Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Reorganizacja - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Reorganizacja (/showthread.php?tid=267)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 14-10-2012 14:47

(14-10-2012 14:22 )realallo napisał(a):  Słusznie rzecze przedmówca pisząc, że temat zbacza z tytułu co do którego był powołany...trzeba by więc wrócić do tematu.
Tak więc od razu moje pytanie: Czy na tych reorganizowanych terenach według posiadanej przez każdego z was wiedzy znajdzie się ktoś kto wspomoże wschodnie rubieże RP?? / powyższe pozwoli mi na odebranie nadgodzin / a wam mam nadzieje pozwoli na powrót do tematu...
Na pierwszy ogień mają iść panny,kawalerowie oraz rozwodnicy bez zobowiązań.Jako samotni / samotne mają być brani pod uwagę ci którzy żyją w nieformalnych związkach pomimo że " są w wspólnym gospodarstwie.


RE: Reorganizacja - alien - 14-10-2012 16:46

Mimo, że Planetax sugerował, ze pojawiają się wypowiedzi nie zawierające żadnej merytorycznej treści w temacie to nadal znajdzie się ktoś - kto nie potrafi tego zrozumieć i dla podbicia licznika postów wywali niby jakąś śmieszną (dla niego samego) wypowiedź. Ogarnijcie się gdyż wystawiacie świadectwo wyłącznie sobie. Temat jest zbyt poważny aby próbować robić sobie jaja. Quasimodo1 - mam nadzieję, że dotarło.


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 14-10-2012 18:31

(14-10-2012 16:46 )alien napisał(a):  Mimo, że Planetax sugerował, ze pojawiają się wypowiedzi nie zawierające żadnej merytorycznej treści w temacie to nadal znajdzie się ktoś - kto nie potrafi tego zrozumieć i dla podbicia licznika postów wywali niby jakąś śmieszną (dla niego samego) wypowiedź. Ogarnijcie się gdyż wystawiacie świadectwo wyłącznie sobie. Temat jest zbyt poważny aby próbować robić sobie jaja. Quasimodo1 - mam nadzieję, że dotarło.
Kolego to jest info na serio - i z nikogo sobie jaj nie robię.


RE: Reorganizacja - alien - 14-10-2012 19:34

Trudno mi w to uwierzyć. Nie słyszałem o żadnej tego typu oficjalnej informacji. Ale jeśli taka była - to zwracam honor. Najbardziej interesuje mnie weryfikacja osób samotnych " w związkach".


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 14-10-2012 20:02

(14-10-2012 19:34 )alien napisał(a):  Najbardziej interesuje mnie weryfikacja osób samotnych " w związkach".

Dla skarbówki jesteś w wspólnym gospodarstwie , dla kadr OSG kawalerem lub panną .


RE: Reorganizacja - lenek - 14-10-2012 20:21

(14-10-2012 19:34 )alien napisał(a):  Trudno mi w to uwierzyć. Nie słyszałem o żadnej tego typu oficjalnej informacji. Ale jeśli taka była - to zwracam honor. Najbardziej interesuje mnie weryfikacja osób samotnych " w związkach".
Nikt tego nie napisze oficjalnie. Ale, żona zawsze może się poskarżyć. Konkubina najpierw musiałaby udowodnić swój status.
Zresztą wczuj się w rolę przełożonego - jeżeli nie miałbyś innych kryteriów do wyboru tylko socjalne to kogo wysłałbyś na wschód ?
Kawalera czy ojca czworga dzieci?
@quasimodo1 - z tą skarbówką to nie do końca - razem z konkubiną się nie opodatkujesz.


RE: Reorganizacja - alfonso - 14-10-2012 20:42

No proszę, to już "grupa 15+" nie powinna się czuć zagrożona Wink
Czy to ktoś znowu głupoty gada Wink


RE: Reorganizacja - artart100 - 14-10-2012 21:26

raczej głupoty moim zdaniem to czy ktoś dostanie propozycje czy nie nie będzie zależało od prostej zajeżności wolny czy nie trzeba przecież wziąść pod uwage choćby to czy ktoś jest lub nie jest plecakiem czy jest podpadnięty czy nie itp itd ......... a na końcu o tym czy ktoś pójdzie na wschód czy nie będzie decydował sam zainteresowany i tutaj wolni mają przewagę nad osobami w związkach łatwiej bedzie im podziękwać za pracę fakt faktem szykują się ciekawe czasy


RE: Reorganizacja - lenek - 14-10-2012 21:53

(14-10-2012 20:21 )lenek napisał(a):  Zresztą wczuj się w rolę przełożonego - jeżeli nie miałbyś innych kryteriów do wyboru tylko socjalne to kogo wysłałbyś na wschód ?
Kawalera czy ojca czworga dzieci?
@artart100, @alfonso - może warto czytać i środek zdania


RE: Reorganizacja - superSG - 14-10-2012 22:11

Tak sobie przypominam, jak schodziliśmy z granicy i przejść. Na GPK było za dużo ludzi, pamiętam,że w pierwszej kolejności proponowano przeniesienie się na lotniska ludzi, tkz. singli, bez obciążeń typu kredyt, czy żona dzieci. Oczywiście osoby były podpuszczane do przeniesienia się, że Unia, że lotniska to zawsze będą...itp . a jak jest teraz , sami widzimy. Mam 3 znajomych, którzy sa na Pyrzowicach, maja kredyty na 30 lat i wizję przenosin na wschód. Także być moze kryteria o kórych ktoś tam wspomina mogą być prawdziwe.


