Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Wypłakiwalnia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? (/showthread.php?tid=323)

Strony: 1 2 3

zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - stsier - 02-12-2012 13:28

Co wywalczą dla nas związki?

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Abes - 02-12-2012 14:12

Debiut roku!

miszczSmile

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - quasimodo1 - 02-12-2012 14:19

Co w zamian ? - Zaszczytna służba Smile

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Ramzes - 02-12-2012 14:30

Muszą coś wywalczyć?? Może 2 za rok????? Nie za mało?? Popatrzcie na inne służby!!!

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Abes - 02-12-2012 15:28

3 za rok! dodatek za słabo odsniezone ulice i dodatek za drogie paliwo!

acha, no i dodatek za wysoki kurs euroSmile

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Seneka - 02-12-2012 18:11

Co w zamian? Większe dodatki na górze, podwyżka dyscypliny na dole.

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Alzheimer - 02-12-2012 19:24

Płaczki, nie płakać!!!
Idźcie do cywila, a zobaczycie prozę (grozę) życia.
A nie przedszkole!!!

Półtora za rok, ekwiwalenty za remont, dojazdy, brak kwatery, wczasy, przejazdy, delegacje, III grupy dla neurasteników, co to zdrowie psychiczne zniszczyli sobie intrygami i plotkowaniem.
Paranoja !!!

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - stsier - 03-12-2012 21:19

(02-12-2012 19:24 )Alzheimer napisał(a):  Płaczki, nie płakać!!!
A nie przedszkole!!!

Półtora za rok, ekwiwalenty za remont, dojazdy, brak kwatery, wczasy, przejazdy, delegacje, III grupy dla neurasteników, co to zdrowie psychiczne zniszczyli sobie intrygami i plotkowaniem.
Paranoja !!!

Panowie widać ,że większość z Was siedzi w ciepłych miejscach a nie zapie....... ,,czasami,, po kilkanaście km w śniegu po pas! Widzę że pewnie do tej formacji przyszliście z euro stopniami i macie biurka po wujkach lub po kimś innym! nie narzekam na wynagrodzenie bo w moich regionach to rarytas,ale na utrzymanie 3 to nie jest za dużo (większość czasu w pracy)pewnie parę osób powie żebym się zwolnił ale pomyślcie o tym ,że np PSP ma dodatki za nadgodziny ,niedziele święta itp..... nie mówiąc o PKP ...więc siedźcie i cieszcie się z tego co macie....SmileSmile a co do świadczeń które Pan wymienił to większość osób z niej nie korzysta(brak kwatery) więc gdzie Pan pracuje???a ,,miszczami,,-RAMZES widać jesteście Wy!

(03-12-2012 21:19 )stsier napisał(a):  
(02-12-2012 19:24 )Alzheimer napisał(a):  Płaczki, nie płakać!!!
A nie przedszkole!!!

Paranoja !!!

Panowie widać ,że większość z Was siedzi w ciepłych miejscach a nie zapie....... ,,czasami,, po kilkanaście km w śniegu po pas! Widzę że pewnie do tej formacji przyszliście z euro stopniami i macie biurka po wujkach lub po kimś innym! nie narzekam na wynagrodzenie bo w moich regionach to rarytas,ale na utrzymanie 3 to nie jest za dużo (większość czasu w pracy)pewnie parę osób powie żebym się zwolnił ale pomyślcie o tym ,że np PSP ma dodatki za nadgodziny ,niedziele święta itp..... nie mówiąc o PKP ...więc siedźcie i cieszcie się z tego co macie....SmileSmile a co do świadczeń które Pan wymienił to większość osób z niej nie korzysta(brak kwatery) więc gdzie Pan pracuje???a ,,miszczami,,-RAMZES widać jesteście Wy!Co do pracy w cywilu( co to cywil?? pies??)poza pracą w formacji która jako forma pracy mi się bardzo podoba zapier.... tam gdzie co niektórym przypomina lektura o pewnym koniu ,więc panowie nie wiecie nie piszcie jacy to Wy za bohaterowie wojen nie jesteście! Dziękuję i przepraszam może dużo stażu nie mam bo tylko 12 lat ,ale coś mogę powiedzieć-Warto pracować ale i warto walczyć o coś co dostali inni! pozdrawiam Brać!

