Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Podwyżki 2018-2019-2020 - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Podwyżki 2018-2019-2020 (/showthread.php?tid=1289)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Podwyżki 2018? - CFM - 03-04-2018 20:01

Model PSG

Etaty:

01 - Kursant - podstawa 2000
02 - Strażnik graniczny - 3000
03 - KEK/KZ/Kierownik Zespołu - słowem wszyscy którzy mają pod sobą większą liczbę ludzi - 3800
04 - Kierownik grupy/Rzecznik prasowy/Ekspert - funkcjonariusz z wiedzą ekspercką/zdolnościami (dowodzenie/prezencja/wieloletnie doświadczenie w danej dziedzinie) - 4500
05 - Zastępca KT - 5500
06 - KT - 7000

Dodatki:
1. Staż służby - im większy staż, tym większy dodatek z różnicą na poziomie 1 rok służby vs 10 lat służby ok. 1000 PLN (100 PLN za rok służby)
2. Dodatek od ilości osób którymi zarządza f-sz z grupy 03 (im większa liczba f-szy - tym większy dodatek)
3. Dodatek dla grup 4-6 - w zależności od stanowiska - sztywno określony (np Informatyk z wiedzą ekspercką niezbędną do działalności służbowej +1500 itd)

Nagrody:
1. Medale, odznaczenia, ordery itp - za każde odznaczenie odpowiednia nagroda finansowa - podział na zależne od stażu służby (np 5,10,15,20 lat + np rozróżnienie na OGP, KRG (odznaka złotego stempla :DDD za 10 lat służby. Odznaka "Szoszo" - za 10 lat walki na wschodniej rubieży) - jasno określone zasady przydziału a nie na widzimisie
2. Nagrody ministra za szczególne osiągnięcia w służbie

Stopnie:
1. Zależne od stażu służby - brak dodatku za stopień - Korpus chorążych zlikwidować lub pozostawić tylko na grupy 3
2. Odpowiednie czasy służby na danym stopniu

Cywile na stanowiskach: Logistyka, Informatyka niskiego szczebla, Pseudo kadry na placówkach, podstawowe stanowiska w grupach ds cudzoziemców - proste pisma + pierdołowate decyzje administracyjne typu cofniecia zakazu wjazdu (nadzór oczywiscie służbowy) i cała inna masa niepotrzebnych stanowisk zajmowanych przez mundurowych przez które ta formacja straciła na znaczeniu. Funkcjonariusz przechodzi szkolenie i ma predyspozycje nie po to żeby wymieniał żarówkę w samochodzie i pilnował czy tabor jest sprawny....

Oczywiście kwoty powyżej można zmieniać. To jest przykład. Chodzi o to że różnica pomiędzy obowiązkami ludzi na 2-6 (czasami nawet 7) to fikcja. Nie ma czasami nawet możliwości rozsądnego podziału obowiązków (KRG - kontroler 2-7, OGP - 2-5 - zadania takie same).

Jedyną rozsądną opcją jest przyznanie dodatku od stażu służby - przynajmniej sprawiedliwie. Zniesienie wszelkiej maści dodatków motywujących/uznaniowych które nigdy nie spełniały swojej funkcji. Powrót do medali/odznaczeń - gratyfikacje finansowe + powrót do czasów gdy te medale coś znaczyły (wystarczy popatrzeć na ostatnie marcowe wręczenie medali dla zasłużonych niby na maj i listopad - ja pierd****). Zmniejszenie liczby niepotrzebnych kierowników. Cywile gdzie się da - jest tak mnóstwo stanowisk, które powinny być cywilne w naszej formacji że nie jestem w stanie wszystkich wymienić.

Do czego dążyć ? Do wyspecjalizowania formacji - np zaproponować dodatki np za znajomość języka - +300PLN miesięcznie za zdanie egzaminu który powodowałby, że f-sz jest również tłumaczem. Można spokojnie zmniejszyć liczbę funkcjonariuszy ale przyjmować rzeczywiście ludzi z czymś przydatnym.

No i oczywiście odchudzenie Komend Oddziałów i KGSG - to jest największy problem - zdecydowanie zbyt duża liczba funkcjonariuszy.

