Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Dwie służby na dobę - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Dwie służby na dobę (/showthread.php?tid=2085)



Dwie służby na dobę - silver2127 - 01-09-2019 23:55

Witam! Chciałabym się dowiedzieć jak to w końcu jest z tymi służbami pełnionymi dwa razy w ciągu jednej doby. Generalnie przepisy mówią o tym że w ciągu jednej doby nie można się stawić dwa razy do służby. A co jeśli np zamiast służby wpisują w grafiku "szkolenie /administracja"? To znaczy że wtedy już mogę pracować dwa razy w jednej dobie? Huh pozdrawiam


RE: Dwie służby na dobę - devil_667 - 02-09-2019 16:00

(01-09-2019 23:55 )silver2127 napisał(a):  Witam! Chciałabym się dowiedzieć jak to w końcu jest z tymi służbami pełnionymi dwa razy w ciągu jednej doby. Generalnie przepisy mówią o tym że w ciągu jednej doby nie można się stawić dwa razy do służby. A co jeśli np zamiast służby wpisują w grafiku "szkolenie /administracja"? To znaczy że wtedy już mogę pracować dwa razy w jednej dobie? Huh pozdrawiam

Możesz mieć służbę i dyżur domowy, np. kończysz nockę o 7:00 i o 19:00 możesz być z powrotem na kolejne 12h, z tym, że druga nocka to dyżur i zostajesz wezwana do służby.


RE: Dwie służby na dobę - silver2127 - 02-09-2019 16:20

Możesz mieć służbę i dyżur domowy, np. kończysz nockę o 7:00 i o 19:00 możesz być z powrotem na kolejne 12h, z tym, że druga nocka to dyżur i zostajesz wezwana do służby.
[/quote]

Ja mialam sytuację że sluzba przedluzyla mi się o 6 h i zakończyła się o 2 w nocy ale wpisano mi te godziny jako administrację a nie służbę i na 20 znowu musialam pojsc do pracy. Czy to jest zgodne z przepisami? Wiem że w przepisach jest mowa ze 2 razy na dobę nie powinno się iść do służby i że za każdą godzinę dłużej w pracy przysługują 2 godziny odpoczynku więcej