Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Urlop wychowawczy a emerytura - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Emerytura (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: Urlop wychowawczy a emerytura (/showthread.php?tid=1042)



Urlop wychowawczy a emerytura - quasimodo1 - 30-03-2017 21:42

Dziewczynie chodzi po głowie myśl o odejściu na emkę.


Ja nie potrafiłem jej odpowiedzieć na zadane pytanie.
Wykonałem telefon do zorientowanej w temacie osoby pracującej w kadrach ,lecz niestety jest na urlopie a zastępująca ją osoba nie była w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.
I teraz pytanie do zorientowanych w temacie szanownych forumowiczów.

Funkcjonariuszka przyjęta do służby w 1999 roku . Podczas swojej służby po urodzeniu dziecka poszła na urlop macierzyński . No ale jak to w życiu - trafiła ją tragedia - ciężka choroba dziecka. Dziewczyna poszła na urlop wychowawczy bezpłatny - w jej przypadku trwał on 2 lata.
Czy urlop wychowawczy bezpłatny jest zaliczany do wysługi emerytalnej ?
Jeśli tak ,to jak jest liczony - jako okres składowych po 2,6 % za każdy rok czy jako okres bezskładkowy po 0,7% ?

Big Grin Proszę o odpowiedź z podstawami prawnymi.


RE: Urlop wychowawczy a emerytura - krissg - 06-04-2017 08:47

Według mnie zaliczy się do wysługi i będzie miał wpływ na wysokość dodatku za wysługę lat. Do lat służby branych pod uwagę do emerytury już się nie zaliczy.


RE: Urlop wychowawczy a emerytura - quasimodo1 - 06-04-2017 10:18

Dziękuje za odpowiedzi .
W pewnym momencie zgłupiałem - ponieważ w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych jest zapis ,że do wysługi emerytalnej zalicza się urlop wychowawczy (do 3 lat ) -ale jest jedno ale - dotyczy on tylko funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służb mundurowych po 31.12.2012 roku - art 18c.


RE: Urlop wychowawczy a emerytura - keyser soze - 20-07-2018 22:59

Teoretycznie tak, ale w dobie oszczędności (czyt. kombinowania jak wydymać funkcjonariusza przy każdej okazji) ja bym nie ryzykował i poszedł do jakiegoś dobrego (czyt. drogiego) papugi.