Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Uposażenie oraz dodatki po nowemu - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Uposażenie oraz dodatki po nowemu (/showthread.php?tid=338)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - gural - 04-11-2016 11:59

Czy ktoś wie od czego ma być podwyżka modernizacyjna, od stopnia czy od etatu?


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - straznik123 - 04-11-2016 11:59

Ja mam 595. Wszyscy w mojej grupie tyle maja. Dodatek jest chyba w VI grupie z tego co pamietam.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - stapless4 - 04-11-2016 12:27

To nie wiem skąd 400 u mnie.. moze jeszcze usrednia Wink?


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - krissg - 04-11-2016 16:18

(04-11-2016 10:53 )stapless4 napisał(a):  A czy jest jakaś zalecana wartość dodatku na grupie 04?
Nie ma czegoś takiego jak zalecana wysokość dodatku służbowego i jego wysokość w całej SG jest różna. Rozporządzenie określa jedynie minimalny i maksymalny dodatek służbowy.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 8 lutego 2008 r. w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej

3. Dodatek służbowy przyznaje się funkcjonariuszowi w wysokości wynoszącej miesięcznie powyżej 10% i nie więcej niż 50% podstawy naliczenia, określając jego wartość z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - kszekosz - 04-11-2016 18:53

Po dawnemu chyba było 2-3, 3-4, 4-5. Jeśli u kolegi wszyscy mają 4-6 to pozazdrościć.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - pogranicznik - 04-11-2016 20:07

A czy można brać dodatek służbowy i funkcyjny jednocześnie?


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - chomop1 - 04-11-2016 20:43

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą to tak, z samej służby w SG nieSmile


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - stapless4 - 04-11-2016 20:59

Słuchajcie. Czyli podsumowując jeśli dostałem awans na gr 04 i na rozkazie mam 400zl dodatek to mogę się spodziewać że mi usrednia(kiedy? Od kogo to zależy?i czemu odrazu nie podnieśli?) do jakieś wyższej kwoty jak u reszty? Czy może kwota 400z zostać? Taki dodatek miałem też na czas nieokreslony na gr 02


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - braeven - 04-11-2016 21:11

(04-11-2016 16:18 )krissg napisał(a):  Nie ma czegoś takiego jak zalecana wysokość dodatku służbowego ...

I tu się mylisz, jest to w gestii Komendanta OSG. I na postawie jego Polecenie jest to zorganizowane w każdym OSG. I nie są to stawki ogólnostrażograniczne, nie mogą jednakże wykraczać poza ramy podyktowane Rozporządzeniem. Wszystko zależne są od puli środków finansowych będących w dyspozycji Komendanta OSG.

Czytajcie przepisy, nie jest to wiedza tajemna ani w żaden sposób zastrzeżona.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - niepokorny - 04-11-2016 21:23

Mocno upraszczając:
Średnia dodatku na funkcjonariusza to 200 zł. Jeden bierze 100 zł, drugi bierze 300 zł. Żeby temu pierwszemu dźwignęli do 200 zł temu drugiemu muszą zjechać o 100 zł. Bez względu na to kto ile bierze średnia musi się zgadzać.
Czasami KGSG podwyższa tą średnią na czas określony i wtedy można dźwignąć dodatki na czas określony.
O ile pamiętam ta średnia to się chyba fachowo nazywa "limit dodatku".


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - stapless4 - 07-11-2016 09:08

a wiecie moze w jakich miesiacach komendanci oddzialow usredniaja dodatki?


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - kszekosz - 07-11-2016 21:44

W NOSG ostatnio w kwietniu, ale z tego co wiem nie wszyscy dostali uśrednienie. Nie wiem też czy to będzie reguła czy zupełna randomizacja.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - Sebastian DOBROWOLSKI - 08-11-2016 09:58

Rekomendacja NSZZ FSG będzie ukierunkowana na podwyżkę ( ustawa modernizacyjna) do pensji zasadniczej. Podyktowane było to sugestiami wszystkich funkcjonariuszy i ich obawami o późniejsze części składowe emerytury ( na dzień dzisiejszy dodatek za stopień jest częścią składową emerytury , a co będzie za 2,5,10 lat tego nikt nie jest w stanie przewidzieć). Pozdrawiam S.D.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - wiedźma - 08-11-2016 10:11

