Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Przeniesienie z SG do Policji - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Kursy - Szkolenia - Przeniesienia (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Przeniesienie z SG do Policji (/showthread.php?tid=27)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Przeniesienie z SG do Policji - fuszsg - 13-01-2012 15:22

wicia a ile wniosków już wysłałeś jesli można spytać.
Tak staram się. przejdzmy na PW


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Gekon - 16-01-2012 22:47

dzis starałem się umowic na rozmowę do komendanta oddziału - termin za 3 tygodnie masakra. Nowy rok stare zasady...


RE: Przeniesienie z SG do Policji - grzegorz - 20-01-2012 22:04

(16-01-2012 22:47 )Gekon napisał(a):  dzis starałem się umowic na rozmowę do komendanta oddziału - termin za 3 tygodnie masakra. Nowy rok stare zasady...
Napisz jaki Oddział, napisz czy prosiłeś kogoś o pomoc w tym temacie (choćby ze związków) czy sam się usiłujesz dostać do Komendanta?


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Gekon - 21-01-2012 21:17

hehe u nas to norma wszyscy tyle czekają to już moja 4 rozmowa w tym temacie. Nadmieniam, że komendant oddziału na 2 rozmowie powiedział mi, że pozytywnie zaopiniuje mój wniosek - a tu zdziwka i negatyw. Rozmawiałem ze związkowcem, komendant i tak zrobi jak będzie chciał.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - czesław - 21-01-2012 22:32

swego czasu mój kolega podoficer podjął decyzję o przeniesieniu do policji, było to lat ... x .... lat temu - wszyscy zerkali na niego trochę jak na wariata a teraz proszę bardzo on sobie przytuli 300zeta a funki z SG obejdą się jakąś mglistą obietnicą że może... w 2013 r , jak sytuacja na to pozwoli, no i mówiono , iż straci lata w SG(jako rok za półtora) bo są w ustawie o SG; a teraz sytuacja się zmienia bo gdy już znajdą się w ust. o zaopatrzeniu emerytalnym.... to wtedy raczej te latka policzą mu zgodnie z tym co piszą czyli służba w placówkach to 1 za 1,5 , znaczy chłopak wygrała a do tego nie musi sie martwić o jakieś redukcje czy oddelegowania na ...(miejsce na wpis własny)


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Gekon - 22-01-2012 22:04

a tak musze sie bujać 200 km do roboty, żona sie wścieka kasy na podwyzki nie ma i jeszcze przełożony się pyta czemu ja to robie?? wiec mu mówię, że służbą samą to rodziny nie wykarmię- a on na to ze masz za brak kwatery - ja mu mówie, że to żart i to kiepski za mną idzie jeszcze 6 chłopaków-on zacięcie. Powiem tak mam dość!obecniejesyem na L4 mam dzieci w szpitalu i nie interesuje mnie czy mój szanowny przełożony ma ludzi do pracy/ wróce jak dzieci bedą zdrowe a to potrwa...l


RE: Przeniesienie z SG do Policji - euro stranger SG - 22-01-2012 23:07

Właśnie to jest plus pracy w Policji, że jednostka jest w każdym mieście a w SG często pozostają dojazdy... też jeżdżę prawie 100km w jedną stronę, ale znam takich co jadą nawet 160 km w jedną. A za dojazdy w SG tylko do 30 km płacą. Chętnie bym się przeniósł bliżej granicy ale z przyczyn osobistych nie mogę. I tak wstaje o 05:00 i w domu około 22:00 i kasy idzie dużooo!!!


RE: Przeniesienie z SG do Policji - czesław - 23-01-2012 00:44

No i w policji nikt raczej redukcji nie będzie robił , chyba że ktoś się sam zredukuje :-)Tymczasem w SG a na zachodzie prawie bezboleśnie wycinają jedynie etaty odchodzących na emkę.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - wicia82 - 24-01-2012 15:58

Policja była, jest i będzie a jeśli chodzi o SG to wydaje mi się, że jej dni są policzone. I mam nadzieje, że staniemy się właśnie Policją Graniczną to może wtedy będzie łatwiej się przenieść!


