Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Buty w teren :) - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Poza służbą (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Luźne tematy (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Buty w teren :) (/showthread.php?tid=1888)



Buty w teren :) - james - 30-01-2019 14:08

Witam.
Panowie i Panie jakie posiadacie buciki w teren.
Moze jakies linki opinie jak sie uzytkuje do jakiej kwoty szukać pomocy. Bo jak to sie mowi desanty porazka Wink
Dyskusja ..... Wink


RE: Buty w teren :) - Lukaszenko323 - 30-01-2019 19:58

Ja noszę WOJAS GORE TEX 928, jedyny minus tych butów to to, że po 12h są mokrawe w środku, gdyż praktycznie noga w nich nie oddycha, co do przemakalności to powiem tak chodziłem tylko w mrozy więc mokro w terenie nie było i w temacie za dużo nic nie mogę powiedzieć


RE: Buty w teren :) - Jajko_pawiana - 30-01-2019 20:43

Polecam niemieckie buty Haix - na mokre lasy i śnieg zawsze można coś sobie wybrać.

Obecnie mam dwa modele dostosowane do swoich potrzeb:

- Haix Black Eagle Tactical 2.0 GTX Gore-Tex MID (czarne, buty na lato, średnia wysokość, do służby)
- Haix SCOUT Kampfschuh Leicht (brązowe, do noszenia w cywilu - również na polowania)

swoje kosztują, ale Lowa to przy niech trepy.


RE: Buty w teren :) - Nemo - 30-01-2019 21:03

(30-01-2019 14:08 )james napisał(a):  Witam.
Panowie i Panie jakie posiadacie buciki w teren.
Moze jakies linki opinie jak sie uzytkuje do jakiej kwoty szukać pomocy. Bo jak to sie mowi desanty porazka Wink
Dyskusja ..... Wink
KOLEGO Buciki w teren to trzeba posiadać suche. A jak 12 godzin przyjdzie Ci mieszać błoto na "miedzy" to nawet wyżej opisane reklamy marek
tego nie wytrzymają (ale jest taka możliwość Big Grin ) Wtajemniczeni wiedzą ..SmileSmile


RE: Buty w teren :) - keyser soze - 31-01-2019 07:41

Na lato Adidas GSG9. Zimą stare kupczaki.


RE: Buty w teren :) - kpr. Jan - 31-01-2019 08:07

(30-01-2019 19:58 )Lukaszenko323 napisał(a):  Ja noszę WOJAS GORE TEX 928, jedyny minus tych butów to to, że po 12h są mokrawe w środku, gdyż praktycznie noga w nich nie oddycha, co do przemakalności to powiem tak chodziłem tylko w mrozy więc mokro w terenie nie było i w temacie za dużo nic nie mogę powiedzieć

Pewny jesteś tego "GORE TEX" ? Jedyne buty w naszej firmie, które miały ta membranę to były Kupczaki.


RE: Buty w teren :) - Jajko_pawiana - 31-01-2019 17:56

(30-01-2019 21:03 )Nemo napisał(a):  uciki w teren to trzeba posiadać suche. A jak 12 godzin przyjdzie Ci mieszać błoto na "miedzy" to nawet wyżej opisane reklamy marek
tego nie wytrzymają (ale jest taka możliwość Big Grin ) Wtajemniczeni wiedzą ..SmileSmile

dlatego na wczesną wiosnę/późną jesień jak łaziłem z buta po granicy, zawsze miałem ze sobą gumowce, przytroczone do boku plecaka - nawet najlepsze buty nie poradzą na to, co one Smile


RE: Buty w teren :) - quasimodo1 - 31-01-2019 18:41

(31-01-2019 17:56 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(30-01-2019 21:03 )Nemo napisał(a):  uciki w teren to trzeba posiadać suche. A jak 12 godzin przyjdzie Ci mieszać błoto na "miedzy" to nawet wyżej opisane reklamy marek
tego nie wytrzymają (ale jest taka możliwość Big Grin ) Wtajemniczeni wiedzą ..SmileSmile

dlatego na wczesną wiosnę/późną jesień jak łaziłem z buta po granicy, zawsze miałem ze sobą gumowce, przytroczone do boku plecaka - nawet najlepsze buty nie poradzą na to, co one Smile

no nareszcie i tego się trzymajcie co napisał @jajko. Prosty i skuteczny sposób - u mnie były nie tyle zwykłe proste gumiaki ale wodery wojskowe zawsze można je nałozyć na buty.


RE: Buty w teren :) - devil_667 - 01-02-2019 20:00

(31-01-2019 18:41 )quasimodo1 napisał(a):  
(31-01-2019 17:56 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(30-01-2019 21:03 )Nemo napisał(a):  uciki w teren to trzeba posiadać suche. A jak 12 godzin przyjdzie Ci mieszać błoto na "miedzy" to nawet wyżej opisane reklamy marek
tego nie wytrzymają (ale jest taka możliwość Big Grin ) Wtajemniczeni wiedzą ..SmileSmile

dlatego na wczesną wiosnę/późną jesień jak łaziłem z buta po granicy, zawsze miałem ze sobą gumowce, przytroczone do boku plecaka - nawet najlepsze buty nie poradzą na to, co one Smile

no nareszcie i tego się trzymajcie co napisał @jajko. Prosty i skuteczny sposób - u mnie były nie tyle zwykłe proste gumiaki ale wodery wojskowe zawsze można je nałozyć na buty.

Potwierdzam, a kupczaki to były użyciu dawno temu, u mnie wytrzymały ponad 7 lat a potem już ich nie było, w międzyczasie weszły nieoddychające demary i jak ktoś nie ma swoich porządnych butów a miesza zieleń codziennie, to życzę powodzenia dla nóg. Patent z gumiakiem i woderem jest skuteczny i również polecam. PozdroWink


RE: Buty w teren :) - james - 11-02-2019 10:24

Magnumy i Bates modele opinie ?


RE: Buty w teren :) - PRZYCZŁAPKA - 24-07-2020 19:22

Ktoś na forum policyjnym kiedyś zadał podobne pytanie , odpowiedz m/w brzmiała tak - najlepiej 7 milowe żeby spier......ć z tej formacji Smile


RE: Buty w teren :) - Andrzej Sienkiewicz - 11-09-2020 10:58

Witam wszystkich, jestem nowy


RE: Buty w teren :) - coco2 - 16-05-2022 07:24

leć do decathlonu tam za nie wielką cenę znajdziesz ciekawe modele.


RE: Buty w teren :) - aryjczyk - 16-05-2022 23:55

Lowa Zephyr