Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Przeniesienie z SG do Policji - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Kursy - Szkolenia - Przeniesienia (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Przeniesienie z SG do Policji (/showthread.php?tid=27)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Przeniesienie z SG do Policji - straznik123 - 28-11-2013 01:11

Znajomi, ktorzy uciekli do Policji nie ukrywaja, ze dopiero tam poznali co to praca i ciezka sluzba. Generalnie zaden nie zaluje i nie narzeka, ale przyznaja otwarcie, ze trzeba sie narobic, a nie tylko odbebnic godziny i do domu Smile


RE: Przeniesienie z SG do Policji - dziunio - 29-11-2013 13:51

Zgadza się tylko, że w policji trzeba się napracować jak to określiles i nikt tego nie doceni natomiast w SG przynajmniej nie musisz zapierdzielac !!!


RE: Przeniesienie z SG do Policji - keyser soze - 30-11-2013 10:34

Nie musisz zapierdalac??? Powiedz to chłopakom z Medyki, Bezled, czy Terespola!
Skąd ty dziunio jesteś, z wewnętrznej chyba...


RE: Przeniesienie z SG do Policji - dziunio - 30-11-2013 14:50

Hehe mylisz się kolego pracowałem na wschodzie na dużym PSG i powiem ci wolal bym odprawiać dalej podróżnych niż uzerac się z marginesem społecznym !!!


RE: Przeniesienie z SG do Policji - keyser soze - 30-11-2013 22:13

Fakt, prewencja teraz ma przechlapane, ale kazdy kto się przeniósł musiał to wiedzieć i dokonał swoistego bilansu za i przeciw.
Tak czy owak nadeszły po prostu takie czasy, że gliniarz nawet pałki nie może użyć żeby uspokoić delikwenta bo zaraz ktoś go nagra, ale wopki na wschodnich pegeerach też lekko nie mają.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 10-12-2013 12:06

Nie żałuję! przeniosłem się do Policji już jakiś czas temu i dziś mogę powiedzieć, że nie żałuję swojej decyzji.
Niewątpliwym minusem tej pracy jest obcowanie z ludżmi z marginesu społecznego (alkoholicy, narkomani, złodzieje czy mordercy (bo i tacy się już zdarzali) to chleb powszedni pracy w Policji. Mam jednak coś czego nigdy pracując w SG nie miałem. Poczucie, że jesteś potrzebny, że twoja praca jest potrzebna i, że uczciwie pracujesz na swoją pensję. W SG myślało się tylko o odbębnieniu 12h, legitymując przy tym parę osób. Dużo by pisać.

Pierwsze co rzuca się w oczy pracując w Policji to profesjonalizm przełożonych. Podczas, gdy w SG pracowali ludzie absolutnie niekompetentni (mowa o pewnej PSG w MOSG-u) i pozbawieni kręgosłupa moralnego ludzie, tak w Policji naprawdę każdy z ludzi zajmujących kierownicze stanowiska od Dyżurnego przez Naczelnika do Komendantów zna się na swojej robocie. Oczywiście i tu nie brakuje szuj i podpierdalaczy, jednak nie można powiedzieć o tych osobach, że nie znają się na robocie.

Ileż to razy słyszałem, że sam mam podjąć jakąś decyzję, gdy za przeproszeniem coś się zesrało. Niekompetencja dotyczyła w tym przypadku KZ, Kierowników i Komendantów. Tutaj na takie coś nie ma miejsca.

W Policji przez parę miesięcy nauczyłem się więcej, aniżeli w SG przez parę ładnych lat a to daje do myślenia... z perspektywy czasu trochę mi wstyd, że pracowałem w SG, bo teraz widzę jak wielka to ściema i, że hierarchicznie SG stoi w jednym miejscu z Strażą Miejską czy SOK i uwierzcie mi, że nie ma w tym żadnej złośliwości. Analizując światowy kryzys i nasze polskie podwórku nie widzę szans na dalsze istnienie tej formacji za jakieś 5-10 lat. Nie z takim everestem niekompetencji i nieróbstwa (hamuje wypowiedzi co niektórych, którzy zaraz podniosą lament, że na wschodzie się pracuje - tak, na wschodzie często się pracuje. Mówię tu głównie o MOSG-u).

SG to formacja, która skupia znajomych, ich znajomych i znajomych znajomych... kumoterstwo w potężnej postaci (tak, tak... w Policji też są i tacy) ale SG to swoiste himalaje kumoterstwa. Formacja, która za państwowe pieniądze służy do chronienia interesów rodzinnych.

