Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Zarost i tatuaże - przepisy - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Zarost i tatuaże - przepisy (/showthread.php?tid=1857)



Zarost i tatuaże - przepisy - spiryt - 28-12-2018 13:31

Cześć
Ktoś się orientuje w których przepisach są zawarte wzmianki odnośnie zarostu?
Co pół toku piszę prośbę do komendanta o noszenie zarostu. Z tego co się dowiedziałem, to nie trzeba rzekomo takiej prośby pisać.
Dodatkowo poczytałbym coś odnośnie tatuaży.
Ktoś coś?


RE: Zarost i tatuaże - przepisy - niepokorny - 28-12-2018 14:08

http://forumsg.pl/showthread.php?tid=608
Adminie dopnij pytanie do tego tematu.


RE: Zarost i tatuaże - przepisy - Oni - 28-12-2018 17:40

Co do tatuaży
https://www.rp.pl/artykul/1183825-Tatuaz-nie-przeszkadza-w-sluzbie-w-Policji.html

,,WSA dodał, że takie rozumowanie znajduje potwierdzenie w analizie pozostałych kolumn rubryki rozporządzenia "Tatuaże", z których wynika, iż w przypadku funkcjonariusza w służbie czynnej posiadanie tatuażu nigdy nie może stanowić podstawy do orzeczenia niezdolności do służby (III SA/Kr 1316/14)."

Funkcjonariusze mają całe rękawy, widziałem też kilka na szyi.


RE: Zarost i tatuaże - przepisy - Lukaszenko323 - 28-12-2018 18:23

Odnośnie zarostu jest w regulaminie musztry i sposobu zachowania się funkcjonariuszy SG w czasie pełnienia służby.


RE: Zarost i tatuaże - przepisy - keyser soze - 29-12-2018 15:02

Z urzędu dopuszczalne są tylko wąsy.
Na brodę trzeba mieć pozwolenie przełożonego (regulamin nr 5 nie precyzuje czy ustne czy też pisemne).


RE: Zarost i tatuaże - przepisy - quasimodo1 - 29-12-2018 16:09

(29-12-2018 15:02 )keyser soze napisał(a):  Z urzędu dopuszczalne są tylko wąsy.
Na brodę trzeba mieć pozwolenie przełożonego (regulamin nr 5 nie precyzuje czy ustne czy też pisemne).

jak już koniecznie uparcie chce się mieć brodę - to stary skuteczny sposób - zalaminowane i schowane w kieszeni żaświadczenie od lekarza dermatologa - lepszego kwitu nie widziałem Big Grin


RE: Zarost i tatuaże - przepisy - niki - 29-12-2018 20:44

Kwit od dermatologa+prośba/wniosek do K-ta oddziału o zgodę na zarost i spokój na co najmniej rok.
Tylko jak ostatnio sprawdzałem to na całe PSG ma taką zgodę 4 czy 5 osob a łazi zarośniętych z 20 (schludnie przystrzyżone). Tak więc czy jest to potrzebne? Chyba tylko jak się nie lubi przełożonych i w drugą stronę też


RE: Zarost i tatuaże - przepisy - reniferek - 31-12-2018 00:05

(29-12-2018 20:44 )niki napisał(a):  Kwit od dermatologa+prośba/wniosek do K-ta oddziału o zgodę na zarost i spokój na co najmniej rok.
Tylko jak ostatnio sprawdzałem to na całe PSG ma taką zgodę 4 czy 5 osob a łazi zarośniętych z 20 (schludnie przystrzyżone). Tak więc czy jest to potrzebne? Chyba tylko jak się nie lubi przełożonych i w drugą stronę też

Plus aby dermatolog wpisał wydano bezterminowo, bo ćwoki u góry tego nie kumają, że jesteś facetem i możesz nosić brodę (bo takiego Cie Bóg stworzył) jak "dziewczęta" kity i inne kolory na głowie.


RE: Zarost i tatuaże - przepisy - niki - 31-12-2018 18:15

Dermatolog wystawia na max rok z tego co widzialem. Powód prosty-ma kasę z NFZ od każdej wizyty i nie opłaca mu się wystawiać bezterminowek. No ale rok spokoju jest i na maszynkach się oszczędzi ?