Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Początki służby w SG - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Poza służbą (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Realia służb mundurowych RP (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Początki służby w SG (/showthread.php?tid=1030)



Początki służby w SG - mrstachu33 - 14-03-2017 00:01

Cześć Smile Jak wyglądają początki w SG? Czy nowi funkcjonariusze są "koceni" przez przełożonych na samym wstępie? Czytałem kilka tematów o mobbingu, złośliwości przełożonych w stosunku do funkcjonariuszy, ale tyczyło się to zazwyczaj ludzi z kilkuletnim stażem. I druga rzecz - z czego najczęściej wynika takie traktowanie swoich ludzi przez przełożonych? Jestem zainteresowany służbą w SG, a czytając takie rzeczy to szczerze mówiąc trochę doznaję szoku, dlatego chcę się dowiedzieć dlaczego tak się dzieje Smile
Pozdrawiam


RE: Początki służby w SG - wiedźma - 14-03-2017 08:41

...cos mi tu nie pasuje z tym strachu. Niby gimbaza a formuluje posty niczym rasowy psycholog wydzialu zamiejscowego Confused


RE: Początki służby w SG - mrstachu33 - 14-03-2017 09:20

(14-03-2017 08:41 )wiedźma napisał(a):  ...cos mi tu nie pasuje z tym strachu. Niby gimbaza a formuluje posty niczym rasowy psycholog wydzialu zamiejscowego Confused

Nie rozumiem, to komplement? Big Grin


RE: Początki służby w SG - quasimodo1 - 14-03-2017 10:31

(14-03-2017 08:41 )wiedźma napisał(a):  ...cos mi tu nie pasuje z tym strachu. Niby gimbaza a formuluje posty niczym rasowy psycholog wydzialu zamiejscowego Confused

nie ,narybek nowego formowanego biura czekistów.


RE: Początki służby w SG - mrstachu33 - 14-03-2017 10:55

Okej, nie rozumiem


RE: Początki służby w SG - nettai - 14-03-2017 13:25

(14-03-2017 08:41 )wiedźma napisał(a):  ...cos mi tu nie pasuje z tym strachu. Niby gimbaza a formuluje posty niczym rasowy psycholog wydzialu zamiejscowego Confused
To samo napisałem już w innym dziale. Posty gościa są we wszystkich chyba działach forum. Służby uszate rzuciły podpuchę.


RE: Początki służby w SG - davidk3 - 15-03-2017 03:01

Maj się zbliża Smile


RE: Początki służby w SG - lorak8 - 16-11-2018 11:41

Witam Wszystkich....
Może powtarzam temat ale jestem nowy i bardzo proszę o wyczerpujace odpowiedzi na moje pytania. Z góry dzięki...

Pracuje w PSP od 12lat. Stopień sierżant,gr 4, do ręki 3tys, praca w systemie zmianowym 24/48.
Zastanawiam się nad przejściem do SG.. podobno jest nabór Modlin, Okęcie, Lesznowola.
Mam do każdej z jednostek około 100km.
Dzwonilem i powiedzieli mi że jest taka możliwość tylko wiadomo muszę składać pismo do Komendanta Głównego.
Czy przejście będzie dla mnie opłacalne, jakie uposażenie mogę dostać??
Czy będę miał możliwość pracować na 12??
Czy nie wysla mnie gdzieś dalej jak te 3 jednostki co wymieniłem??
Czy jest szansa że Komendant główny wyrazi zgodę??

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi.....


RE: Początki służby w SG - simplyclever - 30-01-2020 18:16

Również jestem ciekawy jak wygląda służba w Straży Granicznej jeśli chodzi o konkrety. Czego głównie dotyczą Wasze obowiązki? Jak wygląda przeciętny dzień w "firmie"? Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami? Wink Interesuje mnie oddział śląski, a konkretnie placówka w Opolu (może ktoś akurat na forum pełni albo pełnił tam służbę).


RE: Początki służby w SG - Skaza - 24-05-2021 00:42

Kiedy szedłem oddać ABO to akurat mieli zebranie kadr więc chwilę czekałem na progu. Trafiłem na bardzo miłą panią (nie pamiętam stopnia), która bardzo treściwie wyraziła się o swoich przełożonych i ich poleceniach oraz planach, na co druga pani zareagowała podobnie. Tak poznaje się realia. Wszędzie beton taki sam lub grubszy. Ile wykujesz, tyle dostaniesz. Jednak nie poczułem się zniechęcony.


RE: Początki służby w SG - Patek666 - 14-08-2021 07:05

Może ktoś rzetelnie opisać co tam się dzieje na odcinku z Białorusią. Całe tabuny nielegalnych koczują na granicy, kilkudziesięcioosobowe grupy codziennie forsują granicę. Prawdopodobnie przy udziale białoruskich służb? A w mediach prawie cisza. Nie mamy kryzysu migracyjnego przypadkiem?