RE: Przeniesienie z SG do Policji - lenek - 24-01-2012 19:24

(23-01-2012 00:44 )czesław napisał(a):  No i w policji nikt raczej redukcji nie będzie robił , chyba że ktoś się sam zredukuje :-)
Policja też ma nierównomiernie rozłożone siły i prędzej czy później będzie cięta w niektórych województwach na rzecz dużych aglomeracji.
Cytat:Policja była, jest i będzie a jeśli chodzi o SG to wydaje mi się, że jej dni są policzone. I mam nadzieje, że staniemy się właśnie Policją Graniczną to może wtedy będzie łatwiej się przenieść!
Policją Graniczną jesteśmy od kilkunastu lat Smile. Tylko nazwę pozostawiono tradycyjną.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - sierżant - 25-01-2012 20:39

niedługo będzie my także z nazwy Policją Graniczną


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Gekon - 30-01-2012 18:49

no wreszcie ide we środę na rozmowę do kom oddziału. Mam pytanie czy na rozmowe przysługuje mi PS?? czy mam to zrobić na np DW??


RE: Przeniesienie z SG do Policji - sierżant - 30-01-2012 19:03

tylko PS - przecież to rozmowa w sprawach służbowych. Pisać wniosek


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Gekon - 30-01-2012 21:28

też i się tak wydaje jutro dryndne do kadr i sie upewnie


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Gekon - 31-01-2012 19:14

niestety powiedzieli mi że PS sie nie należy więc napisałem wniosek o ZN


RE: Przeniesienie z SG do Policji - Gekon - 01-02-2012 14:44

no i jestem po rozmowie odp komendanta: ludzi brakuje, euro mamy, my pana wyszkoliliśmy, są zablokowane przejścia, nie moge pana puścić bo mi komendant głowny głowe urwie itp. Wniosek pisze kwity do skutku!!


RE: Przeniesienie z SG do Policji - morski48 - 06-03-2012 14:03

Witam
Piszecie, że czekacie na rozmowę z Komendantem Oddziału po 3,4,5 tygodni. U mnie leci już 5 (słownie: PIĄTY) miesiąc.Chciałem przenieść się w ramach oddziału i na trzy prośby otrzymałem odpowiedź negatywną więc położyłem wniosek do policji.Z tego co się orientowałem (od ludzi z granicy i z kadr z KGP) to za obecnego Ministra SW jest tendencja na "puszczanie" ludzi z SG do Policji. A zatem czekam...


RE: Przeniesienie z SG do Policji - quasimodo1 - 06-03-2012 15:31

Tendencja jest taka że na wewnętrznej nie robią problemów z przenosinami,czekasz kilkanaście tygodni i po sprawie - ale są tam w ciągłej reorganizacji/redukcji/likwidacji i dlatego nie robią problemów - a jak masz kwalifikacje przydatne w policji to może i trwać trochę krócej. Zewnętrzna to fakt , sraczka przed euro i prawie wszystko wstrzymane.


RE: Przeniesienie z SG do Policji - morski48 - 06-03-2012 17:54

(06-03-2012 15:31 )quasimodo1 napisał(a):  Tendencja jest taka że na wewnętrznej nie robią problemów z przenosinami,czekasz kilkanaście tygodni i po sprawie - ale są tam w ciągłej reorganizacji/redukcji/likwidacji i dlatego nie robią problemów - a jak masz kwalifikacje przydatne w policji to może i trwać trochę krócej. Zewnętrzna to fakt , sraczka przed euro i prawie wszystko wstrzymane.

czyli uważasz,że z takich placówek jak rewal, elbląg czy ustka można się "wykasować" czy raczej nie ma szans? Jest jakaś nadzieja na przeniesienie?dodam, że mam kwalifikacje do pracy w policji(udokumentowane)


RE: Przeniesienie z SG do Policji - quasimodo1 - 06-03-2012 20:57

(06-03-2012 17:54 )morski48 napisał(a):  
(06-03-2012 15:31 )quasimodo1 napisał(a):  Tendencja jest taka że na wewnętrznej nie robią problemów z przenosinami,czekasz kilkanaście tygodni i po sprawie - ale są tam w ciągłej reorganizacji/redukcji/likwidacji i dlatego nie robią problemów - a jak masz kwalifikacje przydatne w policji to może i trwać trochę krócej. Zewnętrzna to fakt , sraczka przed euro i prawie wszystko wstrzymane.

czyli uważasz,że z takich placówek jak rewal, elbląg czy ustka można się "wykasować" czy raczej nie ma szans? Jest jakaś nadzieja na przeniesienie?dodam, że mam kwalifikacje do pracy w policji(udokumentowane)
Dla KG SG morska granica RP to zewnętrzna granica UE