"Rekomendowac" ?
Wy macie o to WALCZYĆ, w imieniu i na rzecz których dzialacie!!!
Banda opaslych oddzialowych trolli. Ci na granicy przynajmniej oprócz rautow i imprezek związkowych wykonują robotę na linii.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - Sebastian DOBROWOLSKI - 08-11-2016 13:50

Wiedźma - i właśnie w Ich imieniu działamy. Takie właśnie były sugestie oddolne. A jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie zabieraj zdania i nie obrażaj ludzi. Pozdrawiam.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - marcell - 08-11-2016 14:16

(08-11-2016 09:58 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  Rekomendacja NSZZ FSG będzie ukierunkowana na podwyżkę ( ustawa modernizacyjna) do pensji zasadniczej. Podyktowane było to sugestiami wszystkich funkcjonariuszy i ich obawami o późniejsze części składowe emerytury ( na dzień dzisiejszy dodatek za stopień jest częścią składową emerytury , a co będzie za 2,5,10 lat tego nikt nie jest w stanie przewidzieć). Pozdrawiam S.D.

Przecieram oczy!!! W końcu zostalo pojęte to o czym pisałem i o co musialem toczyc spory na lamach tego forum, za każdym razem kiedy była mowa o podwyzkach :-)


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - wiedźma - 10-11-2016 15:40

(08-11-2016 13:50 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  Wiedźma - i właśnie w Ich imieniu działamy. Takie właśnie były sugestie oddolne. A jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie zabieraj zdania i nie obrażaj ludzi. Pozdrawiam.

Właśnie, typowy zwiazkowiec: zamknij morde my tu rzadzimy.
G.wno robicie dla szeregowych funkcjonariuszy. Dbacie tylko o własne interesy bo rzecz jasna kariera związkowa na szczeblu min Oddziału nie trwa wiecznie i nie warto podpaść przełożonym.

Apel do młodych funkow (starych też):
10 zł wyrzucane w błoto (bagno) co miesiąc po 10 latach służby może wynieść minimum 1200 zł l, które możecie o wiele lepiej zainwestować niż bezsensownie napełniać to koryto z którego opasaja się Wasze prosiaki.
Też pozdrawiam.


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - lenek - 11-11-2016 01:20

(10-11-2016 15:40 )wiedźma napisał(a):  Apel do młodych funkow (starych też):
10 zł wyrzucane w błoto (bagno) co miesiąc po 10 latach służby może wynieść minimum 1200 zł l, które możecie o wiele lepiej zainwestować niż bezsensownie napełniać to koryto z którego opasaja się Wasze prosiaki.
Zniżka w ubezpieczeniu samochodu przewyższa składkę związkową.
A jaką Wiedźmo masz alternatywę dla młodych funków?


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - ezech - 11-11-2016 06:34

nonono Wiedźma toś pojechała - obrażasz ludzi i tyle
ciekawe ilu ludziom pomogłaś w starciu z przełożonymi, ciekawe
ludzie związki to my, jak wszędzie zdarzają się patologie - to trzeba przychodzić na walne zebrania, wybierać nowych; kompetentnych a dziadostwo pogonić w cholerę; ale co tam lepiej klepać na forum jak to źle, no bo przecież na DNIU WOLNYM na zebranie przyjść o co to to nie...
związek to my - a widziałem to na protestach
i rozumiem że skoro "wasze prosiaki" wynegocjowały 30 dni L4 płatnego to nie będziesz korzystać...
a co do młodych bo sporo ich się zapisuje do związku - to jeśli tylko zechcą to mogą sami się wybierać do władz statutowych - bo oni to dopiero mają o co walczyć


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - wiedźma - 11-11-2016 08:19

Za określenie prosiaki - przepraszam.
Alternatywy nie ma żadnej. Tak skonstruowany jest ten cały "twór" iż nie jest w stanie w pełni dbać o interesy szeregowych funkow.
Z l4 będę korzystała. Ale nie dzięki związkom a obecnie rządzącej władzy. Taka prawda, gdyby poprzednia siła polityczna rok temu wygrała wybory to byśmy byli ograbiani z kolejnych przywilejów.
A teraz takie pianie z zachwytu, że to dzięki związkom mamy l4 płatne. Żart.
A więc lenku alternatywa jest - uczestnictwo w wyborach do parlamentu.
Pewnie jak przywroca rok za półtora to też będzie sukces związków.
Oczywiście są pozytywne osoby, ideowcy, z którymi ramię w ramię co służbę haruje. Przepraszam je za moje dosadne wpisy. Nie jest w mojej naturze obrażać kogokolwiek.