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 15-10-2012 06:05

(14-10-2012 20:42 )alfonso napisał(a):  No proszę, to już "grupa 15+" nie powinna się czuć zagrożona Wink
Czy to ktoś znowu głupoty gada Wink

Przy tej reorganizacji pokutuje myślenie że jak zabiorą się do tego to np w reorganizującej się PSG wszyscy którzy mają ponad 15 lat dostaną propozycję przenosin na wschód - wcale nie - rozmawiać będą tylko z funkami likwidowanych grup np granicznej,części logistycznej . Czy ty myślisz że będą przenosić funka 15+ z grupy cudzoziemców czy operacyjno-śledczej albo komendanta ,zcę ,kierownika grupy itd aby zrobić miejsce dla funkcjonariusza z grupy służby granicznej który jest młody stażem.


RE: Reorganizacja - chorazynowy - 15-10-2012 08:14

Jeśli ktoś jest kawalerem bądź panna, na jakiej podstawie ma on iść na wschód a inni nie?? Gdzie jest taki przepis? Zdaje mi się że to jest dyskryminacja życia prywatnego, wystarczy że się pójdzie do rzecznika praw obywatelski że panuje dyskryminacja w tej formacji, i dopiero bezie amba, całe rodziny pójda na wschód, skończyła sie komuna że wysyłali kawalerów najpierw , teraz równość obywatelska jest, wiec nie cieszyłbym się że ktoś ma żonę i on nie pódzie, po równo każdy pójdzie


RE: Reorganizacja - sap - 15-10-2012 12:12

Polecą alfabetycznie i po kłopocie.


RE: Reorganizacja - realallo - 15-10-2012 13:00

(15-10-2012 08:14 )chorazynowy napisał(a):  Jeśli ktoś jest kawalerem bądź panna, na jakiej podstawie ma on iść na wschód a inni nie?? Gdzie jest taki przepis? Zdaje mi się że to jest dyskryminacja życia prywatnego, wystarczy że się pójdzie do rzecznika praw obywatelski że panuje dyskryminacja w tej formacji, i dopiero bezie amba, całe rodziny pójda na wschód, skończyła sie komuna że wysyłali kawalerów najpierw , teraz równość obywatelska jest, wiec nie cieszyłbym się że ktoś ma żonę i on nie pódzie, po równo każdy pójdzie
Nigdy jeszcze nie zdarzyło się by każdemu "dogodzili"...skoro każdy z tych co służą na reorganizowanych terenach nie chce służyć na wschodniej rubieży to nie liczyłbym na jego miejscu na to,że wezmą wszystkich a jego zostawią...już w tej chwili myślałbym o rozmowach z rodzinami, zmianie pracy lub ewentualnie służby.


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 15-10-2012 13:30

(15-10-2012 12:12 )sap napisał(a):  Polecą alfabetycznie i po kłopocie.
Listy proskrypcyjne ?


RE: Reorganizacja - Huzar - 16-10-2012 00:48

(15-10-2012 12:12 )sap napisał(a):  Polecą alfabetycznie i po kłopocie.

Osoby mające nazwiska na A- Augustów, B- Bobrowniki, C- Czeremcha, itd. Wink Słodko nie będzie... ale nie ma co dramatyzować....


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 16-10-2012 07:47

Na razie 01 PSG układają "na papierze " nowe struktury etatowe swoich placówek , problemu nie ma gdy w PSG jest przybliżona ilość funkcjonariuszy do nowego etatu 45-60 lub 75+ - 95+ . Póżniej poczeka to na zatwierdzenie "góry " .


RE: Reorganizacja - August - 16-10-2012 08:54

W całym tym dokumencie o reorganizacji nie doczytałem się zmian w funkcjonowaniu ośrodków szkoleniowych. Może na temat naszych "Uniwersytetów" jest dodatkowe opracowanie? Nie wyobrażam sobie, że dokonuje się zmian w Placówkach i Oddziałach SG a ośrodki szkoleń funkcjonują po staremu.


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 16-10-2012 10:29

(16-10-2012 08:54 )August napisał(a):  W całym tym dokumencie o reorganizacji nie doczytałem się zmian w funkcjonowaniu ośrodków szkoleniowych. Może na temat naszych "Uniwersytetów" jest dodatkowe opracowanie? Nie wyobrażam sobie, że dokonuje się zmian w Placówkach i Oddziałach SG a ośrodki szkoleń funkcjonują po staremu.
Cięcia w Ośrodkach Szkolenia SG chyba też będą nieuniknione - łącznie w trzech Ośrodkach SG zatrudnionych jest ponad 800 funkcjonariuszy na niecałe 15 tysięcy funkcjonariuszy SG co jest istnym kuriozum w porównaniu z policją gdzie w Ośrodkach Szkoleń zatrudnionych jest 823 funkcjonariuszy na 97 tysięcy funkcjonariuszy policji.


RE: Reorganizacja - smog - 16-10-2012 16:42

quasimodo1 a skąd taka liczba? z tego co wiem to w Kętrzynie pracuje ok 150 funkcjonariuszy jak nie mniej, to oznacza, że Koszalin plus Lubań to 650 funkcjonariuszy. Nie chce mi się wierzyć w tą liczbę ponad 800.