Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Reorganizacja - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Reorganizacja (/showthread.php?tid=267)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Reorganizacja - straznik123 - 20-10-2012 21:02

(20-10-2012 20:14 )quasimodo1 napisał(a):  W jednym się zgodzę przyjmowali nowych na Ławicę - ale jeszcze była KB a "biznesmeni " dopiero co forsowali nową ustawę dot.lotnisk.
Na Ławice przez ostatnie lata tak duzo nie przyjeto ludzi. Teraz w pazdzierniku przyszlo ok 30 nowych osob i sie nagle okazalo, ze stan etatowy trzeba bedzie okroic o jakies 45 osob. Po co bylo to przyjecie skoro teraz trzeba bedzie ludzi przenosic? Ciekawe tylko kogo rusza, mlodych czy starych kuweciarzy.


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 20-10-2012 23:37

(20-10-2012 21:02 )qualin napisał(a):  
(20-10-2012 20:14 )quasimodo1 napisał(a):  W jednym się zgodzę przyjmowali nowych na Ławicę - ale jeszcze była KB a "biznesmeni " dopiero co forsowali nową ustawę dot.lotnisk.
Na Ławice przez ostatnie lata tak duzo nie przyjeto ludzi. Teraz w pazdzierniku przyszlo ok 30 nowych osob i sie nagle okazalo, ze stan etatowy trzeba bedzie okroic o jakies 45 osob. Po co bylo to przyjecie skoro teraz trzeba bedzie ludzi przenosic? Ciekawe tylko kogo rusza, mlodych czy starych kuweciarzy.

I tylko praktycznie przyjmowano osoby na Ławicę . Wyjątki stanowiły "wyjątki" w ilości jednej, dwóch, trzech osób na inne placówki odrzańskie czy nyskie.


RE: Reorganizacja - lenek - 21-10-2012 10:29

(21-10-2012 06:50 )lejdis74@wp.pl napisał(a):  Zostawią młodych tych co przyjmowali choc juz bylo wiadomo ze formacje beda odchudzac, mlode wilczki sie wycwanily okopaly po trupach do celu, znam kilka takich jedna 1,20 w kapeluszu podprowadzila biurko kolezance z pokoju kiedy tamta byla na opiece na chore dziecko jak ja przyjmowali kilka lat temu to cale kadry chuczaly czy wyzszych nie bylo a teraz co taka zostanie biurkowa a ja wylece choc i zielona i straznice i gpk przezylem i dalej sluze w terenie
1. Reorganizacja służy do cichego pozbycia się "elementów pyskujących", nierobów, zagrażających 01, kapusiów oraz haremu byłych 01 PSG. Proporcje zależą od "osobowości" Smile 01.
Jeżeli nie łapiesz się do żadnej z tych grup idź do starego na rozmowę. Nic to nie kosztuje - a możesz zawsze coś wywalczyć.
2. Wzrost nie ma nic do przydatności w formacji (najczęściej), a doświadczenie z zielonej jest dobrym argumentem do przeniesienia na wschód. Więc zawsze waż argumenty.
3. Jeżeli nawet zostaniesz przeniesiony na wschód to przecież na Ławicy nie pracują dożywotnio i co roku będzie ktoś odchodził. Utrzymując kontakty masz szansę na rollback.
4. Myślę, że w Poznaniu bez problemu znajdziesz robotę u niebieskich.
5. Głowa do góry i samemu podejmuj walkę, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.


