Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Reorganizacja - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Reorganizacja (/showthread.php?tid=267)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Reorganizacja - głosmój - 26-01-2013 11:07

Jak utrzymać przewagę nad służbami kadrowymi, patrz przełożonymi i być jeśli do tego dojdzie być przeniesionym na rozkaz z urzędu, a nie na własna prośbę?


RE: Reorganizacja - artart100 - 26-01-2013 11:41

42 ust 2 pkt 7 mysle że z tego będą korzystać dodatkowo mając na uwadze art 42 ust 4 można zasilić pośredniak już następnego dnia po likwidacji placówki lub zmniejszenia stanu etatowego. Tak czy siak idą wesołe czasy choć osobiście myśle że nie będzie aż tak żle wszystko żależy ilu złamią bo w przypadku zwolnienia każdego z nas muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami w formie odpraw oraz co ważne kosztów ZUS


RE: Reorganizacja - PlanetaX - 26-01-2013 11:56

(26-01-2013 11:41 )artart100 napisał(a):  42 ust 2 pkt 7 mysle że z tego będą korzystać dodatkowo mając na uwadze art 42 ust 4 można zasilić pośredniak już następnego dnia po likwidacji placówki lub zmniejszenia stanu etatowego. Tak czy siak idą wesołe czasy choć osobiście myśle że nie będzie aż tak żle wszystko żależy ilu złamią bo w przypadku zwolnienia każdego z nas muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami w formie odpraw oraz co ważne kosztów ZUS

..jeżeli przeniesienie funkcjonariusza do innej jednostki lub na niższe stanowisko nie jest możliwe;

Musiałby być spełniony warunek 100% ukompletowania wszystkich jednostek organizacyjnych SG na terenie RP. Jeśli będzie choć jeden etat wolny i nam się go nie zaproponuje to ta przesłanka formalnie nie zachodzi.


RE: Reorganizacja - artart100 - 26-01-2013 12:34

nie zgodze się wrunek o którym mowa zachodzi również jeżeli odmówie przeniesienia wtedy w sposób oczywisty przeniesienie mnie do innej jednostki nie jest możliwe a więc warunek spełniony


RE: Reorganizacja - PlanetaX - 26-01-2013 12:46

(26-01-2013 12:34 )artart100 napisał(a):  nie zgodze się wrunek o którym mowa zachodzi również jeżeli odmówie przeniesienia wtedy w sposób oczywisty przeniesienie mnie do innej jednostki nie jest możliwe a więc warunek spełniony

Jednak propozycję dostaniesz a, że z niej nie skorzystasz to już Twoja indywidualna decyzja. Chyba nie wyobrażasz sobie, że ktoś zachowa Ciebie na stanowisku gdy jednostka organizacyjna w której się służy przestanie istnieć? Zresztą zdecydowana większość (a może nawet wszyscy?) f-sze SG wstępując do formacji podpisywali tzw. "lojalnościówkę" mówiącą o tym, że godzą się z faktem, iż w każdej chwili mogą być przeniesieni w każde inne miejsce w kraju.


RE: Reorganizacja - artart100 - 26-01-2013 13:02

ja nie podpisywałem więc jestem do przodu, nie wiadomo jak to będzie w praktyce wyglądać ale wydaje mi się że kolejność będzie taka rozmowy kadrowe (zachęty zastraszanie itp) póżniej przyjdą rozkazy dla tych co na ochotnika to ok natomast dla tych co powiedzą że się nigdzie nie wybierają (w tym i ja) zaczną się schody bo coś z gościem trzeba zrobić ostecznie również mogą dostać rozkazy do miejsca X i wtedy juz mamy do czynienia z KPA i całą z tym związaną zabawą w odwołnia itp. myslę jednak że w przypadku deklaracji że się nigdzie nie wybieram zostanie to pisemnie potwierdzone a przynajmniej tak będą ONI wymagać i wtedy 42 ust 2 pkt 7 jak najbardziej, tak będzie najłatwiej.


RE: Reorganizacja - niepokorny - 26-01-2013 13:14

Wydaje mi się, że nie do końca dobrze myślicie jeżeli chodzi o "przenosiny na własną prośbę". Przerabialiśmy ten temat niedawno na okęciu w związku ze zmniejszeniem stanu osobowego grupy odpowiedzialnej za kontrolę bezpieczeństwa. U nas też przełożeni proponowali by samemu szukać sobie dobrej miejscówki (tzn. przenosić się na własną prośbę) w innych grupach bo potem komendant będzie rozsyłał jak leci i może zdarzyć się, że funkcjonariusz nie trafi do takiej roboty która mu odpowiada.
Dlatego może warto zastanowić się, czy nie przenieść się na własną prośbę niż potem obudzić się z ręką w nocniku i wylądować w jakimś syfie. Ewentualnie po cichu dogadać się z kadrami by przenieśli funkcjonariusza z urzędu ale tam gdzie on zaproponuje.
Są to tylko moje przemyślenia. Każdy zrobi jak uważa. Każdy jest kowalem swego losu.


