Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
L4 a zwrot 20% z Art. 125b.5.2 - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: L4 a zwrot 20% z Art. 125b.5.2 (/showthread.php?tid=2276)



L4 a zwrot 20% z Art. 125b.5.2 - krissg - 10-02-2020 13:42

Witam. Czy u was w oddziałach zwrot 20% też idzie jak krew z nosa. Na początku września złożyłem prośbę o zwrot potrąconych 20% z informacją, że choroba powstała w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami służby. We wrześniu otrzymałem odpowiedź, że zostanę skierowany na komisję lekarską i od tamtego czasu cisza. Ciekawi mnie jak to wygląda w innych przypadkach i czy nie jest to specjalne działanie oddziałów, co by mnie wcale nie zdziwiło, gdyż ustawodawca nie przewidział zwrotu z odsetkami.


RE: L4 a zwrot 20% z Art. 125b.5.2 - nettai - 10-02-2020 17:24

Powiem jak to wygląda z drugiej strony za zwolnienie lekarskie które miało miejsce w listopadzie potrącili mi dopiero w luty. Też takie tempo ślimacze.


RE: L4 a zwrot 20% z Art. 125b.5.2 - PlanetaX - 10-02-2020 18:01

Tu są stosowane stare zasady/zwyczaje mundurowe, które głoszą ..co możesz zrobić dziś zrób jutro ..a najlepiej zrób to za pół rokuBig Grin Może w międzyczasie to zrobi się samo?! Później się dziwią, że nie ma wartościowych kandydatów jak sam proces naboru trwa i trwa ..tygodnie, miesiące, lata. Wartościowi kandydaci nie mają połowy życia aby się w to wszystko bawić ..zostają ofiary losu z nadmiarem czasuSmile To samo ze zwolnieniami ..może się komuś przez przewlekłość odechce o to walczyćWink Kumpela architekt kiedyś coś tam dla naszej firmy projektowała(zamówienia publiczne) i powiedziała, że nigdy więcejSmile Pierwszy raz w życiu czuła się jak w Matrixie - czyt. w równoległej rzeczywistościWink


RE: L4 a zwrot 20% z Art. 125b.5.2 - Pomocnik - 10-02-2020 21:58

(10-02-2020 17:24 )nettai napisał(a):  Powiem jak to wygląda z drugiej strony za zwolnienie lekarskie które miało miejsce w listopadzie potrącili mi dopiero w luty. Też takie tempo ślimacze.

ustawa o SG
Art.125f.3.W przypadku gdy funkcjonariusz pobrał już uposażenie za okres, w którym przebywał na zwolnieniu lekarskim, potrąca mu się odpowiednią część uposażenia przy najbliższej wypłacie.
- patrz w tym przypadku w grudniu.

Spytaj więc komórkę finansową, skąd interpretacja potrącenia po kilku miesiącach. Pracownik tzw. cywilny musi wyrazić zgodę na piśmie na potrącenie w kolejnym miesiącu. Jeśli nie wyrazi zgody nie można mu potrącić. Przepisy jak zwykle pisane na kolanie i stosowane na korzyść płatnika, a nie funkcjonariusza.


RE: L4 a zwrot 20% z Art. 125b.5.2 - krissg - 14-12-2020 11:53

Odświeżę trochę temat. Czy komuś udało się już odzyskać 20 % za l4 w związku z chorobą mającą związek ze służbą? Ja dalej czekam na komisję a we wrześniu minął rok jak zostałem na nią skierowany. A może ktoś dostał już orzeczenia z odmową i przerabiał kwestię odwołania lub drogi sądowej bo lekarz z komisji mi powiedział że
w-wa zmieniła wytyczne i jest ciężko o zwrot bo trzeba wykazać związek ze szczególnymi właściwościami służby, cokolwiek to znaczy w ich mniemaniu.Big Grin