraniczna.org/ind...&Itemid=44

Czyżby ludzie z naszego lotniska byli jacyś dziwni, że jednak potrafią się zmobilizować i dać coś od siebie ..a może to innym brakuje odpowiedniego motywatora???

Niestety ta formacja cierpi na jedną poważną przypadłość ..lenia ..czyli tak jak pracujemy tak też walczymy o swoje prawa.

Jak rozmawiam z niektórymi naszymi f-szami to z przykrością stwierdzam, że to chodzące żywe trupy gdyż ich świadomość "jestestwa" na tej planecie ogranicza się główne do podtrzymania funkcji życiowych noszących ich mózgi organizmów ..a z drugiej strony te ich "mózgi" marzą o 2500 Euro, które zapewne od tego "marzenia" spadną im z nieba.

Zadaniem związku powinno być przede wszystkim znalezienie jakiegoś cudownego specyfiku będącego w stanie choć część tych żywych trupów pobudzić do życia. Jak widać na przykładzie naszej placówki jest to mozliwe ..trochę gorzej gdy ten szukający tegoż cudownego specyfiku (czyli nasz aktywista pt. Związkowiec) też jest żywym trupem...

AmenSmile
(07-01-2012 10:39 )PlanetaX napisał(a): [ -> ]Nie postrzegajmy Związku jako symbolu czegoś złego. Związki zawodowe to zwykli ludzie ..i ich czyny.

Te czyny mamy dość dobrze udokumentowane w dwóch innych wątkach w tym dziale. Przesadnego splendoru organowi nie dodały.

Szkoda, że nikt z organu nie ma śmiałości założyć konta na naszym forum i otwarcie stawić czoła krytyce. Szczególnie, jeśli tę krytykę postrzega jako niekonstruktywną, krzywdzącą i niesprawiedliwą.

Ale szansę dać trzeba.
To kolega szybciej zobaczy Mr. Kaczyńskiego pikietującego pod sejmem z tablicą "I love PO-laków" aniżeli związkowca przyznającego się do swoich błędówBig GrinBig GrinBig Grin

Tylko jest jeszcze jedna zasada, że nie sztuką jest coś zniszczyć sztuką jest to coś zbudować.

A do poprawienia jest tak dużo...
Mam gotowy pamflet o dwóch mnichach z Szaolin - W'oin i U'oz. Wstrzymuję się. Na znak pokoju i gotowości do udziału we wspólnej walce.

Nikt nie musi przyznawać się do błędu. Wystarczy imiennie poprzeć Protest Służb Mundurowych.
nie widziałem tam ''waszego'' przewodniczącego z lotniska sz.p. muchomorkaSmile))) i jego ''kolegów'' coś brakSmile))
http://www.nszzfsg.org/morski/1069-msw-w...i-nszz-fsg

najpierw pomyslalem dobieraja sie nam do d..y, ale ale z drugiej strony moze to jednak wykazac patologie zwiazku, i co byloby przezabawne uzdrowienie go porzez wyeliminowanie patologi nadmiernej ilosci "łowicerow nic nie robiacych zwiazkowcow"
co koledzy o takiej interpretacji mysla - poszedłem w las??
(18-01-2012 07:19 )ezech napisał(a): [ -> ]najpierw pomyslalem dobieraja sie nam do d..y, ale ale z drugiej strony moze to jednak wykazac patologie zwiazku, i co byloby przezabawne uzdrowienie go porzez wyeliminowanie patologi

Podzielam Twój tok rozumowania.

Ale ten wątek założyłem, aby uczciwie odnieść się do tego, co NSZZ FSG robi dobrze, pomimo systemowej ułomności - i pomimo konfliktu interesów, w którym permanentnie tkwi przewodniczący UOZ Szaolin.

Oto link do klipu z pikiety w Gdańsku - strażacki, ale pokazuje wszystkich:

Pikieta w Gdańsku

Widziałem Związek!
hihihi ja ostatnio tez zauwazylem zwiazek, po tym jak na forum zwiazkowym napisalem, zeby ktos mi podeslal forumalrz rezygnacji, moj kolega ze zwiazkow (maslo maslane), z wielkim oburzeniem stwierdzil, ze musimy porozmawiac po mesku, za te pierdoly co wypisuje na forum.
(19-01-2012 20:53 )kedzior napisał(a): [ -> ]hihihi ja ostatnio tez zauwazylem zwiazek, po tym jak na forum zwiazkowym napisalem, zeby ktos mi podeslal forumalrz rezygnacji, moj kolega ze zwiazkow (maslo maslane), z wielkim oburzeniem stwierdzil, ze musimy porozmawiac po mesku, za te pierdoly co wypisuje na forum.

Za takie "męskie" propozycje nadal obowiązuje "Odezwa Rebelianta"!

Możemy wspierać Związek również z zewnątrz. Zadaniowo. Udowodnił to Waldi i Mariusz Leśniak.
(19-01-2012 20:53 )kedzior napisał(a): [ -> ]hihihi ja ostatnio tez zauwazylem zwiazek, po tym jak na forum zwiazkowym napisalem, zeby ktos mi podeslal forumalrz rezygnacji, moj kolega ze zwiazkow (maslo maslane), z wielkim oburzeniem stwierdzil, ze musimy porozmawiac po mesku, za te pierdoly co wypisuje na forum.
Powiem ci że forum stworzone przez Planetę jest solą w oku co niektórych stołecznych i regionalnych notabli związkowych . Gdyby mogli z ochotą wrócili by do starych sprawdzonych chwytów cenzorskich.
No i jak tam po odmianie ? Wraca stare?
Kolego Tyl, Pulitzera jeszcze nie będzie, ale brawo za inicjatywę!