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - quasimodo1 - 03-12-2012 21:27

stsier - twoje pytanie - Co w zamian ? Powinno być zadane podczas prac nad reformą emek - ale wtedy istotne było aby korzystny przelicznik został zachowany już za przepracowane lata funkcjonariuszy na granicy . Niestety nie padło ono ze strony zw.zaw SG - teraz to już za póżno - gdy już zostało zabrane nic nie zostanie zrekompensowane choćby finansowo .

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - piotrek1504 - 04-12-2012 06:39

Przypomnę , że zabranie 1,5 za rok wyszło od.... SG a nie od rządu, w pierwszej propozycji zmian ustawy emerytalnej ten zapis był zachowany i dotyczył wszystkich, którzy kiedykolwiek służyli w SG a nie tylko tych , którzy odchodzili na emkę z SG.

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - quasimodo1 - 04-12-2012 07:58

(04-12-2012 06:39 )piotrek1504 napisał(a):  Przypomnę , że zabranie 1,5 za rok wyszło od.... SG a nie od rządu, w pierwszej propozycji zmian ustawy emerytalnej ten zapis był zachowany i dotyczył wszystkich, którzy kiedykolwiek służyli w SG a nie tylko tych , którzy odchodzili na emkę z SG.

Piotr niestety wyszło od rządu - na etapie uwag do projektu - pkt 22 okienko wyżej od KGSG - poszczególnych ministerstw i formacji mundurowych - Rostowski to zauważył i zakwestionował , dlatego też od strony KGSG wyszła propozycja zapisu aby ratować to co zostało wypracowane przez funków. http://bip.msw.gov.pl/download/4/11646/Tabela_uwagi.pdf

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Abes - 04-12-2012 19:52

Kolego stsier

PSP ma taki dodatek za nagdodziny że śmiech ich ogarnia! zaproponowana kwota jest tak żąłośnie śmieszna ze powoduje tylko wkurwienie wśród PSP...a odbioru nagdodzin w formie dni nie ma!! a wiekszosć których znam woleliby taka właśnie forme. Wiec zanim wysuniesz jakieś hasło na afisz to upewnij się o nim dobrze. O świetach i niedzielach to tez moga pomażyć, wiec nie wiem po co siejesz defetyzm...

PKP powiadasz?? mowisz o tych którzy ostatnio blokowali tory bo nie dostali wypłat? Skoro jest taki miód w PKP to zmień uniform...napewno Cie tam przyjmą, skoro to taka rozwojowa firma...

1.dojazdy.
2.brak kwatery.
3.remont.
4.,,wczasy"
5.karpiowe
6.trzynastka
7.mundurówka
8.delegacje
9.za przejazd PKP raz w roku.
10.gdzie niegdzie za wyżywienie.
11.gdzie niegdzie nagrody na świeto(kto dostaje ten dostaje)

A teraz jak to przeczytasz to wyjdz z domu i podejdz do najbliższej Biedronki,Lidla, Kauflandu czy jakiejkolwiek prywatnej firmy i zapytaj, który z tych dodatków oni mają...

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - kant - 04-12-2012 20:22

Teraz kolego "stsier" lepiej nie będzie ,czasy tłuste w naszej formacji minęły ........a te dolarowe diety Wink,szkoda.

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - stsier - 04-12-2012 21:04

(04-12-2012 19:52 )Abes napisał(a):  Kolego stsier

PSP ma taki dodatek za nagdodziny że śmiech ich ogarnia! zaproponowana kwota jest tak żąłośnie śmieszna ze powoduje tylko wkurwienie wśród PSP...a odbioru nagdodzin w formie dni nie ma!! a wiekszosć których znam woleliby taka właśnie forme. Wiec zanim wysuniesz jakieś hasło na afisz to upewnij się o nim dobrze. O świetach i niedzielach to tez moga pomażyć, wiec nie wiem po co siejesz defetyzm...

