Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Zmiana szaty graficznej - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Kwestie techniczne (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Innowacje (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Zmiana szaty graficznej (/showthread.php?tid=19)

Strony: 1 2 3


RE: Zmiana szaty graficznej - grzegorz - 18-11-2011 18:16

(18-11-2011 17:25 )waldisg napisał(a):  Gratulacje !!!! I wielka zazdrość Katafiego z erewańskich sił samorządnych i niezależnych, brawo!
Czuję się niedoinformowany odnośnie emocji panujących w sztabie!!!


RE: Zmiana szaty graficznej - mobilat - 19-11-2011 07:29

Plantex podeślij grafiki słupka to Ci poprawię bo te jakieś kulawe Smile


RE: Zmiana szaty graficznej - PlanetaX - 20-11-2011 09:16

Słup powstał po szybkiej edycji tego cuda:

http://www.abc.com.pl/serwis/gfx/318771943_0.gif

Dziś narysowałem nowe od "zera";)


RE: Zmiana szaty graficznej - mobilat - 20-11-2011 11:48

może lepiej w png a nie gif ?


RE: Zmiana szaty graficznej - PlanetaX - 20-11-2011 12:17

Jak już wcześniej podawałem ja się kompletnie na tym nie znam. Wszystko co robię to czysta amatorka oparta bardziej na dobrych chęciach aniżeli "wiedzy" stąd za wszelką pomoc techniczno merytoryczną jak najbardziej jestem wdzięcznySmile

A co to za różnica czy png czy gif i czy można tak obrobić obraz "buttona" aby nie wystawało białe tło które "kontrastuje" z tłem komórki?


RE: Zmiana szaty graficznej - mobilat - 20-11-2011 15:37

dobra zrobię i ci podeślę na maila ale wieczorem daj maila na priv.


RE: Zmiana szaty graficznej - grzegorz - 21-11-2011 21:29

png jest następcą gif, które miał ograniczenie w kolorach - obydwa maja możliwość przezroczystości (czyli bez białego tła) fajnie, że wreszcie ktoś się skapnął, że kolory są odwrotnie. Przy tak skromnej ilości kolorów gif będzie wydatniejszy.


RE: Zmiana szaty graficznej - straznik123 - 21-11-2011 21:37

Wyslalem Planecie nowy baner, zrobilem na szybkosci dzisiaj w przerwie tworzenia stronki www.
Wyglada on tak:

[Obrazek: topbo.png]

Jakbyco mozna pozmieniac to i owo, tak, zeby bylo najbardziej optymalnie Smile


RE: Zmiana szaty graficznej - grzegorz - 21-11-2011 21:53

To zmierza do następnego konkursu na baner!!
Czy konkurs na nazwę już rozstrzygnięty? Kurdę fajnie - jednak coś ludzie potrafią zrobić konstruktywnego.


RE: Zmiana szaty graficznej - PlanetaX - 22-11-2011 08:13

Oczywiście jeśli ktoś ma ochotę pomóc koncepcyjnie czy to graficznie czy to tzw. "ideą twórczą" to ja jak najbardziej jestem otwarty na wszelkie ulepszenia/upiększenia. Kwestia baneru też jest sprawą otwartą gdyż mój był tylko chwilową "przejściówką" wypełniającą przestrzeń. O ile pojawi się więcej projektów to zawsze można np. w drodze konkursu wybrać najlepszy, który zostanie z nami na dłużej.

Ewentualnie wszelkie zmiany w kodzie programu jak choćby wstawienie favicon-u nie stanowią dla mnie problemu tylko proszę też podać w jaki sposób to zrobić czyli konkretnie w jakim pliku co muszę umieścić.


