Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Reorganizacja - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Reorganizacja (/showthread.php?tid=267)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Reorganizacja - August - 10-10-2012 18:19

Wojsko ucieszy się z tych wszystkich oficerów, chorążych i sierżantów. Na dziś to możemy ze swoimi szkoleniami najwyżej pomagać przy kuchni polowej. Armia przynajmniej co jakiś czas ćwiczy na poligonach, czy też sprawdza się na misjach NATO-wskich. A my co potrafimy?


RE: Reorganizacja - passengerLPG - 10-10-2012 18:54

Ja to np: słoik majonezu mogę zjeść Smile)))))))))

http://www.youtube.com/watch?v=aJBgSQKMEts


i zawsze biorę dwie

i jestem jak młode wilki http://www.youtube.com/watch?v=hMzPZ_wgfsA


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 10-10-2012 20:47

(10-10-2012 18:19 )August napisał(a):  Wojsko ucieszy się z tych wszystkich oficerów, chorążych i sierżantów. Na dziś to możemy ze swoimi szkoleniami najwyżej pomagać przy kuchni polowej. Armia przynajmniej co jakiś czas ćwiczy na poligonach, czy też sprawdza się na misjach NATO-wskich. A my co potrafimy?
Po to armia ma poligony aby się szkolić . A dla strażnika granicznego tym poligonem niech pozostanie codzienne oranie zakrzaczeń na zielonej, ślęczenie nad dokumentami podróżnych i oranie pojazdów w przejściach granicznych, czy też węszenie za zbójami przez operacyjnych i łamanie ich przez śledczych. Po co więcej SG - 20 lat temu zrobiono z niej formacje typu policyjnego i niech tak zostanie - brakuje wam wojska do którego nawiasem mówiąc nic nie mam , to przenieście się - chociaż na tym forum padały głosy że ci co przyszli z MON-u do SG wprowadzają MON-owskie zasady i woła to o pomstę do nieba .


RE: Reorganizacja - Rebeliant Szmarowski - 10-10-2012 21:12

(10-10-2012 20:47 )quasimodo1 napisał(a):  Po to armia ma poligony aby się szkolić . A dla strażnika granicznego tym poligonem niech pozostanie codzienne oranie zakrzaczeń na zielonej, ślęczenie nad dokumentami podróżnych i oranie pojazdów w przejściach granicznych, czy też węszenie za zbójami przez operacyjnych i łamanie ich przez śledczych. Po co więcej SG - 20 lat temu zrobiono z niej formacje typu policyjnego i niech tak zostanie - brakuje wam wojska do którego nawiasem mówiąc nic nie mam , to przenieście się - chociaż na tym forum padały głosy że ci co przyszli z MON-u do SG wprowadzają MON-owskie zasady i woła to o pomstę do nieba .

Gratuluję, Kolego. Bardzo ciekawy głos w dyskusji. Daje do myślenia. Tak po prostu. Trzeba pomyśleć, trzeba mocno się skoncentrować i czytać Go ze zrozumieniem. I wcale nie trzeba od razu opowiadać się za lub przeciw. To właśnie cechuje umysły refleksyjne. Serdecznie Cię pozdrawiam, Robert.


RE: Reorganizacja - August - 10-10-2012 21:51

Quasimodo1 myślę, że nie całkiem zrozumiałeś mój wpis. Następnym razem będę się wypowiadał bardziej klarownie (mniej ironicznie). Ja również jestem przeciwnikiem pomysłów łączenia nas z MON. W chwili obecnej bliżej nam do UDSC niż do MON i niech tak zostanie.


RE: Reorganizacja - chorazynowy - 11-10-2012 07:19

chciałem powiedzieć żę SG, i wcześniejszy WOP nie podlegał pod MON, tylko MSW. Panie quasimodo1 dla nas na zachodzie i południu nie ma już ,,codzienne oranie zakrzaczeń na zielonej, ślęczenie nad dokumentami podróżnych i oranie pojazdów w przejściach granicznych" skończyło się, wieć niech wrócą sprawy obronne granic RP. Przypominam że za SG 10 lat temu i WOP-u też się biegało na zielonej sprawdzało dokumenty i było węszenie za zbójami przez operacyjnych, ale oprócz tego SG i WOP szkolił się do obrony granic RP, wiec jak nie ma dla nas już zdań granicznych róbmy to co robiliśmy kiedyś i skąd nasze korzenie pochodzą czyli wojskowe. A zadań typowo policyjnych nie będziemy robić bo nie jesteśmy po pierwsze Policją, bo ona już jest, a po drugie Minister MSW powiedział że nie będziemy dublować Policję ( zresztą masz na sobie mundur wg rozp SG typu wojsk lądowych, stopień wojskowe, zaplecze koszarowe, regulamin musztry SG wzrór wojskowy itd, no i poligony na których dziś sie już nie ćwiczy)