RE: Reorganizacja - PlanetaX - 26-01-2013 13:22

(26-01-2013 13:14 )niepokorny napisał(a):  Wydaje mi się, że nie do końca dobrze myślicie jeżeli chodzi o "przenosiny na własną prośbę". Przerabialiśmy ten temat niedawno na okęciu w związku ze zmniejszeniem stanu osobowego grupy odpowiedzialnej za kontrolę bezpieczeństwa. U nas też przełożeni proponowali by samemu szukać sobie dobrej miejscówki (tzn. przenosić się na własną prośbę) w innych grupach bo potem komendant będzie rozsyłał jak leci i może zdarzyć się, że funkcjonariusz nie trafi do takiej roboty która mu odpowiada.
Dlatego może warto zastanowić się, czy nie przenieść się na własną prośbę niż potem obudzić się z ręką w nocniku i wylądować w jakimś syfie. Ewentualnie po cichu dogadać się z kadrami by przenieśli funkcjonariusza z urzędu ale tam gdzie on zaproponuje.
Są to tylko moje przemyślenia. Każdy zrobi jak uważa. Każdy jest kowalem swego losu.

Oczywiście ja też bym wolał sam decydować gdzie mnie przeniosą a nie być przenoszonym z urzędu. Tu po prostu chodzi o osoby, które czegoś takiego nie zrobią. Moim zdaniem skala tych przenosin jest na tyle duża, że można negocjować z MSW aby traktowano przenosiny "na własną prośbę" z jednostek likwidowanych bądź okrajanych jako przenosiny "z urzędu" z racji ich nieuchronności. Czyli osoba chcąc, nie chcąc i tak będzie musiała się gdzieś przenieść kwestia tego aby mogła to zrobić na jak najlepszych warunkach.


RE: Reorganizacja - xyz45 - 26-01-2013 13:32

Panowie większość z takich jak ja z co mają rok lub dwa do emerytury w ostateczności pogodziła się, że będą musieli ten okres odsłużyć w innej jednostce gdzieś na wschodzie. Jednak powtarzam po raz kolejny,że KG wraz z stroną rządową chcą nas brzydko mówiąc „wydymać”. Przenosiny mają odbywać się na własną prośbę a nie z urzędu, pomimo że co innego wielokrotnie, publicznie mówił komendant główny oraz minister. W necie można znaleźć mnóstwo wypowiedzi KG i ministra na ten temat!!! Widać teraz że too było pod publikę!!!

Pytam się więc gdzie są w tym momencie związki zawodowe?????

Ustawa o SG reguluje w jakich przypadkach można zwolnić funkcjonariusza! W tym momencie przy zapowiadanej reorganizacji można zastosować tylko Art. 45. ust. 2. pkt 7(rozformowania jednostki organizacyjnej, w której funkcjonariusz pełni służbę, lub zmniejszenia jej stanu etatowego, jeżeli przeniesienie funkcjonariusza do innej jednostki lub na niższe stanowisko nie jest możliweWink, Każda inny powód zwolnienia będzie niezgodny z prawem. Ustawę stosuje się wprost a nie dopasowuje do swoich celów! Zwalniając z powyższego art. strona służbowa zobowiązana jest przedstawić nam propozycję wolnego etatu w innej jednostce organizacyjnej! (a jak wszędzie odtrąbiono jest tych etatów 1700) W przypadku przeniesienia do innej jednostki stosując Art. 45. ust. 2. pkt 7 powinno to się odbyć z urzędu! Każde inne zachowanie strony służbowej jest niezgodne z prawem! W przypadku zmuszania ludzi do pisania próśb o przeniesienie a nie respektowania naszych praw należy wnosić pozwy do Sądu. Zawsze może to być pozew zbiorowy ponieważ sytuacją będzie dotyczyła wielu funków!!!


RE: Reorganizacja - morski48 - 26-01-2013 16:57

(26-01-2013 12:46 )PlanetaX napisał(a):  
(26-01-2013 12:34 )artart100 napisał(a):  nie zgodze się wrunek o którym mowa zachodzi również jeżeli odmówie przeniesienia wtedy w sposób oczywisty przeniesienie mnie do innej jednostki nie jest możliwe a więc warunek spełniony

Jednak propozycję dostaniesz a, że z niej nie skorzystasz to już Twoja indywidualna decyzja. Chyba nie wyobrażasz sobie, że ktoś zachowa Ciebie na stanowisku gdy jednostka organizacyjna w której się służy przestanie istnieć? Zresztą zdecydowana większość (a może nawet wszyscy?) f-sze SG wstępując do formacji podpisywali tzw. "lojalnościówkę" mówiącą o tym, że godzą się z faktem, iż w każdej chwili mogą być przeniesieni w każde inne miejsce w kraju.

Słynna strona 6 ankiety!