RE: Reorganizacja - stara klata - 21-10-2012 10:41

nieźle...., ja też chyba odejdę bo muszę, ale nie chcę Sad


RE: Reorganizacja - EOD - 21-10-2012 11:07

Witam
[align=justify]W kwestii PSG Poznań - Ławica to wydaje się, że Panowie z Krosna O. przespali zmiany w regulacjach prawnych. Należy powiedzieć, że przyjęcie do PSG 29 funkcjonariuszy w okresie kiedy już było wiadome, że kontrola bezpieczeństwa przejdzie na rzecz zarządzającego lotniskiem, była skrajnie nieodpowiedzialną decyzją. Przypomnę, że Komendant Główny podpisał 3.10.2011r. Koncepcję w sprawie Nadzoru, który miał wprowadzić dwa etapy 40 funkcjonariusz (okrojony do 35) i II etap do 20 funkcjonariuszy. Ta słynna 30 została przyjęta w grudniu 2011r., kiedy już wszystko było wiadomo. Po co, chyba na te słynne EURO. Dzisiaj chodzą słuchy, że przyszli do PSG aby się przywitać, a za 3-6 miesięcy pójdą na rubież wschodnią ( chyba , że połowa się zwolni ). Pytań nasuwa się wiele ale w dobie kryzysu, braku awansów na stanowiskach dla funkcjonariuszy długoletnim stażem, zaniżanych dodatkach służbowych - po co ktoś podjął taką decyzję. Czy tak trudno umieć przewidywać, patrzeć szerszym spojrzeniem, przecież to nic nie boli - tylko trzeba mieć moc i ja.a.
Teraz jest problem - 45 funkcjonariuszy jest za dużo i będzie się wręczać rozkazy na wschód. Kto będzie miał większego garba to pozostanie, może uda mu się przenieść do Ośrodka w Krośnie lub do najlepszej Placówki w Polsce tj. w Kaliszu.
Reasumując ta Placówka i tak ma szczęście, ponieważ w stosunku do innych lotniczych przejść nie miała struktur zbyt dużych. Pion bezpieczeństwa wiecznie nieukopletowany został na koniec uzupełniony - po prostu cud. Obserwując obecną sytuację to największy problem to brak wiedzy na temat docelowych struktur oraz brak informacji ze strony przełożonych. Zmieniające się koncepcje tylko to wszystko pogarszają. Na stanowiskach wykonawczych mówi się tylko o reorganizacji i każdy się zastanawia na kogo padnie blady strach. Nikt nie chce powiedzieć jak to wszystko będzie przeprowadzone, czy ktoś z kimś będzie rozmawiał, czy wszystko odbędzie z dnia na dzień - w piątek dostajesz rozkaz w poniedziałek np.: PSG Korczowa.
Po prostu czeski film... .

(21-10-2012 10:29 )lenek napisał(a):  
(21-10-2012 06:50 )lejdis74@wp.pl napisał(a):  Zostawią młodych tych co przyjmowali choc juz bylo wiadomo ze formacje beda odchudzac, mlode wilczki sie wycwanily okopaly po trupach do celu, znam kilka takich jedna 1,20 w kapeluszu podprowadzila biurko kolezance z pokoju kiedy tamta byla na opiece na chore dziecko jak ja przyjmowali kilka lat temu to cale kadry chuczaly czy wyzszych nie bylo a teraz co taka zostanie biurkowa a ja wylece choc i zielona i straznice i gpk przezylem i dalej sluze w terenie
1. Reorganizacja służy do cichego pozbycia się "elementów pyskujących", nierobów, zagrażających 01, kapusiów oraz haremu byłych 01 PSG. Proporcje zależą od "osobowości" Smile 01.
Jeżeli nie łapiesz się do żadnej z tych grup idź do starego na rozmowę. Nic to nie kosztuje - a możesz zawsze coś wywalczyć.
2. Wzrost nie ma nic do przydatności w formacji (najczęściej), a doświadczenie z zielonej jest dobrym argumentem do przeniesienia na wschód. Więc zawsze waż argumenty.
3. Jeżeli nawet zostaniesz przeniesiony na wschód to przecież na Ławicy nie pracują dożywotnio i co roku będzie ktoś odchodził. Utrzymując kontakty masz szansę na rollback.
4. Myślę, że w Poznaniu bez problemu znajdziesz robotę u niebieskich.
5. Głowa do góry i samemu podejmuj walkę, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Zgadzam się z kolegą u niebieski na pewno, a u zielonych to najszybciej za może 5 - 10 - 15 lat.


RE: Reorganizacja - alien - 21-10-2012 12:49

(20-10-2012 21:02 )qualin napisał(a):  Na Ławice przez ostatnie lata tak duzo nie przyjeto ludzi. Teraz w pazdzierniku przyszlo ok 30 nowych osob i sie nagle okazalo, ze stan etatowy trzeba bedzie okroic o jakies 45 osob. Po co bylo to przyjecie skoro teraz trzeba bedzie ludzi przenosic? Ciekawe tylko kogo rusza, mlodych czy starych kuweciarzy.
Nie pomyliłeś czegoś? Rożne rzeczy widziałem w SG ale uwierzyć nie mogę w to aby przyjęto 30 ludzi i prawie jednocześnie podjęto decyzję redukcji o 45. Gdyby tak było to chyba musiałaby wkroczyć NIK.