PKP powiadasz?? mowisz o tych którzy ostatnio blokowali tory bo nie dostali wypłat? Skoro jest taki miód w PKP to zmień uniform...napewno Cie tam przyjmą, skoro to taka rozwojowa firma...

1.dojazdy.
2.brak kwatery.
3.remont.
4.,,wczasy"
5.karpiowe
6.trzynastka
7.mundurówka
8.delegacje

A teraz jak to przeczytasz to wyjdz z domu i podejdz do najbliższej Biedronki,Lidla, Kauflandu czy jakiejkolwiek prywatnej firmy i zapytaj, który z tych dodatków oni mają...

Kolego za Świeto lub niedzielęw PKP dostaje się 120 zł! więc chłopie poczytaj !

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Alzheimer - 04-12-2012 21:46

(04-12-2012 19:52 )Abes napisał(a):  Kolego stsier

1.dojazdy.
2.brak kwatery.
3.remont.
4.,,wczasy"
5.karpiowe
6.trzynastka
7.mundurówka
8.delegacje

O. Prawda!!!

Stwierdzam, że co niektórym w dupach się poprzewracało.
Za tę robotę w SG, to niektórym powinni płacić 1/3 pensji.
Tacy jesteśmy dobrzy, że Policjanci z podziwu wyjść nie mogą, jak można ponad cztery godziny sporządzać protokół zatrzymania na jedną osobę.
Owszem, trzeba bronić swoich racji, ale nie należy drzeć mordy, kiedy w cywilu niebywałym przywilejem jest już praca na etacie. Na etacie!!!!!
Więc nabierzmy trochę pokory i cieszmy się milcząc z pozostałych, kretyńsko niezrozumiałych przywilejów (np. za remont lokalu).

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Hajmdal - 05-12-2012 11:31

Do stsier. : Dużym sukcesem jest zachowanie praw nabytych i w obecnej sytuacji jest to nasz triumf. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. I lepiej ogarek zapalmy w jakieś kapliczce bo coś czuje że po nowej strukturze etatowej te nasze tegoroczne podwyżki szlak trafi. Tu dali a gdzie indziej obetną - mam nadzieję że się mylę.
Do Alzheimer: Ja za to zauważyłem że dużo osobom co nie dawno odeszli na emke albo wkrótce odejdą też w dupach się poprzewracało bo wcześniej jak korzystali z obecnych przywilejów to jakoś nie uważali to za nie sprawiedliwość i nie lecieli do Głównego księgowego by 1/3 wypłacili a pozostałą część na fundację. Tak moglibyśmy siebie nawzajem punktować. Co do kompetencji f-szy zarówno niebieskich jaki i zielonych to każdy z nas mógłby wytknąć jakąś nie frasobliwość f-sza (że tak delikatnie ujmę). A Ty jako doświadczony f-sz powinieneś pomóc by gość nabrał wprawy. Jak widzę że ktoś jest zagubiony to mu pomogę, wskaże na co ma zauważyć i na następnej służbie sprawdzę czy gość załapał.

Co do pracy naszej a w instytucjach prywatnych. Również mają gratyfikację dodatkowe i jak to zliczyć do kupy to wychodzą na głęboki plus. Tylko trzeba umieć znaleźć pracę i się dobrze adaptować.
Wyliczę te dodatki z własnego podwórka:
Premia motywacyjna +-800 zł/m-c
Premia za wykonanie limitu +-500/mc, średnio 9razy w roku+-4500
Karki żywnościowe od 160-200/m-c
Talon na ubranie służbowe 2*300 zł w roku,
Dofinansowanie wczasów 750 zł na 4os rodzinę
Karpiówka +- 250-500 zł
Delegacje w całości opłacone wraz z noclegiem i wyżywieniem w zależności od ośrodka.
Liczne wyjazdy służbowe wraz z osobą tow. w całości opłacone (osobą tow. 50% kwoty)
Tyle z mojej strony. Nie udawajmy Janosika i nie róbmy sobie na złość w myśl zasady: "zrobię Tobie na złość i nasram sobie w gacie".
Miejmy nadzieję że ten knockdown od Rządu przetrzymamy i dotrwamy do końca rundy (AD2013)bo tej walki raczej nie wygramy w AD2015 r.