Link - Przewodniczący Tyl polemizuje z dyspozycyjną dziennikarką

Proszę przyjąć wyrazy uznania.
(29-06-2012 19:44 )Rebeliant Szmarowski napisał(a): [ -> ]Kolego Tyl, Pulitzera jeszcze nie będzie, ale brawo za inicjatywę!

Link - Przewodniczący Tyl polemizuje z dyspozycyjną dziennikarką

Proszę przyjąć wyrazy uznania.

Tylko tu jest też istotna zasada tzw. zasięgu terytorialnego rażenia. Dziennikarz pisząc swój tekst dociera do dość dużej a co za tym idzie dość zróżnicowanej "gatunkowo" społeczności. Za to odpowiedź dotrze już tylko do z góry określonego "profilu" osób zazwyczaj "współdzielących" interes w owym piśmie zawarty. Ja generalnie też mogę sobie napisać "odezwę" uciemiężonego do owego artykułu i ją tu opublikować. Tylko co to da skoro czytają nas tu głównie mundurowi???

Po drugie gdybym nie był mundurowym to po zapoznaniu się treścią zarówno artykułu jak i sprostowania ..niestety uwierzyłbym artykułowi ..i tak też to uczyni 99,9% populacjiWink
(30-06-2012 14:37 )PlanetaX napisał(a): [ -> ]Tylko tu jest też istotna zasada tzw. zasięgu terytorialnego rażenia. Dziennikarz pisząc swój tekst dociera do dość dużej a co za tym idzie dość zróżnicowanej "gatunkowo" społeczności. Za to odpowiedź dotrze już tylko do z góry określonego "profilu" osób zazwyczaj "współdzielących" interes w owym piśmie zawarty. Ja generalnie też mogę sobie napisać "odezwę" uciemiężonego do owego artykułu i ją tu opublikować. Tylko co to da skoro czytają nas tu głównie mundurowi???

Po drugie gdybym nie był mundurowym to po zapoznaniu się treścią zarówno artykułu jak i sprostowania ..niestety uwierzyłbym artykułowi ..i tak też to uczyni 99,9% populacjiWink

Ale to jest pierwsze - dosłownie - publicystyczne wystąpienie jakiegokolwiek prominentnego działacza NSZZ FSG od czasu rozpoczęcia protestu Służb Mundurowych, poświęcone obronie godności Służby.

Uważam, że należy to docenić i dopingować do kolejnych odważnych publikacji.

Promowanie artykułu, to osobna kwestia. Skoro ja mogłem go podlinkować na "naszym" forum, to tym bardziej mógł zrobić to Szanowny Autor. Można było zainteresować admina strony FZZ SM, można było przesłać tekst w różne miejsca. Proszę mi wierzyć, że dotarcie do 10 tysięcy odbiorców nie jest takie trudne. Poza tym, "czynniki" monitorują strony związkowo - mundurowe. Jeśli czynniki zaczną znajdować na stronie NSZZ FSG coraz więcej i coraz lepszych warsztatowo tekstów, to zaczną postrzegać ten związek inaczej, niż dotąd.

Kolego Przewodniczący, może czas zrobić kilka kolejnych mądrych ruchów, aby usunąć powody wybuchu związkowej rebelii?
A wszystko to przy założeniu, że Pan Tyl jest rzeczywiście autorem i nie sygnował tekstu swoim podpisem.
Jakoś mi ten tekst do niego nie pasuje. Chciałbym się mylić, oczywiście. Zastanawia fakt podjecia polemiki teraz, gdy milczy się latami. Bardziej pasuje do Pana Zakrzewskiego, który go całą mocą wspiera.
Może też, te kilka lat coś w Panu Przewodniczącym dojrzewało, by teraz wybuchnąć... Cholera wie...
Zastraszanie związkowców:

Link - Pismo Forum Związków Zawodowych do premiera
Do tych, którym władza poprzewracała w...

Link - KIESZONKOWY SATRAPO

Zapraszam do lektury:

Link - NIEZMIENNI - BEZIMIENNI
drodzy koledzy czy dobrze prawie pisząc że gdzieniegdzie idą wybory w związkach ... terenowe oddziały przy PSG czy jak to się tam nazywa, że można wybrać nowych, czy dobrze działających ponownie poprzeć a wy.............. dbających tylko o swoje interesy...

no to ....... ruszcie d...... i głowy poczytajcie i przyjdzie na wybory, tak ........ na dniu wolnym i zagłosujcie na kolegę który będzie was reprezentował przed komendantem takim czy innym...

sam ruszę d..... - głowę już ruszyłem - i zagłosuje i jeśli mój kandydat przejdzie to będę go rozliczał i osobiście nachodził, a jak trzeba to i pomogę

a za wulgaryzmy sam sobie przyznaję potrójnego bana a admin jak chce to niech je wykropkuje... oby kogoś to jednak zmobilizowało do działania...

[admin - zgodnie z życzeniem - jednak prosiłbym wulgaryzmy sobie darować nawet w słusznej sprawie]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie