Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Do kogo podanie o przeniesienie ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Może banalne pytanie i z góry dziękuję za odpowiedz. Do kogo pisać podanie o przeniesienie między oddziałami do KGSG za pośrednictwem Komendanta Oddzialowego czy do Komendanta Oddzialowego za pośrednictwem naczelnika wydziału kadr ? Pozdrawiam
Do Komendanta Głównego Sg z zachowaniem drogi służbowej
Do Komendanta Głównego poprzez Komendanta Oddziału
Żeby nie zakładać nowego tematu odświeżam.
Podczas składania podania o przeniesienie między oddziałami trzeba być w służbie stałej?, czy można zarówno w służbie przygotowawczej (3 letniej). Spotkałem się z różnymi wersjami.
(11-07-2018 17:11 )away napisał(a): [ -> ]Żeby nie zakładać nowego tematu odświeżam.
Podczas składania podania o przeniesienie między oddziałami trzeba być w służbie stałej?, czy można zarówno w służbie przygotowawczej (3 letniej). Spotkałem się z różnymi wersjami.

Można pisać w służbie przygotowawczejj. Inna sprawa czy uda się uzyskać zgodę.
Nie trzeba być w stałej.
Abyś nie miał wątpliwości art. 40 ustawy o SG
1. Funkcjonariusz może być przeniesiony do pełnienia służby albo delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej lub innej miejscowości z urzędu lub na własną prośbę.
No właśnie jak to jest, decyzja należy do Komendanta Głównego, ale co jeżeli Komendantowi Placówki/Oddziału to nie jest na rękę bo brakuje ludzi. Czy w jakikolwiek sposób opiniuje to podanie?
(12-07-2018 20:11 )away napisał(a): [ -> ]No właśnie jak to jest, decyzja należy do Komendanta Głównego, ale co jeżeli Komendantowi Placówki/Oddziału to nie jest na rękę bo brakuje ludzi. Czy w jakikolwiek sposób opiniuje to podanie?

Takie prośby składa się drogą służbową wiec opiniuje.
Hej. Sorry że wtrącę w ten wątek ale czy ktoś wie: czy istnieje coś takiego, że funkcjonariusz po kursie podoficerskim jak zaczyna służbę przez trzy miesiące ma tzw. ''ochronę'', a mianowicie nie może być oddelegowany np. ze swojego oddziału do innego oddziału na lotnisko?
Nie ma czegoś takiego
Ja wiem jedynie że w kodeksie pracy jest coś takiego że jak masz dziecko do lat 4 to chyba bez twojej zgody nie mogą cię delegować tylko hmm nie wiem jak to się je w naszej formacji Big Grin bo nas nie wszystkie przepisy KP obowiazuja Tongue
W pierwszej kolejnośći bezpośredni przełożony, później do kancelarii zarejestrować pismo?.
Czy w MSWiA, jest tak samo jak w MON, że np cały dokument czcionką arial 12, i adresat pogrubiona 14?, jakie są wytyczne co do rozmiaru czcionki?
szukaj instrukcji kancelaryjnej, jeżeli takową ktoś w oddziale spłodził to tam będzie.
A gdzie można taką instrukcję kancelaryjną znaleźć? I jak zrobić, jeśli jednak jej nie będzie?
Przekierowanie