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 21-10-2012 14:04

(21-10-2012 11:07 )EOD napisał(a):  , może uda mu się przenieść do Ośrodka w Krośnie lub do najlepszej Placówki w Polsce tj. w Kaliszu.

Radzę kuć żelazo póki gorące - mają na razie niedobór etatowy - do 45 funkcjonariuszy brakuje im jeszcze 16 .


RE: Reorganizacja - sodc - 21-10-2012 20:26

(21-10-2012 14:04 )quasimodo1 napisał(a):  
(21-10-2012 11:07 )EOD napisał(a):  , może uda mu się przenieść do Ośrodka w Krośnie lub do najlepszej Placówki w Polsce tj. w Kaliszu.

Radzę kuć żelazo póki gorące - mają na razie niedobór etatowy - do 45 funkcjonariuszy brakuje im jeszcze 16 .

Co do służby w Ośrodku to potwierdzam sa braki w ludziach. Ale zapewniam miodu tam nie ma, grupy w wiekszości 2, Praca w systemie zmianowym 12 h polega na nadzorowaniu i doprowadzaniu cudzoziemców.
Jak nie będziesz pyskował i slepo wykonywał polecenia to nawet możesz liczyć na nagrody. Oj zapomniałbym Żadnych zwolnień lekarskich i problemów rodzinnych typu opieka na dziecko bo góra strasznie tego nie lubi i wszystko notuje.


RE: Reorganizacja - keyser soze - 21-10-2012 20:33

Co do opieki nad dzieckiem to wszędzie teraz góra dostała sraczki - zliczają nawet słupki kto ile był na takim zwolnieniu<rotfl>

Co do reorganizacji, to szkoda mi naszych, ale do licha, od pięciu lat wiadomo było, że będą nas ciąć na wewnętrznych. Pięć lat to spory okres czasu na przemyślenie dalszej życiowej drogi.
Ale i tak bym nie panikował, bo sądzę, że pozwolą chłopakom przejść do psiarni, tam też brakuje ludzi do czarnej roboty, a nawet politycy nie są na tyle głupi by puścić tylu chłopa do cywila i bulić im emki - za dużo kasy na to by poszło.
Głowa do góry, milicja ma takie braki, że weźmie wszystkich.


RE: Reorganizacja - sodc - 21-10-2012 20:58

(21-10-2012 20:33 )keyser soze napisał(a):  Co do opieki nad dzieckiem to wszędzie teraz góra dostała sraczki - zliczają nawet słupki kto ile był na takim zwolnieniu<rotfl>

Co do reorganizacji, to szkoda mi naszych, ale do licha, od pięciu lat wiadomo było, że będą nas ciąć na wewnętrznych. Pięć lat to spory okres czasu na przemyślenie dalszej życiowej drogi.
Ale i tak bym nie panikował, bo sądzę, że pozwolą chłopakom przejść do psiarni, tam też brakuje ludzi do czarnej roboty, a nawet politycy nie są na tyle głupi by puścić tylu chłopa do cywila i bulić im emki - za dużo kasy na to by poszło.
Głowa do góry, milicja ma takie braki, że weźmie wszystkich.

Dlaczego nie przemyslano tam na górze koncepcji reorganizacji jaka zaistniała chociażby w niemieckiej Bundesgrenzschutz na Bundespolizei, Nie byloby sraczki ewakuacyjnej, ludzie nie stawaliby na głowie aby dokonać przejścia z SG do Policji. Wszystko mogło być naturalnie przekształcone. Wiadomo, że jakaś część musiałaby poddać się alokacji. le zapchanoby dziury w Policji a i ludzie byliby spokojniejsi. Wówczas to po przekształceniu można byłoby wyodrębnic fachowców do pracy w pionach cudzoziemców onad ochroną ich w Ośrodkach. Ale cóż. Lepiej ludzi straszyć, poniewierać, pozbywać się wykwalifikowanej kadry na rzecz niedoświadczonych i niedouczonych młodych wilczków. I nie mam tu na myśli wykształcenia.


