Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Rekrutacja wstrzymana - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba - specjalizacje i rekrutacja (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Rekrutacja do SG (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Rekrutacja wstrzymana (/showthread.php?tid=2301)

Strony: 1 2


Rekrutacja wstrzymana - Matmusted - 18-03-2020 19:02

Witam, czy z powodu koronawirusa rekrutacja została wytrzymana? Strzelam, że tak ale nigdzie nie ma żadnej informacji. Może ma ktoś jakąś potwierdzoną informacje?


RE: Rekrutacja wstrzymana - realista - 18-03-2020 19:08

https://www.strazgraniczna.pl/pl/straz-graniczna/brak/nabor-do-sluzby/3617,Nabor-do-sluzby.html

"UWAGA!
Informujemy, że od dnia 17 marca 2020 r. do odwołania wstrzymano przyjmowanie podań o przyjęcie do służby w Straży Granicznej
oraz
zawieszono wszelkie czynności realizowane w toku już rozpoczętych postepowań kwalifikacyjnych, które wymagają osobistego udziału kandydata ubiegającego się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej"


RE: Rekrutacja wstrzymana - Wojtek2606 - 18-03-2020 20:05

Witam!
Orientuje się ktoś czy podczas zawieszenia rekrutacji terminy badań np. psychologa, są wstrzymane ? Jest ono ważne rok i jeśli ktoś czeka na 2 etap w maju, który może się nie odbyć a termin badania ma do lipca to co w takiej sytuacji ?


RE: Rekrutacja wstrzymana - Matmusted - 20-03-2020 00:05

(18-03-2020 20:05 )Wojtek2606 napisał(a):  Witam!
Orientuje się ktoś czy podczas zawieszenia rekrutacji terminy badań np. psychologa, są wstrzymane ? Jest ono ważne rok i jeśli ktoś czeka na 2 etap w maju, który może się nie odbyć a termin badania ma do lipca to co w takiej sytuacji ?

Dołączam się do pytania


RE: Rekrutacja wstrzymana - norbi9876 - 20-03-2020 06:24

Wszystko jest wstrzymane, nawet jeśli wiedzą, że ktoś się nie dostanie to nie wysyłają listów. W Nadodrzańskim powiedzieli mi, że na chwilę obecną wszystko wstrzymane do 25.03 włącznie.


RE: Rekrutacja wstrzymana - neoin30 - 20-03-2020 13:25

(18-03-2020 20:05 )Wojtek2606 napisał(a):  Witam!
Orientuje się ktoś czy podczas zawieszenia rekrutacji terminy badań np. psychologa, są wstrzymane ? Jest ono ważne rok i jeśli ktoś czeka na 2 etap w maju, który może się nie odbyć a termin badania ma do lipca to co w takiej sytuacji ?

To bedziesz musiał przejść psychologa jeszcze raz, jednakże to tylko formalność jeśli się nie popsułeś przez rok Wink


RE: Rekrutacja wstrzymana - Dobry - 27-03-2020 19:36

Przeprowadzenie drugiego etapu w maju stoi pod wielkim znakiem zapytania, zależy jak sytuacja się będzie rozwijać i jak długo w Polsce ogłoszony będzie stan epidemii. Wydaje się mi jednak, że w dobrym położeniu są kandydaci, którzy są w trakcie procedury, gdyż przez dłuższy czas nie będą przyjmowane nowe dokumenty, obecni kandydaci będą wyjątkowo potrzebni dla SG


RE: Rekrutacja wstrzymana - norbi9876 - 28-03-2020 09:54

Sytuacja wygląda tak, że obecni kursanci mają skrócone szkoły i są wysyłani do domów... Po tym całym cyrku będą brać "wszystkich" jak leci bo ponieważ wszystkie szkoły stoją puste