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - quasimodo1 - 05-12-2012 12:10

Mamy to co mamy - i nie oznacza to aby ciągle coś zabierali nie dając nic w zamian - jak kolega Hajmdal zauważył dużym sukcesem było zachowanie praw nabytych - chociaż nie wiem czy można było jeszcze ugrać coś w zamian . Problem polega na tym że tzw przywileje pracownicze zależą w dużym stopniu od silnego tzw funduszu pracowniczego i silnych central związkowych. Nie trzeba daleko sięgać silne zw.zawodowe u górników - to przekłada się na tzw deputat węglowy, czternastki , barbórkowe itp wynikające z karty górnika , pracownicy energetyki - zniżki 80 % lub zwolnienia taryfowe w opłatach za prąd , zagwarantowane umowy pracownicze na minimum 10 lat , pracownicy PKP - bezpłatne przejazdy ,emeryci 99% ulga , dzieci oraz małżonkowie kolejarzy zniżka w wysokości 20 % ceny biletu ,ponadto deputaty węglowe coś koło 4 ton , pracownicy leśnictwa - prawo zakupu drewna po korzystnych cenach oraz prawo bezpłatnego użytkowania 1 ha gruntu , comiesięczny dodatek w wysokości kilkuset złotych za użytkowanie w celach służbowych własnego pojazdu , nauczyciele - przywileje z karty nauczyciela . Jeśli chodzi o Biedronkę - to po przegranych sprawach sprzed kilku lat o wyzysk pracowniczy , to jej kierownictwo przestawiło się na korzystny PR - wiadomo że miodu tam nie ma - ale wywalczono - profilaktyka zdrowotna w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych , wszystkie kobiety objęte programem badań mammograficznych , wyprawki szkolne dla pierwszoklasistów oraz dla noworodków -dzieci pracowników , kolonie po preferencyjnych cenach dla dzieci pracowników oraz premie za tzw zaangażowanie dla personelu wykonawczego w granicach 1200 zlp oraz bony zakupowe. Powtarzam - wszystko zależy od silnych związków zawodowych i silnego funduszu pracowniczego - a nie na zasadzie psa ogrodnika - ja nie mam to inni też nie powinni mieć.

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Alzheimer - 05-12-2012 16:19

(05-12-2012 11:31 )Hajmdal napisał(a):  Do stsier. : Dużym sukcesem jest zachowanie praw nabytych i w obecnej sytuacji jest to nasz triumf. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. I lepiej ogarek zapalmy w jakieś kapliczce bo coś czuje że po nowej strukturze etatowej te nasze tegoroczne podwyżki szlak trafi. Tu dali a gdzie indziej obetną - mam nadzieję że się mylę.
Do Alzheimer: Ja za to zauważyłem że dużo osobom co nie dawno odeszli na emke albo wkrótce odejdą też w dupach się poprzewracało bo wcześniej jak korzystali z obecnych przywilejów to jakoś nie uważali to za nie sprawiedliwość i nie lecieli do Głównego księgowego by 1/3 wypłacili a pozostałą część na fundację. Tak moglibyśmy siebie nawzajem punktować. Co do kompetencji f-szy zarówno niebieskich jaki i zielonych to każdy z nas mógłby wytknąć jakąś nie frasobliwość f-sza (że tak delikatnie ujmę). A Ty jako doświadczony f-sz powinieneś pomóc by gość nabrał wprawy. Jak widzę że ktoś jest zagubiony to mu pomogę, wskaże na co ma zauważyć i na następnej służbie sprawdzę czy gość załapał.

