Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
RODO - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: RODO (/showthread.php?tid=1651)



RODO - Grubcio - 06-07-2018 19:41

Witam wszystkich i jestem ciekaw waszego zdania w pewnej kwestii mianowicie chodzi mi o RODO i nasze legitymacje służbowe czy nie uważacie, że powinno z nich zniknąć nasz imię i nazwisko oraz stopień, a pozostać tylko numer ewidencyjny funkcjonariusza i zdjęcie. Co wy o tym sądzicie i o tych przepisach Tongue odnośnie naszych danych osobowych.


RE: RODO - swierzak - 06-07-2018 19:45

Jako funkcjonariusza na służbie RODO nie ma racji bytu w naszych sprawach.


RE: RODO - Grubcio - 06-07-2018 20:02

No nie wiem czy to do końca tak Smile RODO to w końcu RODO i obowiązuje wszystkich oraz wszystkie instytucje Smile ja tylko pytam się o wasze zdanie Big Grin na ten temat więc bez linczów mi tu Tongue


RE: RODO - Pałacowy moniuch - 06-07-2018 20:53

(06-07-2018 19:41 )Grubcio napisał(a):  ..numer ewidencyjny funkcjonariusza i zdjęcie...
Ciekawy temat. Niestety Twoja propozycja popada w tą samą kategorię co imię i nazwisko. Zgodnie z RODO dane osobowe oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
To, że jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi jest oczywiste. Czy RODO ma zastosowanie do funkcjonariuszy publicznych? Odpowiedź wydaje się prosta- podpisywaliście ostatnio jakieś dokumenty związane z wejściem w życie RODO, kto jest administratorem Waszych danych i takie tam?
Okazanie obywatelowi legitymacji służbowej to jednak niewiele w porównaniu z publikowanym w BIP imionami i nazwiskami oraz oświadczeniami majątkowymi organów władzy publicznej. Temat myślę, że nie na nasze głowy, ale kto wie... Shy


RE: RODO - quasimodo1 - 07-07-2018 16:05

Poczekaj miesiąc na poradnik - może znajdziesz odpowiedż Wink


http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-odmowa-podania-danych-po-kolizji-i-zamkniety-cmentarz-czyli-,nId,2603730


RE: RODO - Grubcio - 07-07-2018 22:06

Sądzę, że przez RODO będzie coraz większa parodia w naszym pięknym kraju Big Grin


RE: RODO - lenek - 07-07-2018 23:15

Nie przez RODO, ale przez nadinterpretację. Dowód osobisty też zawiera imię, nazwisko i PESEL Smile