Pozdrawiam!


RE: Przeniesienie z SG do Policji - quasimodo1 - 10-12-2013 13:06

(10-12-2013 12:06 )Che napisał(a):  Nie żałuję! przeniosłem się do Policji już jakiś czas temu i dziś mogę powiedzieć, że nie żałuję swojej decyzji.
Niewątpliwym minusem tej pracy jest obcowanie z ludżmi z marginesu społecznego (alkoholicy, narkomani, złodzieje czy mordercy (bo i tacy się już zdarzali) to chleb powszedni pracy w Policji. Mam jednak coś czego nigdy pracując w SG nie miałem. Poczucie, że jesteś potrzebny, że twoja praca jest potrzebna i, że uczciwie pracujesz na swoją pensję. W SG myślało się tylko o odbębnieniu 12h, legitymując przy tym parę osób. Dużo by pisać.

Pierwsze co rzuca się w oczy pracując w Policji to profesjonalizm przełożonych. Podczas, gdy w SG pracowali ludzie absolutnie niekompetentni (mowa o pewnej PSG w MOSG-u) i pozbawieni kręgosłupa moralnego ludzie, tak w Policji naprawdę każdy z ludzi zajmujących kierownicze stanowiska od Dyżurnego przez Naczelnika do Komendantów zna się na swojej robocie. Oczywiście i tu nie brakuje szuj i podpierdalaczy, jednak nie można powiedzieć o tych osobach, że nie znają się na robocie.

Ileż to razy słyszałem, że sam mam podjąć jakąś decyzję, gdy za przeproszeniem coś się zesrało. Niekompetencja dotyczyła w tym przypadku KZ, Kierowników i Komendantów. Tutaj na takie coś nie ma miejsca.

W Policji przez parę miesięcy nauczyłem się więcej, aniżeli w SG przez parę ładnych lat a to daje do myślenia... z perspektywy czasu trochę mi wstyd, że pracowałem w SG, bo teraz widzę jak wielka to ściema i, że hierarchicznie SG stoi w jednym miejscu z Strażą Miejską czy SOK i uwierzcie mi, że nie ma w tym żadnej złośliwości. Analizując światowy kryzys i nasze polskie podwórku nie widzę szans na dalsze istnienie tej formacji za jakieś 5-10 lat. Nie z takim everestem niekompetencji i nieróbstwa (hamuje wypowiedzi co niektórych, którzy zaraz podniosą lament, że na wschodzie się pracuje - tak, na wschodzie często się pracuje. Mówię tu głównie o MOSG-u).

SG to formacja, która skupia znajomych, ich znajomych i znajomych znajomych... kumoterstwo w potężnej postaci (tak, tak... w Policji też są i tacy) ale SG to swoiste himalaje kumoterstwa. Formacja, która za państwowe pieniądze służy do chronienia interesów rodzinnych.

Pozdrawiam!

Dziadostwo,nepotyzm itd .. toczy wszystkie instytucje w kraju. Wszystko zależy gdzie człowiek trafi . Anonimowa sonda wśród policjantów - część dotycząca kariery zawodowej http://www.policjantka.info/index.php/sluzba/kobiety-w-policji/133-godzenie-zycia-rodzinnego-z-zawodowym Nepotyzm - fakt badania sprzed 6 lat ,ale też wiele mówią http://eib.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=3238.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - dziunio - 10-12-2013 15:49

nie wiem w jakiej kolego ,,Che" pracujesz KMP, czy KPP ale powiem ci, że w moim kumoterstwa i załatwiania spraw na drodze innej niż służbowa czyli tzw. ,,syfu" jest więcej niż w PSG, w którym byłem poprzednio. Czy czuje się potrzebny raczej nie ponieważ ludzie do których jeżdżę na interwencję to przeważnie margines społeczny, który z chęcią by mnie zlinczował. Po za tym ludzie wytykają mnie palcami w mieście w którym mieszkam, a kiedyś nikt nie pytał co robię i czym się zajmuje. Jeśli chodzi o służbę to więcej roboty miałem przy odprawie gdzie nie miałem czasu zjeść kanapki niż w obecnej Komendzie ale i tak wolałbym robić to co robiłem poprzednio. Jest wiele jeszcze czynników, które bym wymienił ale za dużo pisania, ogólnie rzecz biorąc popracujesz w tej formacji to będziesz z czasem dostrzegał coraz więcej minusów. Z uwagi na to,że niedawno się przeniosłeś i jeszcze wszystko jest dla ciebie nowe i ciekawe stąd jeszcze pozytywne nastawienie. Nawiasem mówiąc powiem ci, że spokój psychiczny jest dla mnie znacznie cenniejszy niż pieniądze i czas stracony na dojazdy pozdrawiam i życzę sukcesów!!!!


