Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
powrót do sluzby - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: powrót do sluzby (/showthread.php?tid=1543)



powrót do sluzby - plemie101 - 12-04-2018 13:23

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale(jak cos przerzucicie)..
Mam takie pytanie.. jestem na zwolnieniu jakies 2,5 miesiaca(po artroskopi kolana) i na 75% bede musial miec druga artroskopie.. lecz za jakis czas(kolejki itd itp).. Jak wyglada moj powrot do sluzby w czasie pomiedzy operacjami? Czy moga mnie wyslac do lekarza i powiedziec ze nie nadaje sie do sluzby itd? Oczywiscie z chodzeniem dlugim itd nie ma szans itd.. co mi mozecie polecic? Nie chce siedziec ciagle na zwolnieniu itd..


RE: powrót do sluzby - krissg - 12-04-2018 16:43

Masz dwa wyjścia. Jak po powrocie skierują cie na komisję pokazać kwity, iż drugie kolano nadaje się też do operacji. Wtedy dostaniesz przydatność z ograniczeniami. Lub nic nie mówić na komisji udać że jesteś zdrowy i dogadać się z przełożonym żeby planował Cię tak aby nie przeciążać kolan.


RE: powrót do sluzby - plemie101 - 12-04-2018 16:44

Możesz rozwinąć co znaczy przydatność z ograniczeniami?


RE: powrót do sluzby - krissg - 12-04-2018 17:07

Że będziesz mogł pełnić służbę ze wskazaniem ograniczenia długiego chodzenia. Jest jeszcze możliwość nieprzydatnosci na zajmowanym stanowisku co się wiąże ze znalezieniem ci odpowiedniego etatu. Dużo zalezy od lekarza i dobrej woli przełożonych.


RE: powrót do sluzby - plemie101 - 12-04-2018 19:41

No to powiem szczerze, ze jestem w kropce i nie mam pojecia co zrobic itd...


RE: powrót do sluzby - krissg - 12-04-2018 20:17

Jeśli masz problemy z kolanami a przełożeni będą mieć to w głębokim poważaniu to pamiętaj że zdrowie masz tylko jedno. A przydatność z ograniczeniem może być czasowa i po wyleczeniu drugiego kolana znów staniesz na komisji i ta moze orzec że jesteś w 100% zdrowy.


RE: powrót do sluzby - quasimodo1 - 12-04-2018 21:08

@plemie101 słuchaj @krissa - dobrze pisze.


RE: powrót do sluzby - niki - 13-04-2018 21:10

dokładnie, lekarz rodzinny zawsze mi to powiada - zdrowie masz jedno, medalu nie dostaniesz a nawet jeśli to po co Ci pośmiertny.


RE: powrót do sluzby - plemie101 - 14-04-2018 06:41

No to chyba zostaje mi rozmowa z 01 czy znajdzie mi jakas "siedzaca" robote.. do czasu az bedzie wszystko ok...