Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba - specjalizacje i rekrutacja (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Rekrutacja do SG (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Kwestionariusz i Podanie kilka pytań (/showthread.php?tid=3023)



Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - Przemyslaw94 - 07-04-2021 14:38

Witam,
Mam kilka pytań dotyczących wypełnienia kwestionariusza oraz podania. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
1. Z poprzednich miejsc pracy posiadam świadectwa pracy, a czy z obecnego zakładu w którym pracuje potrzebuje też jakieś zaświadczenie że aktualnie jestem zatrudniony w danej firmie?
2. Co powinno zawierać podanie które piszemy?
3. Czy zdjęcie należy wkleić w kwestionariusz czy dać zdjęcia osobno?


RE: Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - StrażniG - 07-04-2021 14:59

(07-04-2021 14:38 )Przemyslaw94 napisał(a):  Witam,
Mam kilka pytań dotyczących wypełnienia kwestionariusza oraz podania. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
1. Z poprzednich miejsc pracy posiadam świadectwa pracy, a czy z obecnego zakładu w którym pracuje potrzebuje też jakieś zaświadczenie że aktualnie jestem zatrudniony w danej firmie?
2. Co powinno zawierać podanie które piszemy?
3. Czy zdjęcie należy wkleić w kwestionariusz czy dać zdjęcia osobno?

W moim przypadku nikt nie wymagał aby potwierdzić jakimś dokumentem obecne zatrudnienie. Jeśli chodzi o podanie to ja potraktowałem to jako normalne podanie o prace i opisałem tam siebie. Zdjęcia nie wklejałem.

Pozdrawiam


RE: Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - Przemyslaw94 - 07-04-2021 15:02

Dziękuję bardzo! Pozdrawiam


RE: Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - Venoq - 07-04-2021 18:45

(07-04-2021 14:38 )Przemyslaw94 napisał(a):  Witam,
Mam kilka pytań dotyczących wypełnienia kwestionariusza oraz podania. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
1. Z poprzednich miejsc pracy posiadam świadectwa pracy, a czy z obecnego zakładu w którym pracuje potrzebuje też jakieś zaświadczenie że aktualnie jestem zatrudniony w danej firmie?
2. Co powinno zawierać podanie które piszemy?
3. Czy zdjęcie należy wkleić w kwestionariusz czy dać zdjęcia osobno?

1. Świadectwa pracy tyczą się przeszłego zatrudnienia. Jeśli nadal pracujesz, to wpisujesz tylko datę rozpoczęcia w rubrykach związanych z zatrudnieniem.
2. Wzory podań znajdziesz na stronach oddziału, wpisz w google "podanie o przyjęcie do służby w straży granicznej" znajdziesz kilka wzorów. Nie ma się co zbytnio rozpisywać w uzasadnieniu podania. Dwa czy trzy zdania będą wystarczające.
3. Jedno zdjęcie należy wkleić w kwestoriusz, drugie tylko dołączyć do kwestoriusza. Zdjęcia do kwestoriusza są w wymiarze 3,5cmx4,5cm czyli zdjęcia dowodu osobistego/paszportu.
Jeśli myślisz przyszłościowo, to na dalszym etapie składania ABO będziesz potrzebował zdjęcia w wymiarze 5cmx4cm, więc warto je sobie szybciej przygotować, żeby mieć je już gotowym.


RE: Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - Przemyslaw94 - 09-04-2021 10:04

Dzięki wielkie. Czyli ABO rozumiem że składam w dalszym etapie?


RE: Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - Venoq - 09-04-2021 10:16

(09-04-2021 10:04 )Przemyslaw94 napisał(a):  Dzięki wielkie. Czyli ABO rozumiem że składam w dalszym etapie?

W zależności od oddziału, ABO składa w dniu badań psychologicznych lub po pozytywnym wyniku tych badań.


RE: Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - Przemyslaw94 - 12-04-2021 19:19

Jeszcze jedno pytanie do punktu 19 ppkt 7 o uregulowanym stosunku do służby wojskowej. Czy pieczątka w książeczce wojskowej w punkcie 5 jest obowiązkowa? Czy wystarczy to, że wbitą mam kategorię A w punkcie 2 w książeczce wojskowej. WKU w 2013 roku.


RE: Kwestionariusz i Podanie kilka pytań - Venoq - 12-04-2021 21:37

(12-04-2021 19:19 )Przemyslaw94 napisał(a):  Jeszcze jedno pytanie do punktu 19 ppkt 7 o uregulowanym stosunku do służby wojskowej. Czy pieczątka w książeczce wojskowej w punkcie 5 jest obowiązkowa? Czy wystarczy to, że wbitą mam kategorię A w punkcie 2 w książeczce wojskowej. WKU w 2013 roku.

Tak, jst ona obowiązkowa.