RE: Reorganizacja - lenek - 21-10-2012 21:18

1. Trzeba byłoby sięgnąć do prehistorii czyli 2003-4 roku, kiedy zapadła klamka związana z UE i Schengen.
2. Obecna reorganizacja odpowiada tej wcześniejszej BGS-u gdy polececiały im granice zachodnie. Późniejsza to już kosmetyka.
3. Kasa gefrajtra BGS-u pozwalała mu na w miarę bezstresową migrację. I to jest podstawowy problem. Jeżeli ludzie mieliby finanse i szanse na pracę żony - w większości wypadków poddawali by się procesowi migracji na wschód.
4. Popieram zdanie keyera - było 5 lat na przemyślenia. Znam takich, którzy tego czasu nie zmarnowali.


RE: Reorganizacja - sodc - 21-10-2012 21:32

(21-10-2012 21:18 )lenek napisał(a):  1. Trzeba byłoby sięgnąć do prehistorii czyli 2003-4 roku, kiedy zapadła klamka związana z UE i Schengen.
2. Obecna reorganizacja odpowiada tej wcześniejszej BGS-u gdy polececiały im granice zachodnie. Późniejsza to już kosmetyka.
3. Kasa gefrajtra BGS-u pozwalała mu na w miarę bezstresową migrację. I to jest podstawowy problem. Jeżeli ludzie mieliby finanse i szanse na pracę żony - w większości wypadków poddawali by się procesowi migracji na wschód.
4. Popieram zdanie keyera - było 5 lat na przemyślenia. Znam takich, którzy tego czasu nie zmarnowali.
Drodzy koledzy. Według mnie 5 lat to także odpowiedni czas na podjecie decyzji i poprowadzenie swojego życia w taki sposób aby teraz nie zostać zaskoczonym koniecznością zmiany miejsca pełnienia slużby a co za tym i miejsca zamieszkania. Jednak warto nadmienić, iż nie tylko nasze zdanie sie tu liczy a rónież i zdanie naszych żon, mężów, partnerów. Oni w większości mają pracę. Przeniesienie do innego miasta a tym bardziej tak odległego potrafi sparalizować. Jak zostawić to już poukładane życie. A jak tam sie nam nie powiedzie to co? Innym faktem jest to, że kiedyś np. ja sam mówiłem aby tylko do 15 lat i koniec z tą SG. Gdyby wówczas mnie przenieśli zawsze glośno mówiłem że ten okres na wschodzie to na szelkach ....... Ale co 15 walnęło a ja nadal chcialem pracować w SG. Na dzień dzisiejszy w przypadku podsunięcia mi rozkazu o przeniesieniu odejdę ze służby bo jestem w tej " konfortowej " sytuacji że osiągnąłem juz wiek emerytalny. Ale co maja powiedzieć moi mlodsi koledzy. Kilkakrotnie zapewniano ich, że slużba w Ośrodku to na 100 % i nie mają czego sie obawiać. Ale... Wlaśnie zawsze bylo to ale..... Pojawia sie garbaci i ten młody zostanie tak wyh.... y że obudzi sie np. na PSG Korczowa. Odmówi? Nie bo bedzie chciał nadal pracować. Odejdzie? Nie bo np. brakuje mu kilka lat do emki. I TU NAS MAJĄ.


RE: Reorganizacja - vasco - 21-10-2012 22:03

To czekamy kiedy się zacznie tzw. 'wyścig szczurów'. U mnie w PSG jest ponad 130 ludzi, a ma zostać 60-ciu wg planów reorganizacyjnych. Słuchy krążą: ci co maja 'nabyte' prawa oraz ci co mało 'wnoszą' - przysłowiowy kwit i na wschód, a reszta będzie tworzyć 'nowe' struktury PSG. Pocieszającym faktem jest to, że nikt nie będzie zwracał uwagi czy ktoś ma rodzinę, dom, interes, tylko będziemy traktowani po równo (obym się nie mylił). Jeśli chodzi o PSG to większość stanowią 'biura' i przypuszczam, że większość placówek tak ma i tu będzie 'płacz'. Cóż oby wcześniej powiadomili ludzi, żeby człowiek podjął jakąś decyzje...