RE: Rekrutacja wstrzymana - Antoni - 28-03-2020 10:51

Nie chce mi sie wierzyc,ze nagle psycholog,ktory normalnie odrzucilby kandydata,nagle podpisze mu pspiery.Albo wariograf wykaze,ze klamiesz,a i tak cie wezma.Albo obniza kryteria na tescie sprawnosci fizycznej,zamiast przebiec 600m w ciagu 3min bedziesz mogla w 5.Albo na tescie z wiedzy napiszesz na 10%...Albo bedziesz na wizku inwalidzkim,a lekarz wystaei ci papier,ze spoko,nadajesz sie.To jest glupia teoria,zbyt wiele jest etapow i zbyt wielu ludzi odpowiedzialnych za to,zeby przesiac kandydatow.A ci ludzie przeciez biora na siebie odpowiedzialnosc-psycholog (czy sie przypadkiem nie zastrzelisz na pierwszej sluzbie), gosc od wariografu (czy nie handlujesz ludzmi), na testach wiedzy-czy nie jestes polglowkiem...Wiec tak samo jak nie ma szans dac w lape zeby sie dostac-bo komu,na ktorym etapie?Wszystkim po kolei?Tak samo nie ma szans na obnizenie kryteriow i branie wszystkich po kolei

(28-03-2020 10:51 )Antoni napisał(a):  Nie chce mi sie wierzyc,ze nagle psycholog,ktory normalnie odrzucilby kandydata,nagle podpisze mu pspiery.Albo wariograf wykaze,ze klamiesz,a i tak cie wezma.Albo obniza kryteria na tescie sprawnosci fizycznej,zamiast przebiec 600m w ciagu 3min bedziesz mogla w 5.Albo na tescie z wiedzy napiszesz na 10%...Albo bedziesz na wizku inwalidzkim,a lekarz wystaei ci papier,ze spoko,nadajesz sie.To jest glupia teoria,zbyt wiele jest etapow i zbyt wielu ludzi odpowiedzialnych za to,zeby przesiac kandydatow.A ci ludzie przeciez biora na siebie odpowiedzialnosc-psycholog (czy sie przypadkiem nie zastrzelisz na pierwszej sluzbie), gosc od wariografu (czy nie handlujesz ludzmi), na testach wiedzy-czy nie jestes polglowkiem...Wiec tak samo jak nie ma szans dac w lape zeby sie dostac-bo komu,na ktorym etapie?Wszystkim po kolei?Tak samo nie ma szans na obnizenie kryteriow i branie wszystkich po kolei

Sorry za literówki


RE: Rekrutacja wstrzymana - keyser soze - 28-03-2020 15:38

Że co? chłopie, biorą już takie niemoty, że głowa mała. Kryteria już teraz są tak obniżone, że niżej już się nie da zejść.


RE: Rekrutacja wstrzymana - Kamil123 - 28-03-2020 17:02

Co to za glupie gadanie o obniżonych kryteriach.....moze starsi stazem funkcjonariusze uważają się za lepszych? Czyli opinia że w granicznej każdy każdemu wilkiem jest prawdziwa...


RE: Rekrutacja wstrzymana - Antoni - 29-03-2020 11:35

(28-03-2020 15:38 )keyser soze napisał(a):  Że co? chłopie, biorą już takie niemoty, że głowa mała. Kryteria już teraz są tak obniżone, że niżej już się nie da zejść.

Jakie byly kryteria jak Ty sie przyjmowales?I kiedy to bylo?Co sie zmienilo?


RE: Rekrutacja wstrzymana - Piotr32 - 29-03-2020 12:41

Jak tak to będzie jeszcze kilka miesięcy to wszystko się pewnie przeciągnie do końca roku...ja aktualnie czekam na wario od stycznia...w miedzy czasie robią ankietę ABO...zadz z zapytaniem czy pozytywnie otrzymałem ABO to tez jest wstrzymane to ....
a koleś mówił ze moze wario byc nawet sierpień i blizej końca roku..by mogli zniesc to wario..i by mieli o wiele wiecej ludzi...do Policji ...SW itp nie ma takiego cyrku...a tam jakby wario zrobili to by pewnie 40 % nie pracowało Smile


RE: Rekrutacja wstrzymana - Artek_SG - 29-03-2020 14:30

(29-03-2020 11:35 )Antoni napisał(a):  
(28-03-2020 15:38 )keyser soze napisał(a):  Że co? chłopie, biorą już takie niemoty, że głowa mała. Kryteria już teraz są tak obniżone, że niżej już się nie da zejść.