Co do pracy naszej a w instytucjach prywatnych. Również mają gratyfikację dodatkowe i jak to zliczyć do kupy to wychodzą na głęboki plus. Tylko trzeba umieć znaleźć pracę i się dobrze adaptować.
Wyliczę te dodatki z własnego podwórka:
Premia motywacyjna +-800 zł/m-c
Premia za wykonanie limitu +-500/mc, średnio 9razy w roku+-4500
Karki żywnościowe od 160-200/m-c
Talon na ubranie służbowe 2*300 zł w roku,
Dofinansowanie wczasów 750 zł na 4os rodzinę
Karpiówka +- 250-500 zł
Delegacje w całości opłacone wraz z noclegiem i wyżywieniem w zależności od ośrodka.
Liczne wyjazdy służbowe wraz z osobą tow. w całości opłacone (osobą tow. 50% kwoty)
Tyle z mojej strony. Nie udawajmy Janosika i nie róbmy sobie na złość w myśl zasady: "zrobię Tobie na złość i nasram sobie w gacie".
Miejmy nadzieję że ten knockdown od Rządu przetrzymamy i dotrwamy do końca rundy (AD2013)bo tej walki raczej nie wygramy w AD2015 r.

Dobre żarty!!!
Takie uprzywilejowane podwórka w cywilu są rzadkością.
To takie pier.....lenie o Chopinie!!!
Teraz przykład z mojego podwórka.
Średnie zarobki - 1500 - 1700, ze stażem.
Praca na zlecenie.
Zero urlopów.
Nadgodziny - wg widzimisię szefa. Nie do odebrania i zwrotu pieniędzy.
Praca - poniedziałek - do soboty, do 15.00.
I mogę tak wyliczać, te cywilne przywileje!!!

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - kant - 05-12-2012 18:05

Pozwolę się nie zgodzić z kolegą "Alzheimer" porównując naszą "firmę" zatrudniającą kilka tys.ludzi z podobnymi(osobowo) cywilnymi gigantami to niestety droga "kariery" zamyka się uśredniając na 3 500 netto w SG. tyle nawet nie ma pełny chorąży po 20 latach służby(chyba że z brakiem kwatery),przykładowo kilku znajomych(oraz mojej rodzinki) pracujących w jednym z wiodących koncernów naftowych z tym stażem
(ok 20 lat) zgarnia od 4-ki w górę i to bardzo w górę,wczasy pod gruszą 1500,karpiowe 500,trzynastka,co rok podwyżka(od 6lat)itp..Wiem że się posypią zaraz głosy co?!,gdzie?! niemożliwe?!To samo na kopalniach,hutach.
Pisanie o tym że przywileje to rzadkość w dużych podkreślam dużych firmach to nonsens ,a zapomniałem jeszcze że związki zawodowe u nich to inna bajka a nie ten gniot co u nas.Tam przewodniczący nie trzyma palucha w d...e u prezesa lub dyrektora jak to bywa w SG z tą różnicą że przełożonym jest k-nt.

RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian?? - Alzheimer - 05-12-2012 18:14

(05-12-2012 18:05 )kant napisał(a):  Pozwolę się nie zgodzić z kolegą "Alzheimer" porównując naszą "firmę" zatrudniającą kilka tys.ludzi z podobnymi(osobowo) cywilnymi gigantami to niestety droga "kariery" zamyka się uśredniając na 3 500 netto w SG. tyle nawet nie ma pełny chorąży po 20 latach służby(chyba że z brakiem kwatery),przykładowo kilku znajomych(oraz mojej rodzinki) pracujących w jednym z wiodących koncernów naftowych z tym stażem
(ok 20 lat) zgarnia od 4-ki w górę i to bardzo w górę,wczasy pod gruszą 1500,karpiowe 500,trzynastka,co rok podwyżka(od 6lat)itp..Wiem że się posypią zaraz głosy co?!,gdzie?! niemożliwe?!To samo na kopalniach,hutach.
Pisanie o tym że przywileje to rzadkość w dużych podkreślam dużych firmach to nonsens ,a zapomniałem jeszcze że związki zawodowe u nich to inna bajka a nie ten gniot co u nas.Tam przewodniczący nie trzyma palucha w d...e u prezesa lub dyrektora jak to bywa w SG z tą różnicą że przełożonym jest k-nt.

Koncern naftowy, hm.
Dobre.