The end


RE: Podwyżki 2018? - quasimodo1 - 03-04-2018 20:49

(03-04-2018 20:01 )CFM napisał(a):  Model PSG




Nagrody:
1. Medale, odznaczenia, ordery itp - za każde odznaczenie odpowiednia nagroda finansowa - podział na zależne od stażu służby (np 5,10,15,20 lat + np rozróżnienie na OGP, KRG (odznaka złotego stempla :DDD za 10 lat służby. Odznaka "Szoszo" - za 10 lat walki na wschodniej rubieży) - jasno określone zasady przydziału a nie na widzimisie



Cywile na stanowiskach: Logistyka,

Powrót do medali/odznaczeń - gratyfikacje finansowe + powrót do czasów gdy te medale coś znaczyły (wystarczy popatrzeć na ostatnie marcowe wręczenie medali dla zasłużonych niby na maj i listopad - ja pierd****).
Do czego dążyć ? Do wyspecjalizowania formacji - np zaproponować dodatki np za znajomość języka - +300PLN miesięcznie za zdanie egzaminu który powodowałby, że f-sz jest również tłumaczem.


odnośnie medali ,to juz Ciebie pogieło - dzisiaj to nawet weterani np spod Monte Cassino odznaczeni Krzyżami VM nie posiadają za nie dodatków finansowych - tak RP ma w dupie swoich obrońców.
Cywile na logistycznych stanowiskach ? - od kilku miesięcy etat zcy 01 SG zajęty przez mundurowego - poprzedni cywil odszedł.
Dodatek za znajomość języka obcego - dobra rzecz - temat przerabiany wcześniej przez SG - ale tylko do komunikacji - w postępowaniu procesowym funkcjonariusz tłumacz nie może występować - z prostej przyczyny - jako mundurowy jest automatycznie stroną w sprawie.


RE: Podwyżki 2018? - Pałacowy moniuch - 03-04-2018 21:47

(03-04-2018 18:58 )chorazynowy napisał(a):  Grubcio jakoś w Państwowej Straży pożarnej funkcjonuje tak jak wojsku ścieżka kariery. Po maturze możesz iść bezpośrednio do szkoły oficerskiej albo do szkoły aspirantów. Po średnim wykształceniu do szkoły podoficerskiej, bądź jak masz studia to do studium oficerskiego ,iI jakoś to funkcjonuje od 70 lat i nie ma problemów. Tylko w SG jest patologia ze wszystkim

Widzę, że kolega w armii był to wie jak tam ścieżka awansu wygląda... No ja też miałem okazję być i mam odmienne zdanie. Posłużę się nawet przykładem, który powinien być Ci znany, mianowicie 12-letniej służby szeregowych. Jeżeli szeregowy ukończył szkołę podoficerską to go maksymalny 12-letni okres służby nie dotyczył i mógł zostać w armii. Jednak po 12 latach funkcjonowania systemu okazało się, że trzeba kilkanaście tysięcy osób zwolnić bo kapralami nie są. Zapewniam Cię, że w zdecydowanej większości były to osoby ze średnim wykształceniem. Nie dziwi Cię dlaczego szkoły podoficerskiej nie ukończyli? Bo nie mieli okazji.
Generalnie w wojsku jak wpadłeś w jakiś korpus osobowy to w 95-98% przypadków w nim do emerytury zostawałeś. Na oficerów, którzy kiedyś byli sierżantami czy chorążymi mówiło się nawet, że są "po sorbonce" (od francuskiej Sorbony). Na palcach jednej ręki mogę policzyć takie osoby, które w trakcie służby w WP poznałem.
Kolosalną różnicą, z mojej perspektywy, była możliwość awansu w SG. W swojej fabryce mam dziesiątki osób, które poznałem jako kaprali czy sierżantów, a dziś są chorążymi czy oficerami. I przynajmniej jeżeli chodzi o osoby mi podległe to nikt w ich sprawie nie pisał i nie dzwonił. Sami zapracowali na to gdzie są.
Jak w PSP jest to nie wiem, więc się nie wypowiem.
Kolega CFM to widzę, że poważnie wszystko przemyślał. I słusznie, należy mieć własne zdanie. W sprawie medali to dopisuje się do stanowiska Quasi'ego, w zachodnich demokracjach tylko najwyższe odznaczenia za odwagę w boju (MOH, VC) są premiowane dodatkami finansowymi. Nasz OWVM niestety nie, co przykre.
Jeżeli chodzi o funkcjonariusza-tłumacza to w postępowaniu karnym jest wykluczony, w administracyjnym jest dopuszczalny z tą uwagą, że nie może wykonywać żadnych innych czynności w tej sprawie z wyjątkiem tłumaczenia (stosowne orzecznictwo do znalezienia).
Pozdro


RE: Podwyżki 2018? - pogranicznik - 04-04-2018 09:19

Z wojskiem to prawda bylem 3 lata i znam jednego sierzanta ktory zostal chorązym


RE: Podwyżki 2018? - epikur - 06-04-2018 08:04

problem nie leży w awansie na grupie uposażenia po iluś tam latach służby, powinno się premiować staż służby np.
0-10 lat służby - 1% wysługi za każdy rok
11-20 lat służby - 2 % wysługi
21-30 lat służby - 3 % wysługi
taki rodzaj naliczania wysługi spowodowałby "awans" np. po 25 latach służby sierżant na 2 grupie zarabiałby więcej niż "szybki" oficer !!! i dodatkowo motywował do dłuższej służby.Podobne rozwiązania są w GB i innych demokracjach.


