Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Powrót do służby po rezygnacji - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba - specjalizacje i rekrutacja (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Rekrutacja do SG (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Powrót do służby po rezygnacji (/showthread.php?tid=2219)



Powrót do służby po rezygnacji - Soy3r - 09-01-2020 18:33

Witam.

Jeden z byłych funkcjuszy z mojej placówki rozważa powrót do służby po tym jak sam z niej zrezygnował. Czy taki powrót jest możliwy? Jeśli tak to na jakich warunkach? Czy ponownie musi przechodzić całą rekrutację czy procedura jest jakoś skrócona?


RE: Powrót do służby po rezygnacji - Jajko_pawiana - 09-01-2020 20:37

Ile lat miał służby ogólnie i ile czasu minęło od odejścia ze służby?


RE: Powrót do służby po rezygnacji - Soy3r - 09-01-2020 21:25

(09-01-2020 20:37 )Jajko_pawiana napisał(a):  Ile lat miał służby ogólnie i ile czasu minęło od odejścia ze służby? Od odejścia minęło pół roku

Rzeczywiście zagapilem się i nie napisałem. 2.5 roku służby, a od odejścia minęło pół roku


RE: Powrót do służby po rezygnacji - Jajko_pawiana - 09-01-2020 21:53

Nigdzie nie znalazłem aktów prawnych odnośnie SG, ale ... w Policji jest tak, że do służby możesz wrócić normalnie, składając raport/podanie o przyjęcie do służby. O ponownym przyjęciu decydują komendanci: wojewódzki i główny. Taki kandydat przechodzi: rozmowę kwalifikacyjną, ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby, sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach itp. Jeżeli od momentu rezygnacji ze służby nie minęło 18 miesięcy, to nie trzeba przystępować do testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, testu psychologicznego oraz taki kandydat nie jest kierowany na ponowne szkolenie podstawowe (o ile uzyskał w służbie przed rezygnacją "kwalifikacje zawodowe podstawowe"). Wszystko to jest uregulowane w rozporządzeniu MSWiA z dnia 19 czerwca 2007.


RE: Powrót do służby po rezygnacji - Soy3r - 09-01-2020 22:01

(09-01-2020 21:53 )Jajko_pawiana napisał(a):  Nigdzie nie znalazłem aktów prawnych odnośnie SG, ale ... w Policji jest tak, że do służby możesz wrócić normalnie, składając raport/podanie o przyjęcie do służby. O ponownym przyjęciu decydują komendanci: wojewódzki i główny. Taki kandydat przechodzi: rozmowę kwalifikacyjną, ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby, sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach itp. Jeżeli od momentu rezygnacji ze służby nie minęło 18 miesięcy, to nie trzeba przystępować do testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, testu psychologicznego oraz taki kandydat nie jest kierowany na ponowne szkolenie podstawowe (o ile uzyskał w służbie przed rezygnacją "kwalifikacje zawodowe podstawowe"). Wszystko to jest uregulowane w rozporządzeniu MSWiA z dnia 19 czerwca 2007.

Wielkie dzięki za odpowiedź! Stopień wtedy zostanie zachowany?


RE: Powrót do służby po rezygnacji - chomop1 - 09-01-2020 22:19

Nie jestem pewien, ale w SG raczej kolega będzie podlegał całej procedurze naboru łącznie z psychologiem i wario. Stopień zostanie zachowany, nie pojedzie natomiast na kurs podstawowy tylko prosto do służby. Niech dzwoni do kadr, w dzisiejszym deficycie kandydatów, na pewno chętnie rozpatrzą jego podanie o przyjęcie.


RE: Powrót do służby po rezygnacji - Soy3r - 09-01-2020 23:31

Dzięki za odpowiedź Panowie !


RE: Powrót do służby po rezygnacji - Jajko_pawiana - 10-01-2020 11:35

(09-01-2020 22:01 )Soy3r napisał(a):  Stopień wtedy zostanie zachowany?

Nie z automatu - będzie musiał ubiegać się o uznanie stopnia, którego dosłużył się wcześniej. Zazwyczaj nie ma z tym problemów. Poza tym jeszcze pozostaje kwestia etatu (grupy), który nie zostanie przywrócony.