Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Rekrutacja - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba - specjalizacje i rekrutacja (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Rekrutacja do SG (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Rekrutacja (/showthread.php?tid=1950)



Rekrutacja - kkarolina798 - 07-04-2019 15:42

Witam Smile
Mam parę pytań w sprawie pracy w SG ,jeśli ktoś jest chętny udzielić mi odpowiedzi na pytania proszę dać znać Smile


RE: Rekrutacja - Oli - 07-04-2019 21:16

(07-04-2019 15:42 )kkarolina798 napisał(a):  Witam Smile
Mam parę pytań w sprawie pracy w SG ,jeśli ktoś jest chętny udzielić mi odpowiedzi na pytania proszę dać znać Smile

Co Cię interesuje???


RE: Rekrutacja - kkarolina798 - 08-04-2019 10:56

Interesuje mnie Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie zamierzam tam składać dokumenty. Jak wygląda proces rekrutacyjny w każdym etapie np. ile trzeba mieć pkt aby zaliczyć testy.
Jeśli ktoś coś wie o innych oddziałach również proszę o informację


RE: Rekrutacja - Oli - 08-04-2019 14:23

Musisz poczytać poprzednie posty.

poniżej link do całego etapu rekrutacji w oddziale który Cię interesuje

https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Rekrutacja-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html


Pozdrawiam


RE: Rekrutacja - Nowyy1 - 09-04-2019 23:55

Cześć.
Czy jeżeli pracuje na czarno w Polsce to może być to jakiś problem podczas rekrutacji?


RE: Rekrutacja - Tiki - 10-04-2019 08:48

a czy naprawdę nie ma nikogo kto składał papiery w POSG???

Chciałam zapytać jak wygląda sprawa całej rekrutacji?

Ma ktoś wyznaczony termin psychologa? Albo wariografu? Ile się czekało?


RE: Rekrutacja - kkarolina798 - 19-04-2019 21:48

(10-04-2019 08:48 )Tiki napisał(a):  a czy naprawdę nie ma nikogo kto składał papiery w POSG???

Chciałam zapytać jak wygląda sprawa całej rekrutacji?

Ma ktoś wyznaczony termin psychologa? Albo wariografu? Ile się czekało?



Hej skąd jesteś może z Lubelskiego ? co samo chce wiedzieć Smile


RE: Rekrutacja - PRZYCZŁAPKA - 20-04-2019 11:47

REKTUTACJA WSZĘDZIE !!!!!!!!!!!!! WSZĘDZIE !!!!!!!!!!!!!!!! WYGLĄDA TAK SAMO W KAŻDYM Z ODDZIAŁÓW , WYSTARCZY POCZYTAĆ i tyle


RE: Rekrutacja - tomal - 23-04-2019 13:43

Podłączam się pod ten wątek licząc na odpowiedź na kilka pytań odnośnie rekrutacji.
1. W Nadwiślańskim jak długo trwał I i II etap rekrutacji?
2. Odnośnie kwestionariusza i kontaktów z obcokrajowcami. Obecnie uczę obcokrajowców języka polskiego jako wolontariusz - myślicie, że może to stanowić problem? Myślę, że mają legalny pobyt, ale pewności nie mam. Z drugiej strony praca charytatywna podobno jest uważana za plus w rekrutacji.


RE: Rekrutacja - Szafran - 23-04-2019 13:54

(23-04-2019 13:43 )tomal napisał(a):  Podłączam się pod ten wątek licząc na odpowiedź na kilka pytań odnośnie rekrutacji.
1. W Nadwiślańskim jak długo trwał I i II etap rekrutacji?
2. Odnośnie kwestionariusza i kontaktów z obcokrajowcami. Obecnie uczę obcokrajowców języka polskiego jako wolontariusz - myślicie, że może to stanowić problem? Myślę, że mają legalny pobyt, ale pewności nie mam. Z drugiej strony praca charytatywna podobno jest uważana za plus w rekrutacji.
Nie stanowi najmniejszego. mam podobną sytuację. Nie jesteś funkcjonariuszem ( jeszcze) żeby to weryfikować. Pisz wszystko szczerze.


RE: Rekrutacja - Nowyy1 - 27-04-2019 17:53

Cześć. Co myślicie o tym żeby w kwestionariuszu nie przyznać się do palenia marihuany a później na wario się przyznać? Czy to wq ma sens czy oni dostają do porównania ankietę z wario i kwestionariusz osobowy? Czy lepiej się przyznać na początku? Powiem tyle że palilem marihuanę koło 10 razy 2 lata temu i czy wq jest szansa jeżeli palilem?


RE: Rekrutacja - Moheroth - 28-04-2019 07:35

Myśle, że próbować możesz i pisać od razu. Zależy też jaki oddział, bo wiadomo, że na wewnętrznej mniej chętnych i mogą inaczej (przychylniej) spojrzeć, nawet jak tam chwile popalałeś.


RE: Rekrutacja - chomop1 - 28-04-2019 12:44

(27-04-2019 17:53 )Nowyy1 napisał(a):  Cześć. Co myślicie o tym żeby w kwestionariuszu nie przyznać się do palenia marihuany a później na wario się przyznać? Czy to wq ma sens czy oni dostają do porównania ankietę z wario i kwestionariusz osobowy? Czy lepiej się przyznać na początku? Powiem tyle że palilem marihuanę koło 10 razy 2 lata temu i czy wq jest szansa jeżeli palilem?

Pisz prawdę na etapie kwestionariusza. Jeżeli faktycznie było jak piszesz, to nie powinno być problemu. Problem natomiast będzie jak nakłamiesz i to zostanie ujawnione.


RE: Rekrutacja - Izabela.pet - 28-04-2019 16:36

Hej, chciałabym dowiedzieć się jak zazwyczaj rozkłada się w czasie rekrutacja ? Od telefonicznego umówienia się na spotkanie a testy wiedzy czy sprawnościowe, jak to szybko się dzieje?


RE: Rekrutacja - anitka2591 - 28-04-2019 17:29

Rekrutacja zazwyczaj trwa bardzo długo. Dobrych kilka miesięcy, 8-9 miesięcy. Zapewne zależy to też od oddziału. Obecnie najdłużej czeka się na wario , ok.3 miesięcy.


RE: Rekrutacja - Alexis995 - 28-04-2019 19:19

Ja czekałam na wariograf 4,5 miesiąca Smile


RE: Rekrutacja - anitka2591 - 29-04-2019 11:04

Ja też czekałam ponad 4 miesiące, ale dzwoniąc inforumują, że trzeba czekać 3 mies.