RE: Podwyżki 2018? - PlanetaX - 07-04-2018 18:51

Od poniedziałku elity związkowe będą debatować na temat projektu alokacji podwyżki....

[Obrazek: uYYhAqU.jpg]

Projekt generalnie jest genialny ..najlepsi stratedzy CCCP by się go nie powstydziliBig Grin W sumie można iść dalej i w ogóle zlikwidować grupy 02-07 i stworzyć jedną silną grupę pt. "Towarzysze Graniczni". Jak ktoś już tu wcześniej napisał żołądki mamy takie same więc i kasa musi być taka sama dla każdego bez wyjątku.

Z partyjnym pozdrowieniemSmile


RE: Podwyżki 2018? - keyser soze - 08-04-2018 08:42

Widzisz Planeta, historia lubi się powtarzać i mamy rok 1946 jak żywy! Ciekawe kiedy tylko głosowanie 3xTAK!

Coś mi się zdaje, że Ty jeszcze masz nadzieję, że kiedyś zapanuje normalność w tej firmie, a może i w kraju.
Zazdroszczę tej wiary, bo ja już ją utraciłem i liczę dni do emki i wyjazdu na zachód...


RE: Podwyżki 2018? - Reor - 08-04-2018 10:35

u mnie podobnie, też odliczam dni do emki. A potem kierunek zachód i to poniekąd sytuacja z art.15a zmusza do takiego działania.
Sami odpowiedzcie sobie po co pracować w Polsce gdzie będą odprowadzane składki skoro nic z tego w przyszłości nie będziesz miał!
I nie lódźcie się ze dostaniecie drugą emke z ZUS.
Naprawdę liczyłem że obecny rząd coś zmieni , ale jak widać po 3 latach na obiecanym się skończyłoAngry


RE: Podwyżki 2018? - PlanetaX - 12-04-2018 08:29

Propagandowej "papki" o materialnym wspieraniu jakoby "najsłabiej zarabiających" ciąg dalszy...

http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/17184,Spotkanie-szefa-MSWiA-z-funkcjonariuszami-z-Malopolski.html

W przyszłym roku proponuję kontynuowanie wiekopomnej misji motywowania "najsłabiej zarabiających":

II grupa - 700 podwyżki
III grupa - 600 podwyżki
IV grupa - 500 podwyżki
reszta po 100

Wówczas już każdy bez wyjątku będzie zarabiał tyle co kierownik grupy psg II kat.. A jak tak dalej pójdzie to za niedługo okaże się, że najsłabiej zarabiającymi są zastępcy komendantów poszczególnych PSG. Lenin z partyjnego nieba przesyła tylko zalotne uśmiechy, że jego dzieło "równego żołądka" jest tak gorliwie kontynuowane przez kolejne pokolenia wielkich strategów nowego PRL-u.

[Obrazek: 20nfVSY.jpg]

Wszak ojciec narodu jest tylko jeden i On zawsze ma rację ..do tego to jeszcze mój imiennikWink Aż chce się żyć i pracować w takiej wielopłaszczyznowej symbiozie....

Z partyjnym pozdrowieniem Towarzysze i Towarzyszki broniSmile


RE: Podwyżki 2018? - krissg - 12-04-2018 17:02

Co by nie powiedzieć to jedno jest pewne, przekazane na podwyżki środki są zbyt niskie. Widać, że ustawodawcy bardziej zależy na zatrzymaniu w służbie tych najmniej zarabiających oraz zachęceniu innych do wstąpienia w jej szeregi. Czasy są takie, że mundur stał się mało atrakcyjny i coś trzeba z tym zrobić. Biorąc pod uwagę to iż w styczniu będą kolejne podwyżki to f-sz na drugiej grupie zarobi około 3000 zł a to brzmi lepiej niż 2500. Czy danie wszystkim po 100zł było by lepszym rozwiązaniem i zatrzymało w służbie tych z wyższych grup uposażenia? Ja uważam, że nie.


RE: Podwyżki 2018? - FSZ - 13-04-2018 14:45

http://praca.interia.pl/zarobki/news-szef-mswia-usredniajac-pensje-funkcjonariuszy-sluzb-mundurow,nId,2569204

800 zł !!!!!!!! od 2015 r. Brzmi naprawdę hojnie.


RE: Podwyżki 2018? - keyser soze - 14-04-2018 08:34

Cholera, genialny ruch bolszewików.
Teraz ciemny suweren jeszcze bardziej znienawidzi mundurowych.
I to w momencie, gdy szykujemy pierwszy poważny strajk.