Jakie byly kryteria jak Ty sie przyjmowales?I kiedy to bylo?Co sie zmienilo?

Do 20.. którego tam roku, był obowiązkowy egzamin z wf w oddziale i dopiero jak się go zdało to Koszalin. Na egzaminie w oddziale było m.in podciąganie nachwytem na drążku, delfiny, 10x10 ...


RE: Rekrutacja wstrzymana - Dobry - 29-03-2020 15:11

Piszecie, że wymagania są już bardzo obniżone ale i tak przez całe sito przechodzi garstka kandydatów. Niedawno w jednym z oddziałów przysięgę składała jedna osoba nawet mimo tego, że II etap w Lubaniu zdało 99% kandydatów. Biorąc pod uwagę skalę odejść do innych służb lub do cywila i skale przyjęć nowych osób oraz obecny przestój z przyjmowaniem dokumentów sytuacja będzie ciężka


RE: Rekrutacja wstrzymana - chomop1 - 29-03-2020 20:50

Kryteria są takie jak wcześniej, a to że przechodzi proces naboru tylko kilka procent kandydatów to też nic nowego. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w kraju, myślę, że rynek pracy bardzo się zmieni po zakończeniu pandemii. Może się okazać, że znowu praca na państwowym etacie może stać się atrakcyjna.


RE: Rekrutacja wstrzymana - Dobry - 06-04-2020 11:24

Jest coraz mniejsza szansa na to aby II etap postępowania odbył się w maju. Szkoły stoją puste a ludzi brakuje. Nie wiem jak rozwiąże to KGSG


RE: Rekrutacja wstrzymana - Piotr32 - 08-04-2020 06:44

Witajcie.ja czekam ba wario....przyszla mi.mysl przez glowe ze moze zniosa przez ta calą syt.wariograf aby przyspieszyc postepowanie.Co wy o tym.myslicie??


RE: Rekrutacja wstrzymana - quasimodo1 - 08-04-2020 08:03

(29-03-2020 20:50 )chomop1 napisał(a):  Kryteria są takie jak wcześniej, a to że przechodzi proces naboru tylko kilka procent kandydatów to też nic nowego. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w kraju, myślę, że rynek pracy bardzo się zmieni po zakończeniu pandemii. Może się okazać, że znowu praca na państwowym etacie może stać się atrakcyjna.

A to może byc marzenie - ale jest jedno ale dotyczy to Korpusu Cywilnego - kryzys -urzędników też czekają cięcia etatów.Na razie to nie ma mowy o słuzbach mundurowych

https://www.forbes.pl/gospodarka/koronawirus-w-polsce-masowe-zwolnienia-urzednikow-rzad-przygotowal-przepisy/z5stxxg

(08-04-2020 06:44 )Piotr32 napisał(a):  Witajcie.ja czekam ba wario....przyszla mi.mysl przez glowe ze moze zniosa przez ta calą syt.wariograf aby przyspieszyc postepowanie.Co wy o tym.myslicie??

Może być tak ,że w ogóle przez najbliższy czas będą wstrzymane jakiekolwiek nabory do służby - powód brak kasy .Czas okaże.Ludzie zacznijcie interesować się stanem gospodarczym państwa - bo różowo to nie wygląda .Chyba że cud po zarazie .


RE: Rekrutacja wstrzymana - cpun113 - 09-04-2020 19:57

Ostatnio telefonowałem do jednego z oddziałów i dostałem informacje że nie ma planowanych na razie zmian odnośnie procedury kwalifikacyjnej kandydatow ws. Zniesienia Przekroczenia jednego roku testów psychologicznych i wariografu od momentu badania. Także bez zmian trzeba będzie ponownie zaliczać.