Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Ustawa dezubekizacyjna.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
W tym przypadku można tylko przypomnieć, iz tzw. ustawa dezubekizacyjna w obecnym kształcie jest nielegalna, w świetle orzeczenia TK z 2010r.

ale...

prawo jest dla maluczkich....
No właśnie - wiele rzeczy jest nielegalnych, ale i tak rządzący zrobią tak jak oni tego będą chcieli.
Takie proste pytanie: czy będzie ponowne ustalenie przebiegu służby i nowa decyzja z ZER w przypadku nieobniżenia emki? Pytam, bo inni mnie pytają.
TVN...
(21-06-2017 19:42 )poly601 napisał(a): [ -> ]Takie proste pytanie: czy będzie ponowne ustalenie przebiegu służby i nowa decyzja z ZER w przypadku nieobniżenia emki? Pytam, bo inni mnie pytają.

Nowe decyzje dostaną tylko osoby w których kwitach jest okres służby w OBP .
Ci którzy nie służyli w tych organach ,jadą na starych decyzjach.

(21-06-2017 19:56 )PlanetaX napisał(a): [ -> ]Kadrowa krucjata

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,...50497.html

Ta krucjata trwa od 1990 roku Wink Przy każdej zmianie układu politycznego w RP ,wymieniają kadry w terenie.
Z autopsji przykład z gjo w której służyłem przez okres 16 lat - przeżyłem 8 komendantów - czyli średnia 2 lata na jednego.
Aha - nie była to żadna trampolina dla nich do skoku o oczko wyżej - wszyscy odlot na emki ,oprócz jednego który umarł.
Ale takiej czystki jeszcze w Policji nie było.
Każdy, kto tylko mial mundur na sobie za czasów PRL, w każdej chwili moze wylecieć.
Genialny i w 100% trafny komentarz do artykulu:

"Obiektywny44 30.06.2017, 14:40

Ta ustawa nie ma nic wspólnego z odbieraniem nieslusznych swiadczen. To ustawa ktora ma na celu pozyskanie pieniedzy po trupach. Wielu zasluzonych oficerow narazajacych zycie dla wolnej Polski po 1990 roku straci slusznie wypracowane swiadczenia wbrew konstytucji i wszelkim prawom nabytym. Niech zabieraja za prace w SB.Tylko ze problem jest jeden- SBcy albo już nie żyją albo mają 110 lat. A kasę skądś trzeba brać na 500plus. Wstyd."
Jak cos komus odbieraja to wina 500 plus. Retoryka godna Grzesia Bialego Kła.

Za niespelna 3 lata wybiora sobie obecna opozycje i wszystko wroci do "normy".
Powodzonka.
(02-07-2017 21:01 )wiedźma napisał(a): [ -> ]Jak cos komus odbieraja to wina 500 plus. Retoryka godna Grzesia Bialego Kła.

Za niespelna 3 lata wybiora sobie obecna opozycje i wszystko wroci do "normy".
Powodzonka.
To nie tak Wiedzma ..wszystko mozna poprawiac zmieniac ..takie prawo rządzących ale nie po TRUPACH.... i bez mszczenia sie...
(02-07-2017 21:01 )wiedźma napisał(a): [ -> ]Jak cos komus odbieraja to wina 500 plus. Retoryka godna Grzesia Bialego Kła.

Za niespelna 3 lata wybiora sobie obecna opozycje i wszystko wroci do "normy".
Powodzonka.

Jednak Białoruś,sama centrala. Cieszyć się jak nam zabierają.Przecież Ty też pójdziesz kiedyś na emkę.I będziesz przytakiwać jak Ci obetną emkę bo ZUSu nie płaciłaś? Niemożliwe? Możliwe,możliwe.Wystarczy większość populistów którzy wykorzystają nastroje społeczne.Tak jak teraz.Aparat przymusu nigdy nie jest kochany.Ustawa? Przy większości uchwalą ustawę aby blondynki farbować. Nieistotne kto rządzi.Prawa nabyte powinny być zachowane,zwłaszcza że zostały przyjęte po '89. Za chwilę Wiedźma Cię zlustrują że makulaturę i kapsle komunie zbierałaś za młodu.
Choć pewnie się cieszyłaś jak zabierali rok za półtora. Bo to "przywilej". A Prawie i Sprawiedliwie nie dotyczył wszystkich... POpaprańcy też emki obcieli. Też przytakiwałaś? Przestańcie walić we własne gniazdo!!!!
Życzę tym szczekającym i chyba cieszącym się z tego,że komuś odbierają prawa nabyte, żeby kiedyś do władzy doszedł jakiś muslin( a niewykluczone) i zabrał emeryturę. Za to,że jego braci,biednych uchodźców łapano na granicy i odsyłano.
Kolejny pomysł wybrańców narodu :-(

http://promilitaria21.home.pl/autoinstal...an-wojenny
Ale jaja - chcą przepchnąć kolejną ustawę nie zgodną z prawem - no takiego rządu to jeszcze w europejskim kraju nie było...
Ciekawe co wymyślą później...
W taki sposó to można obniżać lub pozbawiać części emerytur kolejne grupy zawodowe (np.nauczycieli i wykładowców bo uczyli w komunistycznych szkołach i uczelniach, personel medyczny bo leczył i ratował komunistów, górników i stoczniowców bo chodzili w pochodach 1 maja itp, itd.). Chore to jest.
Ustawa dokładnie określa kto ma mieć obniżoną emeryturę a to, że nie wiedziałem, a wiedziałem....
No wlasnie, że nie.

Może się okazać, pod ustawę podpadna np. zwykli kontrolerzy z krg - wszyscy prowadzili rozpoznanie (tak jak i teraz).

Ale najgorsze jest to, że ta ustawa jest niezgodna z prawem - vide orzeczenie TK z roku 2010.

Ale są tacy, co uznają ustawę w obecnym kształcie za słuszną - no ale w każdym społeczeństwie sa jednostki niepełnosprawne umysłowo...
(10-07-2017 19:58 )starszy sierżant napisał(a): [ -> ]Ustawa dokładnie określa kto ma mieć obniżoną emeryturę a to, że nie wiedziałem, a wiedziałem....

Z tego co widzę, to popierasz ustawę. Brawo funkcjonariuszu. Jak już pisałem,za kilka lat jakiś muslin (dzięki polityce pewnej partii) zacznie rządzić w Polsce i stwierdzi,że SG to formacja zbrodnicza bo nie wpuszczała biednych uchodźców prze zieloną. I jakby Tobie uwalili? To byś płakał i twierdził,że Ty nie z zielonej, że byłeś gaciowym,że kierowcą...a oni wszystkich do jednego worka.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Przekierowanie