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 11-10-2012 07:44

(11-10-2012 07:19 )chorazynowy napisał(a):  chciałem powiedzieć żę SG, i wcześniejszy WOP nie podlegał pod MON, tylko MSW. Panie quasimodo1 dla nas na zachodzie i południu nie ma już ,,codzienne oranie zakrzaczeń na zielonej, ślęczenie nad dokumentami podróżnych i oranie pojazdów w przejściach granicznych" skończyło się, wieć niech wrócą sprawy obronne granic RP. Przypominam że za SG 10 lat temu i WOP-u też się biegało na zielonej sprawdzało dokumenty i było węszenie za zbójami przez operacyjnych, ale oprócz tego SG i WOP szkolił się do obrony granic RP, wiec jak nie ma dla nas już zdań granicznych róbmy to co robiliśmy kiedyś i skąd nasze korzenie pochodzą czyli wojskowe. A zadań typowo policyjnych nie będziemy robić bo nie jesteśmy po pierwsze Policją, bo ona już jest, a po drugie Minister MSW powiedział że nie będziemy dublować Policję ( zresztą masz na sobie mundur wg rozp SG typu wojsk lądowych, stopień wojskowe, zaplecze koszarowe, regulamin musztry SG wzrór wojskowy itd, no i poligony na których dziś sie już nie ćwiczy)
No i na wewnętrznej dalej będą węszyć i łamać , od czasu do czasu wyjdą na szlak komunikacyjny . A wracając do tego co napisałeś - to tylko WOP szkolił się do obrony granic natomiast od kiedy powstała SG to jej zadaniem była ochrona fizyczna granicy a nie jej obrona. Wraz z likwidacją WOP-u rozformowano ostatnie plutony saperskie i możdzierzy w kompaniach odwodowych.Nawet w ciągu dwóch - trzech lat z m agazynów SSG wycofano że stanu PKM-y. Nawet armia wycofała się z pomysłów OTK i rozwiązano po 2003 roku ostatnie brygady OTK - co uważam za błąd . Została ci tylko " profesjonalizacja armii " i korpus zawodowych szeregowych , no i oczywiście ukochane dziecko psychomona NSR.


RE: Reorganizacja - chorazynowy - 11-10-2012 07:52

u nas są dalej PK i swdSmile nawet jedna rpg leży nie wiem jakim cudemSmile Wop nie podlegał pod Armie, to było wojsko wew MSW, a my do 2001 mieliśmy szkolenia wojskowe, nawet hełm na stan braliśmy do domu. A w ustwie do 2001 gdy by wybuch konflikt stawaliśmy se żołnierzami a nie funkcjonariuszami.
http://www.youtube.com/watch?v=1vA4T1wfJLE - a tak nasze funkcjonariuszki będą maszerować Smile


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 11-10-2012 12:23

(11-10-2012 10:03 )chorazynowy napisał(a):  http://www.youtube.com/watch?v=1vA4T1wfJLE - a tak nasze funkcjonariuszki będą maszerować Smile
A coś tak uczepił się funkcjonariuszek - obawiam się że sam byś nie potrafił wykonać prawidłowego polskiego Stechschritt . Cool


RE: Reorganizacja - chorazynowy - 11-10-2012 15:48

quasimodo1 - a co to za złośliwe teksty, po prostu laski fajnie maszerują w spódniczkach, masz racje nie umiem jak kompania repr. z karpackiego ale podstawę regulaminową umiem .


RE: Reorganizacja - Rebeliant Szmarowski - 11-10-2012 17:27

Bardzo przepraszam, że wejdę w kompetencje moderatora. Jest to tym bardziej dla mnie krępujące, że u nas na Forum nie ma moderatorów i cała impreza opiera się na wewnętrznej dyscyplinie Userów. Sam z tą dyscypliną miewam kłopoty, więc wiem, że wolność bez nadzorców potrafi ciążyć.