RE: Podwyżki 2018? - PlanetaX - 14-04-2018 09:23

Rozentuzjazmowani towarzysze delegaci niczym modelowi "klakierzy" systemu "równego żołądka" jednogłośnie przyjęli jedyny możliwy plan sygnowany przez władzę ludową:

http://www.nszzfsg.pl/komunikat-z-posiedzenia-zarzadu-glownego-niezaleznego-samorzadnego-zwiazku-zawodowego-funkcjonariuszy-strazy-granicznej/

Przy tym "podkreślają", że jakoby walczą o jakieś wydumane 650 pln ..co by żyło nam się lepiejWink Oczywiście żadnej logicznie spójnej argumentacji jak zwykle brak ..same puste frazesy i komunały. Całe szczęście, że istnieją jeszcze Policyjne Związki i można żerować na tym co Oni faktycznie wywalcząSmile


RE: Podwyżki 2018? - ezech - 15-04-2018 08:03

podwyżka idzie do uposażenia zasadniczego, fakt tylko w grupach 2-5,
wzrost uposażenia zasadniczego będzie tez miał dodatkowo wpływ na wysokość uposażenia z tytułu wysługi lat
powiedz kolego, że ludzie z grup 2-5 (około 10 tys) nie powinni tego dostać
kwota podwyżki jest wysoce nie zadowalająca (powiedz to emerytowi, wiem wiem równa się do góry)

co do działań związku; czai się i zrobi to co cała federacja (17.04), zdaje się, że do wczoraj był wyznaczony czas na zawarcie porozumienia ze stroną służbową - nic nie słychać o takim porozumieniu, a jedynie o wizytach szefa MSWiA w terenie

winić związki SG za postulat 650? dokładnie jest to kwota podawana też przez związki policyjne

admin może zrobić tu ankietę w sprawie możliwych form protestu?? nie ulega wątpliwości, że czas na strajk włoski
niech funkcjusze wypowiedzą się jaką formę poprą


RE: Podwyżki 2018? - plemie101 - 15-04-2018 08:30

a może:
http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/18428,mobbing-w-malborskiej-policji-wszyscy-funkcjonariu


RE: Podwyżki 2018? - keyser soze - 15-04-2018 09:06

Dziś mamy 14 kwietnia. Czyli deadline na dogadanie się. Znaczy się od jutra nie wystawię żadnego mandatu, a odprawa/kontrola będzie idealnie z przepisami, czyli dokładna i skrupulatna - sądzę, że z pół godziny to zajmie. Oczywiście na osobę Wink


RE: Podwyżki 2018? - PlanetaX - 16-04-2018 09:19

Policjanci chcą, żeby wszyscy funkcjonariusze dostali podwyżki. Krytykują rozwiązania zaproponowane przez MSWiA, które takie wsparcie zamierza wprawdzie przyznać, ale wyłącznie tym najmniej zarabiającym

Zaproponowana podwyżka demotywuje do dalszej służby, bo powoduje spłaszczanie zarobków. Na przykład osoba kierująca pracą podległych jej funkcjonariuszy będzie zarabiać zaledwie 200 zł więcej od swoich podwładnych. Przy obecnych brakach kadrowych prawidłowe wykonanie zadań może więc być bardzo trudne – dodaje.

http://nszzp.pl/przeglad-prasy/dgp-mundurowi-zmusili-rzad-do-rozmowy-zadaja-odwrocenia-reformy-emerytalnej/


RE: Podwyżki 2018? - FSZ - 16-04-2018 14:19

https://finanse.wp.pl/dwa-zlote-podwyzki-dla-policjanta-w-dyskoncie-dostalby-500-zl-6240706519775361a

Jaja sobie robią z człowieka.


RE: Podwyżki 2018? - quasimodo1 - 16-04-2018 16:11

(16-04-2018 14:19 )FSZ napisał(a):  https://finanse.wp.pl/dwa-zlote-podwyzki-dla-policjanta-w-dyskoncie-dostalby-500-zl-6240706519775361a

Jaja sobie robią z człowieka.


http://cdn24.se.smcloud.net/t/photos/692222/podwyzki-policji-2018.jpg


RE: Podwyżki 2018? - braeven - 16-04-2018 17:37

To zapewne była akcja zaokrąglania dodatków do pełnych kwot, aby Paniom w finansach trochę ulżyć, uprościć sposób liczenia i zmniejszyć ryzyko pomyłki. U nas też to było kilka miesięcy temu. Niestety NIK po którejś kontroli stwierdził, że każde podwyższenie dodatku musi być szczegółowo uzasadnione, stąd też tak kuriozalna sytuacja. Na temat ilości papieru, tuszu w drukarkach oraz roboczogodzin zmarnowanych na sporządzenie uzasadnień nie wypowiem się z litości dla kontrolerów NIK odpowiedzialnych za taką sytuację.