RE: Zmiana szaty graficznej - PlanetaX - 22-11-2011 20:59

Dziś dorzuciłem favicon czyli charakterystyczną ikonkę pojawiającą się przy adresieSmile


RE: Zmiana szaty graficznej - mobilat - 23-11-2011 10:29

(22-11-2011 20:59 )PlanetaX napisał(a):  Dziś dorzuciłem favicon czyli charakterystyczną ikonkę pojawiającą się przy adresieSmile
Jak mam dodać obrazek z dysku bo nie wiem. mam zrobione słupki i co?


RE: Zmiana szaty graficznej - straznik123 - 23-11-2011 11:51

(23-11-2011 10:29 )mobilat napisał(a):  
(22-11-2011 20:59 )PlanetaX napisał(a):  Dziś dorzuciłem favicon czyli charakterystyczną ikonkę pojawiającą się przy adresieSmile
Jak mam dodać obrazek z dysku bo nie wiem. mam zrobione słupki i co?

Gdzie chcesz dodac ?


RE: Zmiana szaty graficznej - mobilat - 23-11-2011 13:12

na forum


RE: Zmiana szaty graficznej - straznik123 - 23-11-2011 13:39

wejdz na imageshack.us, przeslij obrazek. jak wygeneruje sie kod to skopiuj link z "direct link" i wstaw go na forum w znacznikach [img]tutaj adres obrazka[/img]
zajmujesz sie tworzeniem stron, a nie umiesz obrazka zaladowac na forum ?


RE: Zmiana szaty graficznej - mobilat - 23-11-2011 14:05

Ja to robię łatwiej. Przez moją zrobioną stronę nie trzeba wchodzić przez garaż. Aby aby wrzucić obrazek pierdnij, 3 razy spluń itd.


RE: Zmiana szaty graficznej - straznik123 - 23-11-2011 15:40

Ale przeciez to normalny sposob na wrzucanie obrazkow na forach wiec nie wiem o co chodzi. Jasne, ze mozna dodawac jako zalaczniki, ale to tylko obciaza forum i dodatkowo transfer na serwerze.


RE: Zmiana szaty graficznej - PlanetaX - 24-11-2011 14:02

Wrzuciłem nowe buttony mam nadzieję, że wyglądają profesjonalniej od poprzednichSmile


RE: Zmiana szaty graficznej - straznik123 - 24-11-2011 15:01

Zdecydowanie lepiej jest, lekko podbijem na ON ostrosc, a na OFF dalem mniejszy kontrast, bo teraz zlewaja sie oba i wygladaja dosc podobnie.

[Obrazek: 79121214.gif] [Obrazek: offt.gif]

Tylko tak sie zastanawiam bo myslalem o naszym "godle" zeby dac w baner, tylko czy jakas madra glowa nie przyczepi sie, ze uzywamy znaku firmowego bez zezwolenie itp itd.


RE: Zmiana szaty graficznej - PlanetaX - 24-11-2011 15:22

Przepisy na temat mówią tyle Ustawa o SG:

1a. Nazwa "Straż Graniczna", jej skrót "SG" oraz znak graficzny Straży Granicznej przysługują wyłącznie formacji, o której mowa w ust. 1.
1b. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, wzór znaku graficznego Straży Granicznej, uwzględniając w nim wizerunek orła białego ustalony dla godła państwowego oraz ustalając kolorystykę tego znaku.

Rozporządzenie znajdziecie tu:

http://lex.pl/serwis/du/2002/0202.htm

§ 1. 1. Ustala się znak graficzny Straży Granicznej, zwany dalej "znakiem".
2. Znakiem jest emblemat przedstawiający wizerunek orła białego, ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, umieszczony na tle słupa granicznego koloru biało-czerwonego, otoczony otwartym z góry wieńcem, którego prawe ramię stanowią liście dębowe, a lewe ramię - liście laurowe. Pomiędzy szponami orła znajdują się splecione litery "SG" w kolorze złotym.
3. Znak może być używany w barwach czarno-białych i w różnych rozmiarach.
4. Wzór znaku, o którym mowa w ust. 2, określa załącznik do rozporządzenia.