RE: Reorganizacja - sodc - 21-10-2012 22:07

(21-10-2012 22:03 )vasco napisał(a):  To czekamy kiedy się zacznie tzw. 'wyścig szczurów'. U mnie w PSG jest ponad 130 ludzi, a ma zostać 60-ciu wg planów reorganizacyjnych. Słuchy krążą: ci co maja 'nabyte' prawa oraz ci co mało 'wnoszą' - przysłowiowy kwit i na wschód, a reszta będzie tworzyć 'nowe' struktury PSG. Pocieszającym faktem jest to, że nikt nie będzie zwracał uwagi czy ktoś ma rodzinę, dom, interes, tylko będziemy traktowani po równo (obym się nie mylił). Jeśli chodzi o PSG to większość stanowią 'biura' i przypuszczam, że większość placówek tak ma i tu będzie 'płacz'. Cóż oby wcześniej powiadomili ludzi, żeby człowiek podjął jakąś decyzje...

Tylko kolego kawaler czy też panienka napewno szybciej się zaaklimatyzuje w nowym miejscu niż żonkoś czy też mężatka. Choć i to nie jest do końca pewne. Przypomnijcie sobie kto najbardziej imprezował będąc na kursach czy też szkoleniach w Kętrzynie czy też Koszalinie.


RE: Reorganizacja - artart100 - 21-10-2012 22:08

mnie nie mają - brakuje 5 lat i jak dostane propozycje odejde do cywila ważniejsza dla mnie jest rodzina zresztą od jakiegoś czasu nie utożsamiam się z tą całą SG ot takie harcerstwo dla dorosłych.


RE: Reorganizacja - sodc - 21-10-2012 22:10

(21-10-2012 22:08 )artart100 napisał(a):  mnie nie mają - brakuje 5 lat i jak dostane propozycje odejde do cywila ważniejsza dla mnie jest rodzina zresztą od jakiegoś czasu nie utożsamiam się z tą całą SG ot takie harcerstwo dla dorosłych.

Oby nie były to puste slowa.


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 21-10-2012 22:11

(21-10-2012 20:26 )sodc napisał(a):  
(21-10-2012 14:04 )quasimodo1 napisał(a):  
(21-10-2012 11:07 )EOD napisał(a):  , może uda mu się przenieść do Ośrodka w Krośnie lub do najlepszej Placówki w Polsce tj. w Kaliszu.

Radzę kuć żelazo póki gorące - mają na razie niedobór etatowy - do 45 funkcjonariuszy brakuje im jeszcze 16 .

Co do służby w Ośrodku to potwierdzam sa braki w ludziach. Ale zapewniam miodu tam nie ma, grupy w wiekszości 2, Praca w systemie zmianowym 12 h polega na nadzorowaniu i doprowadzaniu cudzoziemców.
Jak nie będziesz pyskował i slepo wykonywał polecenia to nawet możesz liczyć na nagrody. Oj zapomniałbym Żadnych zwolnień lekarskich i problemów rodzinnych typu opieka na dziecko bo góra strasznie tego nie lubi i wszystko notuje.

Miałem na myśli PSG Kalisz.


RE: Reorganizacja - uznamczyk - 21-10-2012 22:14

a coś nie tak z PSG KALISZ ?


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 21-10-2012 22:22

(21-10-2012 22:14 )uznamczyk napisał(a):  a coś nie tak z PSG KALISZ ?

Czytaj dokładnie posty wyżej. Nowy etat PSG Kalisz to 45 funkcjonariuszy a na razie zatrudnionych jest 29 funków czyli jeszcze 16 wakatów - to już chyba lepsze niż wycieczka kilkaset kaemów dalej.


RE: Reorganizacja - lenek - 21-10-2012 22:28

(21-10-2012 22:08 )artart100 napisał(a):  zresztą od jakiegoś czasu nie utożsamiam się z tą całą SG ot takie harcerstwo dla dorosłych.
Z takim podejściem ... to nawet dobrze, że chcesz odejść ze służby. Życzę pracodawcy, który zapewni Ci utożsamianie się z jego firmą.