Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
czy jest przeniesienie do MON ? - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Kursy - Szkolenia - Przeniesienia (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: czy jest przeniesienie do MON ? (/showthread.php?tid=2171)

czy jest przeniesienie do MON ? - Prusak - 09-11-2019 09:20

witam, mam pytanko czy jest coś takie jak przeniesienie z SG do Wojska? czy trzeba pisać zgodę do komendanta Oddziału o przeniesienie? Czy raczej jest zwolnienie z SG i przyjecie do Wojska, czyli normalna procedura przyjęcia jak z cywila , tylko że z zachowaniem stopnia i lat służby? Bo słyszałem że są te 2 metody

RE: czy jest przeniesienie do MON ? - Oni - 09-11-2019 14:08

Jest tylko jedna metoda, ukończenie postępowanie rekrutacyjnego w WP i zwolnienie z firmy po podpisaniu rozkazu.

RE: czy jest przeniesienie do MON ? - Taraś - 09-11-2019 18:32

(09-11-2019 09:20 )Prusak napisał(a):  witam, mam pytanko czy jest coś takie jak przeniesienie z SG do Wojska? czy trzeba pisać zgodę do komendanta Oddziału o przeniesienie? Czy raczej jest zwolnienie z SG i przyjecie do Wojska, czyli normalna procedura przyjęcia jak z cywila , tylko że z zachowaniem stopnia i lat służby? Bo słyszałem że są te 2 metody

U mnie wygląda to tak, że muszę się zwolnić z MONu i przyjąć się z cywila do SG.

RE: czy jest przeniesienie do MON ? - Prusak - 09-11-2019 18:53

Taraś czemu chcesz do SG? blisko będziesz miał z placówki do domu? bo raczej ludzie uciekają do MONu z SG, wolne święta, weekendy, większa kasa, mniejsza odpowiedzialność

RE: czy jest przeniesienie do MON ? - keyser soze - 09-11-2019 19:11

Poczekaj, za parę miesięcy będzie wracał do monu ?

RE: czy jest przeniesienie do MON ? - Taraś - 10-11-2019 10:57

(09-11-2019 18:53 )Prusak napisał(a):  Taraś czemu chcesz do SG? blisko będziesz miał z placówki do domu? bo raczej ludzie uciekają do MONu z SG, wolne święta, weekendy, większa kasa, mniejsza odpowiedzialność

Bliżej do domu. Od 12 lat dojeżdżam codziennie po 80km w jedną stronę. Brak perspektyw, awansów itp

(09-11-2019 19:11 )keyser soze napisał(a):  Poczekaj, za parę miesięcy będzie wracał do monu ?

Nigdy tam nie wrócę, możesz być spokojny ?