RE: Reorganizacja - lenek - 26-01-2013 17:58

(26-01-2013 13:32 )xyz45 napisał(a):  Przenosiny mają odbywać się na własną prośbę a nie z urzędu, pomimo że co innego wielokrotnie, publicznie mówił komendant główny oraz minister.
Na podstawie jakich przesłanek sądzisz, że nie dostaniesz przeniesienia z urzędu?
(26-01-2013 13:32 )xyz45 napisał(a):  Pytam się więc gdzie są w tym momencie związki zawodowe?????
Nie bój, nie bój ogarniają tryby Smile


RE: Reorganizacja - waldisg - 26-01-2013 20:51

Oczywiście ogarniają .... swoje tryby, swoje stołki itd, itp ...


RE: Reorganizacja - maluch - 26-01-2013 23:08

(26-01-2013 13:32 )xyz45 napisał(a):  Panowie większość z takich jak ja z co mają rok lub dwa do emerytury w ostateczności pogodziła się, że będą musieli ten okres odsłużyć w innej jednostce gdzieś na wschodzie. Jednak powtarzam po raz kolejny,że KG wraz z stroną rządową chcą nas brzydko mówiąc „wydymać”. Przenosiny mają odbywać się na własną prośbę a nie z urzędu, pomimo że co innego wielokrotnie, publicznie mówił komendant główny oraz minister. W necie można znaleźć mnóstwo wypowiedzi KG i ministra na ten temat!!! Widać teraz że too było pod publikę!!!

Pytam się więc gdzie są w tym momencie związki zawodowe?????

Ustawa o SG reguluje w jakich przypadkach można zwolnić funkcjonariusza! W tym momencie przy zapowiadanej reorganizacji można zastosować tylko Art. 45. ust. 2. pkt 7(rozformowania jednostki organizacyjnej, w której funkcjonariusz pełni służbę, lub zmniejszenia jej stanu etatowego, jeżeli przeniesienie funkcjonariusza do innej jednostki lub na niższe stanowisko nie jest możliweWink, Każda inny powód zwolnienia będzie niezgodny z prawem. Ustawę stosuje się wprost a nie dopasowuje do swoich celów! Zwalniając z powyższego art. strona służbowa zobowiązana jest przedstawić nam propozycję wolnego etatu w innej jednostce organizacyjnej! (a jak wszędzie odtrąbiono jest tych etatów 1700) W przypadku przeniesienia do innej jednostki stosując Art. 45. ust. 2. pkt 7 powinno to się odbyć z urzędu! Każde inne zachowanie strony służbowej jest niezgodne z prawem! W przypadku zmuszania ludzi do pisania próśb o przeniesienie a nie respektowania naszych praw należy wnosić pozwy do Sądu. Zawsze może to być pozew zbiorowy ponieważ sytuacją będzie dotyczyła wielu funków!!!

Najbardziej podoba mi się stwierdzenie
Cytat:Pytam się więc gdzie są w tym momencie związki zawodowe?????

Jeżeli jesteś w związkach to działaj zaproponuj - najlepiej na piśmie rozwiązanie sprawy a twój przewodniczący przedstawi sprawę piętro wyżej
Oczywiście piszę trochę pogardliwie
Ale tylko po to aby zmobilizować Was do działania
Nie ma na co czekać trzeba się spotkać i wypracować najlepszą linię obrony/działania/postaw
Tu właśnie zadziała tylko wspólne przemyślane i dopracowane działanie
Trzymam za was kciuki wierząc że dokonacie przełomu


RE: Reorganizacja - quasimodo1 - 28-01-2013 21:41

Pikietowali w obronie OSG http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/likwidacja-kosg-to-glupia-decyzja-bedziemy-walczyc-do-konca,43229#.UQbgPmdHfAQ


RE: Reorganizacja - straznik123 - 30-01-2013 21:13

Podobno do MOSGu ma przyjsc jakas czesc funkow z Nowego Sacza.
Wiec sa jakies alternatywy poza wschodem dla tych co pracowac chca nadal.


RE: Reorganizacja - komar13 - 30-01-2013 22:07

qualin chyba jaja sobie robisz aleś mnie rozbawił - muszę ściągnąć kierpce i założyć gumowce ;-). Niedługo usłyszymy, że f-szy ze Sącza przenosić będą na zachód.


RE: Reorganizacja - straznik123 - 30-01-2013 22:40

Mowie calkiem powaznie. Nie wiem czy zostana przeniesieni na wlasna prosbe czy inaczej, ale fakt jest taki, ze maja sie tacy pojawic.


RE: Reorganizacja - Alzheimer - 31-01-2013 11:19

(30-01-2013 21:13 )qualin napisał(a):  Podobno do MOSGu ma przyjsc jakas czesc funkow z Nowego Sacza.
Wiec sa jakies alternatywy poza wschodem dla tych co pracowac chca nadal.

Macie alternatywę, macie. W cywilu.

A że w cywilu lipa, bo zwalniają na potęgę, to zostaje wschód. I tyle.


RE: Reorganizacja - mateusz - 31-01-2013 14:12

"Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja" Smile


RE: Reorganizacja - Alzheimer - 31-01-2013 14:15

(31-01-2013 14:12 )mateusz napisał(a):  "Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja" Smile

Tam cywilizację zaprowadzimy. Big Grin