RE: Przeniesienie z SG do Policji - pogranicznik1 - 10-12-2013 16:40

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Generalnie nie ma zasady czy SG cz Policja, najważniejsze trafić na normalnych ludzi. Patrząc na teraźniejszą kadrę (przeważnie młodą) jest coraz gorzej, każdy chce robić spektakularną karierę i nie patrzy jakimi środkami. Kiedyś było trochę inaczej, starsza kadra była trochę lepsza.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - niepokorny - 10-12-2013 23:16

<Che> bardzo dobry post. To co napisałeś niemalże wyjąłeś mi z ust.
Ech, gdyby Policja dała mi takie siano jakie mam teraz w SG to też zamieniłbym mundur na niebieski. Właśnie z tych powodów o których napisałeś.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - rast79 - 18-04-2014 16:19

Do CSSG przyszedł kiedyś sierżant z policji. Zaliczył chorążówkę, oficerkę i wrócił do policji. Można?Tongue


RE: Przeniesienie z SG do Policji - gregor - 06-07-2014 10:14

ma ktoś może wzór podania o przeniesienie do policji


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Alzheimer - 06-07-2014 16:40

(06-07-2014 10:14 )gregor napisał(a):  ma ktoś może wzór podania o przeniesienie do policji

Idź do ochrony.
Tam Twoje miejsce.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - keyser soze - 06-07-2014 20:27

Dzizas...

A ponoc mature trzeba miec w SG...

Usuwajcie posty z takimi prosbami, bo niedlugo wstyd bedzie sie przyznac gdzie sie pracuje.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - pchor_1 - 07-07-2014 20:06

(06-07-2014 16:40 )Alzheimer napisał(a):  
(06-07-2014 10:14 )gregor napisał(a):  ma ktoś może wzór podania o przeniesienie do policji

Idź do ochrony.
Tam Twoje miejsce.

Spokojnie, bo zaraz zapyta o wzór podania do ochrony. Smile


RE: Przeniesienie z SG do Policji - fuszsg - 16-11-2014 00:12

Witam. od 5 miesięcy jestem policjantem przeniesionym z SG i popieram zdanie moich przedmówców na tym forum którzy wcześniej też się przeniesli, a mianowicie stwierdzam, iż w Policji jest 100 razy więcej roboty natomiast satysfakcja z wykonywanej pracy też jest mniej więcej tyle samo razy większa. Brak jest szukania na siłę roboty (w SG funk szuka roboty natomiast w Policji robota szuka policjanta) no i do pracy 3 km a nie 130, ale jedno jest pewne- wszędzie trzeba pracować w taki lub inny sposób za co z pewnoscią jest sie rozliczanym.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - keyser soze - 16-11-2014 12:08

Jak Wy to robicie ze Was przenosza? Przeciez jest zakaz?


RE: Przeniesienie z SG do Policji - quasimodo1 - 16-11-2014 12:58

Zakaz na ścianie wschodniej - ponadto jak tryby ruszyły w poszczególnych sprawach kilkanaście miesięcy temu , to nikt nie powstrzymał ich.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - dziunio - 16-11-2014 20:09

A ja bym z chęcią wrócił tam gdzie byłem !!! Zatesknilem za granicą !


RE: Przeniesienie z SG do Policji - fuszsg - 17-11-2014 10:35

(16-11-2014 12:08 )keyser soze napisał(a):  Jak Wy to robicie ze Was przenosza? Przeciez jest zakaz?

O jakim ty zakazie mówisz, jak może ktoś ci zakazać przenosin? najwyżej mogą ci dać brak poparcia na raporcie jednakże ja za 3 raportem się przeniosłem.
PS.Na szcęście są jeszcze inne osoby które jednak podejmują ostateczne decyzje w kwestii przeniesienia zainteresowanego funka i jeżeli chcesz to mogę ci podpowiedzieć gdzie i do kogo można udać się na rozmowę w celu przedstawienia swoich powodów przeniesienia. Osobiscie też jestem tego zdania że z niewolnika nie ma pracownika i w końcu przełożeni powinni to zrozumieć. Pozdrawiam i życzę każdemu chcącemu się przenieść osiągnięcia zamierzonego celu.