Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
DODATEK STOŁECZNY - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: NSZZ FSG (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: DODATEK STOŁECZNY (/showthread.php?tid=2046)



DODATEK STOŁECZNY - quasimodo1 - 31-07-2019 18:23

Jak w temacie. I od razu pytanie do zorientowanych . Czy to oddolna inicjatywa Zarządu Oddziałowego NSZZFSG przy NwOSG i czy tłuste koty z ZG NSZZFSG mają wyjeb..... na ten temat a może pomagają w tej batalii ? Z artykułu wynika ,że to któreś z rzędu pismo Zarządu Oddziałowego ?

https://www.infosecurity24.pl/stoleczne-wsparcie-dla-strazy-granicznej-funkcjonariusze-uprzejmie-prosza-o-pomoc-mswia


RE: DODATEK STOŁECZNY - Grubcio - 31-07-2019 23:29

(31-07-2019 18:23 )quasimodo1 napisał(a):  Jak w temacie. I od razu pytanie do zorientowanych . Czy to oddolna inicjatywa Zarządu Oddziałowego NSZZFSG przy NwOSG i czy tłuste koty z ZG NSZZFSG mają wyjeb..... na ten temat a może pomagają w tej batalii ? Z artykułu wynika ,że to któreś z rzędu pismo Zarządu Oddziałowego ?

https://www.infosecurity24.pl/stoleczne-wsparcie-dla-strazy-granicznej-funkcjonariusze-uprzejmie-prosza-o-pomoc-mswia

No tak graniczny zabrali teraz będą dawać sobie Big Grin niezłe jak stołeczny chcą to niech wpierw graniczny oddadzą Big Grin tak myślę Wink


RE: DODATEK STOŁECZNY - quasimodo1 - 01-08-2019 09:33

(31-07-2019 23:29 )Grubcio napisał(a):  
(31-07-2019 18:23 )quasimodo1 napisał(a):  Jak w temacie. I od razu pytanie do zorientowanych . Czy to oddolna inicjatywa Zarządu Oddziałowego NSZZFSG przy NwOSG i czy tłuste koty z ZG NSZZFSG mają wyjeb..... na ten temat a może pomagają w tej batalii ? Z artykułu wynika ,że to któreś z rzędu pismo Zarządu Oddziałowego ?

https://www.infosecurity24.pl/stoleczne-wsparcie-dla-strazy-granicznej-funkcjonariusze-uprzejmie-prosza-o-pomoc-mswia

No tak graniczny zabrali teraz będą dawać sobie Big Grin niezłe jak stołeczny chcą to niech wpierw graniczny oddadzą Big Grin tak myślę Wink

@Gruby mylisz dwie sprawy - dodatek stołeczny miałby przysługiwać tylko funkcjonariuszom Nadwislańskiego OSG pełniącym służbę na terenie miasta stołecznego Warszawa oraz PSG Modlin. Jest to adekwatne rozwiązanie tak jak u policjantów . Dodatek przysługuje tylko funkcjonariuszom komórek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji a nie KGP .Walczą o identyczne rozwiązanie w SG - dodatek ten nie przysługiwałby funkcjonariuszom KGSG.
Najpierw zorientuj się w temacie a potem wypisuj głupoty - kto zabrał dodatek graniczny - funkcjonariusze Nadwiślańskiego OSG czy decydenci rządowi za posrednictwem opinii KGSG ?


RE: DODATEK STOŁECZNY - plemie101 - 03-08-2019 07:20

W Gdańsku np już się nie nalezy ? Cyrk na kółkach.... I żadna sprawiedliwość..


RE: DODATEK STOŁECZNY - Oni - 03-08-2019 12:56

Już widzę jak ZG NSZZFSG będzie walczyło o dodatek, który nie będzie im przysługiwał.
Wyjaśni mi ktoś sens tego dodatku? Bo jeżeli chodzi o ceny nieruchomości to Gdańsk, Kraków i Warszawa to już prawie ten sam rynek. Żywność jest wszędzie porównywalna, tak samo jak ceny paliw. Pracując na rzecz miasta stołecznego jest dużo ciężej niż w Gdańsku czy Krakowie? Patologie, przestępstwa są wszędzie takie same.
Rozumiem dodatek z nazwy, dlatego nie zapytam czemu w Gdańsku się nie należy Big Grin


RE: DODATEK STOŁECZNY - Medo - 03-08-2019 16:02

Ja....dole... JA nie będę miał, to inni też... Zamiast się cieszyć że coś robią, o coś walczą nawet gdy mnie to nie dotyczy. Jakie to Januszowe...


RE: DODATEK STOŁECZNY - Oni - 03-08-2019 22:24

Co jeżeli mnie ten dodatek dotyczy, a pytam o jego sens ? Jak najbardziej pochwalam związki zawodowe z Nadwislanki, robią super robotę, która często jest nie doceniania.


RE: DODATEK STOŁECZNY - Medo - 04-08-2019 13:57

Sens jest taki że jeżeli nie wzrosną wynagrodzenia, NwOSG będzie miał problem z pozyskaniem ludzi do służby których coraz więcej ubywa. Rynek pracy jest zbyt konkurencyjny w stosunku do tego co jest oferowane na dzień dzisiejszy. Każdy kto służy w Wawie chciałby mieć swój kawałek podłogi. Przy dzisiejszych cenach od metra stać nas na karton pod siekierkowskim, gdańskim, łazienkowskim Wink.

Banery z ogłoszeniami o naborze nie uratują sytuacji.


RE: DODATEK STOŁECZNY - keisyzrk - 04-08-2019 13:59

Sens jest taki, że w całej Polsce nie na chętnych do pracy w SG a nie tylko w Warszawie..


RE: DODATEK STOŁECZNY - plemie101 - 04-08-2019 21:49

I ten dodatek też nie uratuje... Wszędzie jest bieda z ludźmi... Ale teraz zmniejszają etaty... Zabierają zalozmy 10 etatów 2, a dają 5 czwórek, fakt że ludzie dostaną troszkę kasy.. ale w ten sposób będą mowic, że etatowo się ciągle poprawia...


RE: DODATEK STOŁECZNY - keisyzrk - 05-08-2019 12:47

W ogóle to na szkółkach chodzą plotki że chcą dawać chorążych tym co się zdecydują na przyjście do SG...


RE: DODATEK STOŁECZNY - Grubcio - 05-08-2019 20:43

To mijało by się z jakimkolwiek celem Smile plotki plotkami wątpie by do tego wrócili bo co z masą ludzi którzy orzą, a 4 nie mają Wink


RE: DODATEK STOŁECZNY - keisyzrk - 06-08-2019 07:12

No właśnie znając nasza formacje to nic mnie nie zdziwi:/


RE: DODATEK STOŁECZNY - plemie101 - 07-08-2019 20:37

Podobno ma być masa szkół chorążych z tego względu, że wykładowcy nie mają co robić to raz, a dwa i ważniejsze... Chorążych już tak chętnie nie biorą do wojska...