Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Przerwa - w trakcie służby. - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Wypłakiwalnia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Przerwa - w trakcie służby. (/showthread.php?tid=1414)

Strony: 1 2 3


RE: Przerwa - w trakcie służby. - plemie101 - 01-04-2018 06:11

Z tego co pamiętam gdzieś jest zapisane, że przerwa powinna być po połowie służby ale mogę się mylić.. ale jak pisałem wyżej na zielonej często i gęsto przerwy brak..Smile


RE: Przerwa - w trakcie służby. - Nemo - 02-04-2018 23:52

(24-02-2018 08:47 )plemie101 napisał(a):  ale co to zmienia?...

Można przedłużyć, a nie trzeba... jak pisałem wyżej..
Zmieniało i zmienia Panie Kolego, przynajmniej na mojej PSG. Jako DOP niejednokrotnie przedłużałem chłopakom przerwę do 60minut gdy np. przez 12 godzin zapierniczali po pasku quadem w deszczu. W trakcie slużby mieli wprawdzie przewidziany sztywny czas zjechać "pod dach" na przerwę ale zawsze im wydłużałem do godziny czasu ta przerwę.Oczywiście wpis do majestatu SWK był i przy odprawie informowałem 01,że taka sytuacja miała miejsce. Wiadomo, że czasami taka sytuacja wymagała kosmetycznych zmian w godzinach realizacji dalszych zadań ale bezpieczeństwo państwa na tym nie ucierpiało a i dyżurnych się nikt nie czepiał. Ale jak 01 i służba dyżurna to eunuchy to tak jest jak wyżej piszecie. A przedstawiciele ZZ na placówkach co robią?


RE: Przerwa - w trakcie służby. - plemie101 - 03-04-2018 07:53

Co kraj to obyczaj.. U nas nie zjeżdża się na przerwę...


RE: Przerwa - w trakcie służby. - Bakomi - 04-04-2018 11:21

Nie słyszałem nigdy, żeby można było odebrać przerwę po służbie. Tylko w trakcie jeśli już i nie powinni Ci odmówić, chyba że są jakies wyjątkowe sytuacje .