Zawsze warto pamiętać, czego dotyczy wątek, w którym zabieramy głos. A w kroku drugim możemy zastanowić się, w jakim stopniu nasza wypowiedź dotyczy tego wątku. Niektóre emocjonalne wypowiedzi zdają się wskazywać, że ten drugi krok bywa prawdziwym wyzwaniem.


RE: Reorganizacja - keyser soze - 11-10-2012 18:19

Ależ wcale wątek nie odbiega od tematu - niektórym się marzy reorganizacja w kierunku jaki znamy m.in. z Kroll'a i SamowolkiSmile

Choć może dobrze, że nie z SymetriiSmile))


RE: Reorganizacja - QQ_na_muniu - 11-10-2012 20:53

Proponuję zreorganizować SG w kierunku stworzenia całej masy kolejnych gaciowych etatów od niczego, dodania większej ilości radców - tak by mogli żyć sami dla siebie nawzajem wymieniając się kwitami. Będą się nawzajem uzupełniać Smile


RE: Reorganizacja - morski48 - 11-10-2012 20:59

(11-10-2012 18:19 )keyser soze napisał(a):  Ależ wcale wątek nie odbiega od tematu - niektórym się marzy reorganizacja w kierunku jaki znamy m.in. z Kroll'a i SamowolkiSmile

Choć może dobrze, że nie z SymetriiSmile))

Efekt z Symetrii jest na każdej PSG - jest jeden git (01), 2-4 frajerów do załatwiania spraw zleconych przez gita, a reszta jest jak banda pedofilów, których trzeba kopać w d... Big Grin


RE: Reorganizacja - chorazynowy - 13-10-2012 10:45

http://www.youtube.com/watch?v=gcPKgoXkSOE - proponuje to tylko z humanizacją Smile a tego nie http://www.youtube.com/watch?v=WQajWEgfo6g&feature=related Smile


RE: Reorganizacja - passengerLPG - 13-10-2012 12:39

wiem, że schodzimy z tematu ale w dobie reorganizacji powiem jedno http://www.youtube.com/watch?v=3qCO7BLJW8Q choć i ona mnie dotyczy będzie co będzie w razie czego przeniosę się do zakładu współczesnej filozofii.


RE: Reorganizacja - PlanetaX - 13-10-2012 13:41

Masa pierdół zero konkretu. Jak ktoś to z boku poczyta pomyśli że to forum dla 6-latków. Rozumiem potrzebę medialnego zaistnienia ale żeby to jeszcze wiązało się z jakąś spójną treścią choć w części powiązaną z tematem głównym. Kolejne wypowiedzi w stylu popkultury rodem z "Bravo girl" będą lądowały w koszu. Piszemy na temat a jak chcemy sobie popisać dla samego "pisania" tudzież wklejania "wartościowych" linków to zapraszam do "Hyde parku" w "Luźnych tematach". Tam sobie możecie poużywać...

Zagadnienie "Reorganizacji SG" jest tematem na tyle poważnym, że zaśmiecanie go (przynajmniej w stosunku do kolegów których ten temat w głównej mierze dotyczy) jest stanowczo nie na miejscu!!!!!! Dzięki za zrozumienieSmile

Pozdrawiam


RE: Reorganizacja - chorazynowy - 13-10-2012 14:54

http://www.youtube.com/watch?v=FOhISqo0Wbk - dobra niech reorganizacja zmierza w tą stronę i będzie oki, myślę że ta formacja to ma prawo istnieć, która oprócz zadań policyjnych, pełniła zadania obronne na granicy. Wg Ministra MSW,- SG nie będzie już dublować policji, wiec co? najlepiej rozwalić, a tak by miała drugie zadanie jak kiedyś Smile


RE: Reorganizacja - keyser soze - 13-10-2012 20:57

Jeeezzz, no way! no more brown shoes!


RE: Reorganizacja - realallo - 14-10-2012 14:22

Słusznie rzecze przedmówca pisząc, że temat zbacza z tytułu co do którego był powołany...trzeba by więc wrócić do tematu.
Tak więc od razu moje pytanie: Czy na tych reorganizowanych terenach według posiadanej przez każdego z was wiedzy znajdzie się ktoś kto wspomoże wschodnie rubieże RP?? / powyższe pozwoli mi na odebranie nadgodzin / a wam mam nadzieje pozwoli na powrót do tematu...