Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Kilka pytan - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba - specjalizacje i rekrutacja (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Rekrutacja do SG (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Kilka pytan (/showthread.php?tid=2128)



Kilka pytan - K2. - 03-10-2019 15:41

Witam. 1 raz w życiu chce złożyć dokumenty do SG i mam szereg pytan. Proszę o pomoc w miarę możliwości.
1. Mam 28 lat. Czy nie jest to zbyt późno?
2. Czy dużo jest chętnych do NOSG? Chodzi mi o WarsAwe. Niby się pisze ze jest kryzys w służbach mundurowych, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć w przypadku SG.
3. Jestem funkcjonariuszem SW z 2letnim stażem służby, a wcześniej pracowałem rok. SOK. Czy może to pomoc w rekrutacji czy jest bez znaczenia?
4. Mam żonę z pochodzenia Ukrainkę. Czy przy weryfikacji będę przed to dłużej sprawdzany niż inni kandydaci?
Bardzo proszę o odpowiedzi, jeśli ktoś ma ochotę mi pomoc. Pozdrawiam.


RE: Kilka pytan - Alexis995 - 03-10-2019 19:24

(03-10-2019 15:41 )K2. napisał(a):  Witam. 1 raz w życiu chce złożyć dokumenty do SG i mam szereg pytan. Proszę o pomoc w miarę możliwości.
1. Mam 28 lat. Czy nie jest to zbyt późno?
2. Czy dużo jest chętnych do NOSG? Chodzi mi o WarsAwe. Niby się pisze ze jest kryzys w służbach mundurowych, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć w przypadku SG.
3. Jestem funkcjonariuszem SW z 2letnim stażem służby, a wcześniej pracowałem rok. SOK. Czy może to pomoc w rekrutacji czy jest bez znaczenia?
4. Mam żonę z pochodzenia Ukrainkę. Czy przy weryfikacji będę przed to dłużej sprawdzany niż inni kandydaci?
Bardzo proszę o odpowiedzi, jeśli ktoś ma ochotę mi pomoc. Pozdrawiam.
1. Nie jest, do 35 r.ż przyjmują bez problemów a powyżej potrzebna jest zgoda komendanta oddziału
2. Chętnych może i być trochę ale koniec końców zostaje garstka. Największy odrzut jest na psychologu
3. Może pomóc z racji tego że masz pojęcie z czym to się wszystko "je" Smile
4. Tak, będą Cię dokładniej weryfikować