Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Kurs skoczka spadochronowego - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Kursy - Szkolenia - Przeniesienia (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Kurs skoczka spadochronowego (/showthread.php?tid=1793)



Kurs skoczka spadochronowego - pływak - 09-10-2018 15:12

Ostatnio kolega mi mówił że kiedyś w SG dało rade zrobić kurs spadochronowy. Szukałem ale nic na ten temat nie znalazłem. Nie wiem czy mnie wkręcał. Wie ktoś coś na ten temat? Bo obecnie to już się chyba nigdzie nie przeprowadza.


RE: Kurs skoczka spadochronowego - quasimodo1 - 09-10-2018 21:59

(09-10-2018 15:12 )pływak napisał(a):  Ostatnio kolega mi mówił że kiedyś w SG dało rade zrobić kurs spadochronowy. Szukałem ale nic na ten temat nie znalazłem. Nie wiem czy mnie wkręcał. Wie ktoś coś na ten temat? Bo obecnie to już się chyba nigdzie nie przeprowadza.

Nie da rady .Idż do aeroklubu cywilnego - tam go zrobisz. Może jakiś WZD ma jakieś konszachty z jednostkami specjalnymi ? Kiedys mogłeś zrobić kurs skoczka spadochronowego ( cywilny - harcerski ale nie wojskowy ) . W latach 90-tych Pluton Specjalny Łużyckiego OSG współpracował intensywnie z Centralnym Ośrodkiem Lotniczym ZHP " Trawers " na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim. No ale połowa chłopaków z plutonu to byli dawni specjalsi z 62 kaesu z Bolesławca .


RE: Kurs skoczka spadochronowego - nettai - 10-10-2018 18:33

Od momentu powstania SG takich kursów nie było.Ja osobiście robiłem kurs spadochronowy przed pójściem na zmech w Aeroklubie Podlaskim.